Хърватия - Тема 2

  • 59 622
  • 762
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 120
Пътят Дубровник-Сплит е живописен, но от Будва през Подгорица до Сърбия е направо страшен. В Котор гледах един път дето се катери по стръмнината и сутринта в Будва питахме таксиметрови шофьори кой път е по-безопасен. Те предложиха да минем през Албания и Македония. Ама аз за там знаех, че също има пропасти. Та тръгнахме покрай шкодренското езеро. Много красиво, ама да те е страх да погледнеш настрани. Много завои, тесен път, пропасти и силен трафик. На всичко отгоре, в Сърбия минахме през Каопаник. Никога не бих минала отново оттам. На картата изглежда пряк път до Ниш, но е по-добре да се отиде до магистралата малко по-северно.

# 286
  • София
  • Мнения: 492
Благодаря много за информацията. На този етап, ще си го спестя пътя с кола до там. Хич не обичам тесни пътища с пропасти. Пътуваме си през Загреб, лежерно по магистралата. Планувала съм 2 нощувки на Плитчевите езера и сега като отпада Дубровник другите 3 нощувки, къде е хубаво да отидем - Пула, Риека, Задар? Чувала съм и хубави неща за парк Крка. Къде има  интересни неща и за деца на 10г - 12г?

# 287
  • In transit
  • Мнения: 11 819
В парк Крка е много хубаво. На мен лично западната част на Хърватия ми хареса повече - Пула, Ровин, Бале. В околността има много красиви и добре запазени средновековни селца. Задар също си заслужава да се види.

# 288
  • София
  • Мнения: 39 761
Пътят Дубровник-Сплит е живописен, но от Будва през Подгорица до Сърбия е направо страшен.
Пътувала съм с кола по този маршрут и мисля никога да не повтарям.
Вчера си говорихме с ММ, че в краят на ноември в Будва през деня се разхождах по тениска, но не искам да ходя там. Той ме попита "ама хич ли не ти хареса". О, много ми хареса, но не мога да издържа пътят с кола. Ако иска да ме води ще трябва да е със самолет.

# 289
  • Мнения: 1 678
А аз съм пътувала преди години организирано с автобус за НГ. Събудихме се през нощта, защото рейса беше спрял, т.к. на пътя беше паднал огромен камък. Ужасно.

# 290
  • Мнения: 1 120
Сплит е град, който е добре да се види. От Сплит можете да отидете до град Хвар (струва си!) на остров Хвар с катамаран. Не е далече, но разписанието е много странно. До Хвар катамараните пътуват след 14ч, а от Хвар до Сплит сутрин, което означава, че не може да се отиде и да се върне за един ден. На острова обаче има и друг град - Стари град, до който отиват фериботи. Ние разгледахме сутринта Сплит (двореца на Доклециан, рибния пазар) и отидохме с първия катамаран до Хвар. Имахме около  час и половина (там всичко е наблизо) и с автобус  отидохме до ферибота на Стари град (спира буквално на пристанището) обратно в Сплит.
Крка си струва да се види. Подобно е на Плитвичките езера, но нямаше такива тълпи. Тръгнахме с корабче по реката до началото на водопадите. (паркирането на мястото, откъдето тръгва корабчето е проблем). Паркът се състои от две части и билетът важи и за двете, но за да отидете до втората трябва с кола.
Дубровник е красив, но тези тълпи са кошмар! За паркирането да не говорим. Ако знах това щях да го пропусна.

# 291
  • София
  • Мнения: 12 374
Ние сме почивали началото на септември на о-в Хвар за седмица - освен града Хвар, на острова има и други чудесни места за обикаляне като Стари Град, Върбоска (Vrboska). Съчетавахме плаж с разглеждане, едвам ни стигна времето.

Сплит е красив, от него лесно можете да достигнете до град Трогир - друго прекрасно място, което си струва да се види. Трогир е свързан с остров Чиово, където също сме били на море за седмица. Много красива е цялата област!

# 292
  • София
  • Мнения: 15 219
Планувала съм 2 нощувки на Плитчевите езера и сега като отпада Дубровник другите 3 нощувки, къде е хубаво да отидем - Пула, Риека, Задар? Чувала съм и хубави неща за парк Крка. Къде има  интересни неща и за деца на 10г - 12г?

Задар е много интересно място.
Заради морския орган и Greeting to the Sun: https://www.youtube.com/watch?v=myV3E9uREuI
Заради Поздрава към слънцето едната ни нощувка беше в Задар - за да сме повече време там по тъмно.

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Ние сме почивали началото на септември на о-в Хвар за седмица - освен града Хвар, на острова има и други чудесни места за обикаляне като Стари Град, Върбоска (Vrboska). Съчетавахме плаж с разглеждане, едвам ни стигна времето.

Сплит е красив, от него лесно можете да достигнете до град Трогир - друго прекрасно място, което си струва да се види. Трогир е свързан с остров Чиово, където също сме били на море за седмица. Много красива е цялата област!
с агенция ли пътувахте за почивката?
Мнооого хубаво звучи Simple Smile ако може да разкажеш за организацията, хотел, храна
..

# 294
  • Мнения: 1 452
И аз да препоръчам Ровин. Казват, че е най-красивия град в целия регион. Лично аз се чувствах като в една малка Италия. За Крк няма човек, който да не е възхитен. Съжалявам, че не го бяхме включили в програмата ни.
И в Пула е интересно, но след  Ровин не ме впечатли толкова. Все пак заради арената си заслужава.  А там мога да препоръчам и невероятен апартамент - най-хубавото място, на което сме нощували.  Има паркинг и за колата.  Успех!

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 14:56 от julieta_sv

# 295
  • Мнения: 1 120
Някой минавал ли е наскоро по пътя от София до Сплит през Сараево? Добър ли е?

# 296
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
И аз да препоръчам Ровин. Казват, че е най-красивия град в целия регион. Лично аз се чувствах като в една малка Италия. За Крк няма човек, който да не е възхитен. Съжалявам, че не го бяхме включили в програмата ни.
И в Пула е интересно, но след  Ровин не ме впечатли толкова. Все пак заради арената си заслужава.  А там мога да препоръчам и невероятен апартамент - най-хубавото място, на което сме нощували.  Има паркинг и за колата.  Успех!
Може ли информация за апартамента

# 297
  • Мнения: 1 452
Разбира се. Apartment Cavalier в Пула. http://apartment-cavalier.pula.hotels-istria.net/en/
Не съм била на по-чисто място и гостоприемна собственичка. Намира се на 5 мин от центъра, има собствен гараж (без врата), абсолютно всичко като обзавеждане. Жената ни направи сок и дори беше оставила бутилка вино в хладилника (ние не стигнахме да го ползваме) и бонбони. Трогна ме и факта, че е видяла, че сме с малко дете и беше донесла малко играчки за него.
Ако мога да си позволя да дам съвет. Ако сте решили да се ограничите в северната част на Хърватия,  намерете ден и за Любляна в Словения. Там ми хареса дори още повече. Ако сте и с дете, включете и пещерата Постойна или друга ако е на по-голяма възраст.

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 18:11 от julieta_sv

# 298
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. До Загреб с автобус се пътува само с лична карта, нали? И някаква идея кой друг пътува освен Юнион Ивкони?

# 299
  • Мнения: 1 141
Да, пътува се само с лична карта. Има една фирма, която пътува до Италия, Флоренция бус, минава през Загреб.

Общи условия

Активация на акаунт