МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 63-та ТЕМА

  • 93 284
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 887
7002_ognob, благодаря ти! Още довечера ще пробвам!

# 241
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 457
все пак не очаквай чудеса   Joy

# 242
  • София
  • Мнения: 1 887
Аз не се оплаквам от цвета на коричката, но все пак ще опитам как ще се държи получи и с такава екстра.

# 243
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Това с развиването на капака е единият начин. Аз прикрепях фолиото от вътрешната страна като го подпъхвах под едни ръбчета, които имаше около прозорчето. Хубаво е да се оставят отворите за вентилация открити.

# 244
  • Казанлък
  • Мнения: 180

Момичета, аз имам 1 проблем с моята чисто нова хлебопекарна Тефал , която купих в черния петък. Много ама много трудно извадих изпечения в нея хляб, иначе добре изпечен. Помощ моля , ако някой е имал подобен проблем и се е справил с него. Ето и самата машина

# 245
  • София
  • Мнения: 2 931
 Оставяш казанчето да постои 20-тина минути след изваждането от машината, после разклащаш в двете посоки бъркалките, които се предполага, че не са извадени преди печенето и тогава изтръскваш хлебчето. Бъркалките се раздвижват с помощта на перките от долната страна на казанчето.

# 246
  • София
  • Мнения: 12 006
Оставяш казанчето да постои 20-тина минути след изваждането от машината, после разклащаш в двете посоки бъркалките, които се предполага, че не са извадени преди печенето и тогава изтръскваш хлебчето. Бъркалките се раздвижват с помощта на перките от долната страна на казанчето.
Ако тези съвети не помогнат, значи трябва да се коригира рецептата. Моята машина е подобна и нямам проблеми с ваденето на хляба, освен първя път, когато не бях изчакала да поизстине и не развъртях бъркалните от долната страна на казанчето /като нямаше кой да прочете, че така се прави/.

# 247
  • София
  • Мнения: 9 967
Мисля отново да възобновя печенето на хляб в къщи, но да сменя старата Silvercrest на която бъркалките и се олюпиха и не я ползвам зарадижтова.
Другото което не ми харесва в нея, е че най-дългата програма беше три часа които са недостатъчни за втасване на хляб с квас  с пълнозърнесто брашно. Идеята е да си купя (ако ще си купувам) за поне 1200гр хляб и с покритие различно от тефлон и с възможност за по-дълго втасване. (и да не струва 300 400 лв). Има ли такова животно?

# 248
  • София
  • Мнения: 2 931
Значи търсиш машина, която има "потребителска"  програма, тоест ти си настройваш времетраенето на операциите. Първата ми машинка "Мидеа" имаше такава програма, но не помня какви бяха максималните времена, които могат да се задават. Силно се съмнявам, че съществува такова животно в посочения ценови диапазон поне по нашите магазини. Иначе има разни чуждоземски  чудесии, които удовлетворяват поне изискването за покритие различно от тефлон. Всъщност и Панасоника май е с друго покритие, но е от скъпите.

# 249
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Unold не е с тефлоново покритие, има потребителска програма, моят модел е за до 1800гр готов продукт. Но е купувана от Амазон (117 евро). На практика гаранционен сервиз тук няма, а поръчката на казанчета и бъркалки си е истинско приключение Simple Smile В интерес на истината моята машинка сдаде багажа едва на 3-тата година (след изтичане на 2 годишната гаранция) и ми я оправиха в Пан сервиз за символична сума.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 931
Аз пък си мислех за Зожируши или както там се произнася:smiles:

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 11:52 от Mунчо

# 251
  • София
  • Мнения: 9 967
Unold не е с тефлоново покритие, има потребителска програма, моят модел е за до 1800гр готов продукт. Но е купувана от Амазон (117 евро). На практика гаранционен сервиз тук няма, а поръчката на казанчета и бъркалки си е истинско приключение Simple Smile В интерес на истината моята машинка сдаде багажа едва на 3-тата година (след изтичане на 2 годишната гаранция) и ми я оправиха в Пан сервиз за символична сума.
Тази ли е?
https://www.amazon.de/Brotbackautomat-Backmeister-Brotgewicht-Ke … r+number%3A+68511

