Ин Витро център Стефанов - тема 8

  • 81 864
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Сливен
  • Мнения: 825
Сали много хубаво че сте си прекарали добре и най вече че малкия сладур се е държал мъжката.
И на мен ми бяха казали няколко познати за Витамин Б12 колко е важно да се следи и все се каня да го пускам.Но тез дни задължително ще го пусна.

# 226
  • Мнения: 288
Аз си назначих сама 10 ампули В12, от 1000 през ден. Сега ще почивам 10 дни и пак ще повторя. Заедно с Ферофолгамата ми вдигнаха хемоглобина от 95 на 102 за около месец. А за утрогестана и момчетата, четох че са правени изследвания и не е доказано, че влияе върху сексуалността на момчетата. Когато питах Стефанов и моето АГ за това , бяха много учудени. Та продължавам с утрогестана заради шийката, но го слагам само вечер.

# 227
  • Мнения: 1 191
Не влияе на сексуалността, а на развитието на тестисите.

# 228
  • Мнения: 581
Сали страхотна почивка сте си направили с послушния малчо.
И аз се чудя за тоз Утрогестан, още повече, че от преди ви четох тук да коментирате за него, а сега бебчето ми е мъж. Кофтито тук е, че не те преглеждат както в БГ, само с доплер слушат тоновете. Аз от около 2 седмици не го слагам мн редовно, не беше ли за плацентата утрогестана,  не й ли стига вече да я подпомагаме с утрогестан  newsm78

# 229
  • Мнения: 1 191
До 12 седмица подпомага бременността, след това вече плацентата е образувана и тя си поема функциите, тато от утрогестан има нужда само ако твърде рано започне скъсяване на шийката на матката.

# 230
  • Сливен
  • Мнения: 825
Вермудче е най вече ако има проблем със шийката е този утрогестан.Аз става сигурно два месеца само го пия много много рядко го слагам

# 231
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета:) Бихте ли споделили впечатление каква е нагласата на клиниката за работа с пациентки 40+?

# 232
  • Сливен
  • Мнения: 4 082
В какъв смисъл?Аз съм на 40г и 9м.Вторият ми опит беше след като навърших 40г.Мисля,че по-скоро зависи какви проблеми със забременяването имаш,т.е. док ще прецени дали да те приеме за пациент,всмисъл дали може да ти помогне или не.Свободни часове сигурно има чак ноември обаче.

# 233
  • Мнения: 852
Здравейте! Можете ли да ми кажете какъв е критерият ,за да ме приемат за пациент при др Стефанов? Само пациентки за ин витро ли преглеждат там??? Категорично не съм за ин витро към този момент,но имам нужда от специалист по репродуктивна медицина, със стандартен АГ не ни се получават нещата. Ако има други  добри специалисти в тази област в Ст Загора, моля за предложения. Прочетох ,че пишете, че записват пациенти за окт.,ноември Shocked  честно ,не мога да чакам до тогава.Ако има друг сносен лекар,моля за инфо Peace
Благодаря!

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 17:51 от estela

# 234
  • Сливен
  • Мнения: 4 082
Мога да ти препоръчам д-р Бузалов като добър  гинеколог,но ако имаш репродуктивни проблеми или съмнения за такива по-добре си запиши час при д-р Стефанов.

# 235
  • Мнения: 1 191
estela повечето от нас не са си мислели и вярвали, че са за инвитро, но моя съвет е да се обърнеш именно към репродуктивен специалист, за поставяне на диагноза, защото и добър АГ можете да ти загуби времето или да ти утежни проблема. Казвам го като препатил човек. Ако не сте за инвитро доктора сам ще ти го каже, това може да си сигурна! Запиши си час, дори и да е за октомври, а през това време се посъветвай и с АГ (д-р Бузалов е добро предложение). В други клиники се чака и по година, така че не е толкова много времето.

# 236
  • Мнения: 1 521
И моя съвет е да отидеш направо при Стефанов.
Една година бях при Бузалов ,два пъти ме стимулира с Клостилбегит,без да имам проходимост на тръбите... от тогава малко ми се промени мнението за него  Rolling Eyes

# 237
  • Сливен
  • Мнения: 825
И аз да си изкажа мнението може да е грубо ама ....
И аз едно време бързах  не ми се чакаше та набързо си запазих час  в един безиизвестен ин витро център .....та за малко да си загубя живота.Та и ам мислех че не съм за ин витро ама именно заради тях стигнах до ин витро и не съжелявам.
Така че не бързай.Може и да не си за ин витро и да не се наложи д-р Стефанов ще прецени и ще ти даде съвет а ти ще избереш какво да правиш.Успех

# 238
  • Мнения: 852
Благодаря Ви и за отзивчивостта,и за загрижеността Hug
Само малко ми е чудно как  и по точно КОГА да запиша час  чак за ноември примерно,като искам проследяване на О(ако изобщо я имам) и фоликулометрия newsm78 newsm78 newsm78.  Не мога да изчислявам чак до ноември,а и то дотогава- ''Я камилата,я камиларя".  Как се процедира в такъв случай???

# 239
  • Мнения: 1 191
Ами, аз бих си записала сега час за когато има свободен, а до тогава бих ходила за проследяване на О, при някой АГ и ако до датата на часа няма бременност ще отида на прегледа да изложа фактите....опитваме от еди колко си време, проследявала съм О имам, нямам, на кой ден е засечена, ако има....и така. Като начало Стефанов ще те прегледа (обикновено за първи преглед е около средата на цикъла, но и в началото и в края да е, не е от голямо значение), ако имаш доказана О, а бременност не настъпва ще назначи спермограма на ТМ, за теб хормони от втори ден на цикъла и снимка за проходимост на тръби, които ако са запушени няма как да забременееш дори всичко друго да ви е ОК. Ако са запушени ще назначи лапаро или ако са слабо проходими, може да се "продухат" и по време на снимката и ще ви остави да опитате няколко месеца за естествено забременяване, ако пак не става може да ви предложи инсеминация, ако сметне, че не сте за инвитро. Но няма да ви хване от вратата направо за инвитро. Ние бяхме доста тежък случай, от предишната ни болница ни насочиха за осиновяване и когато записах час, доктора ми каза на кой ден от цикъла да отида без да записвам час, защото беше нередовен, за да ме прегледа и думите му бяха "искам да те прегледам, за да ти кажа честно има ли смисъл да опитвате и ако преценя, че не мога да се справя, ще ти кажа директно". Така, че в това отношение можеш да си спокойна, ако не сте за ин витро, той пръв ще ви го каже и дори сами да искате, ще настоява да опитате по "старомодния начин"  Laughing или само с инсеминация. Успех ти желая и ни дръж в течение, как се развиват нещата! Ще се радвам много да ни се похвалиш, че сте успели без да дочакате часа при доктора!

Общи условия

Активация на акаунт