Тези от 1200гр са с по една бъркалка- а това е по-кофти?
Ако е с покритие различно от тефлон (без BPA, PFOA) и с възможност за по-дълго втасване (без премесване през 10мин) - това ще е машината. То други май няма, но на първо четене нищо не видях за покритията им в сайта.
http://www.unold.de/en/unold/bread-makers/68511/
всички:
http://www.unold.de/en/unold/brotbackautomat/

Четох че и Beem имат с нетефлоново покритие Thinking

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 10:36 от Starrydream

# 252
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Starrydream, точно тази е. Аз се колебаех между Beem и Unold. Последната ме спечели с по-големите размери тесто, които може да измесва. Макар и рядко, у дома се бърка тесто за питки и козунаци. Също така ми е много удобно да правя бял и чер хляб едновременно - единия за децата, другия за мен и мъжа ми Simple Smile
В немски източници пише, че е с нетефлоново покритие казанчето, наричат го Fusion Иначе от сайта на Унолд може да се поръчат допълнителни казанчета и бъркалки с керамични покрития (има линк в немската версия). Аз лично имам лоши впечатления от това покритие. Сестра ми имаше по-малка Unold и казанчето ѝ се надра много бързо от семената в хлябовете.

# 253
  • София
  • Мнения: 9 967
Starrydream, точно тази е. Аз се колебаех между Beem и Unold. Последната ме спечели с по-големите размери тесто, които може да измесва. Макар и рядко, у дома се бърка тесто за питки и козунаци. Също така ми е много удобно да правя бял и чер хляб едновременно - единия за децата, другия за мен и мъжа ми Simple Smile
В немски източници пише, че е с нетефлоново покритие казанчето, наричат го Fusion Иначе от сайта на Унолд може да се поръчат допълнителни казанчета и бъркалки с керамични покрития (има линк в немската версия). Аз лично имам лоши впечатления от това покритие. Сестра ми имаше по-малка Unold и казанчето ѝ се надра много бързо от семената в хлябовете.
Защо имаш лоши впечатления?!
Е то от семената...нормално. Аз не ползвам заради този факт. Интересува ме - тази инд. програма - какви са й възможностите? Трябва ми втасване 3-4 часа поне (ще видя какви градуси бяха за кваса, но не са високи), само с едно премесване примерно. Peace
ПП: от техния сайт - цената е доста по-висока от амазон.де (не ми се пита колко ще е едно казанче), но кеф цена няма  Party Sunglasses
Beem - не открих, само мултикукъри по 1000г...аз търся нещо над 1300г

# 254
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Здравейте! От известно време чета темите за хлебопекарните и вчера си взех хлебопекарна Тефал,модела е Пейн Дор и снощи пробвахме френския хляб от книжката, но не ми се получи . Отгоре формата е ужасна( не е така хубава като вашите, но това съм го постигнала с честото отваряне на капака. Сега вече знам, че се отваря само докато меси машината!   ) , кората много препечена(степента на препичане 2, по книгата, това явно не е моята степен),  в средата леко тестян ми се видя. Колкото до ножчето за бъркане , не успях да го извадя преди печене( ще вадя тестото, заради ножчето и  ще го връщам в машината, както сте споделили назад в темата). Спазих всичко по рецептата за 750 грама, учудих се, че на 475 гр.  брашно се слага 1 ч. л Мая, което е по-малко от половин пакетче Йоткер  Simple Smile
Огромни благодарности към всички вас за споделеното, беше ми полезно при избора на машина и за да си открия грешките!  
Само цветът, който се получи ме притеснява - вътре хляба е тъмен.
Коригирам се, прикачих снимка

Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 08:57 от peikovaaa

Общи условия

Активация на акаунт