Братислава

  • 51 108
  • 656
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 876
В Стария град зная тази под моста SNP.
Има и на летището, но не я видях къде точно.
Има и на автогара АС, но не е удобна.
За други не зная, но може би на сайта им ще ги пише.

На Братиславското летище много бързо минахме всички проверки, защото нямаше никакви хора и опашки, но няма гаранция, че винаги е така.

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 18:35 от pepel_ot_rozi

# 391
  • Мнения: 1 164
Ако програмата ви позволява, идете първо до Будапеща, а последните дни ги оставете на Братислава. Така няма да се притеснявате за обратния полет. Иначе летището в Братислава наистина е малко и удобно и бързо се минава.

# 392
  • Мнения: 26
Ако програмата ви позволява, идете първо до Будапеща, а последните дни ги оставете на Братислава. Така няма да се притеснявате за обратния полет. Иначе летището в Братислава наистина е малко и удобно и бързо се минава.

И аз си мислих за този вариант, но автобусът от Братислава за Будапеща пристига в 23 часа и не ми се обикаля по нощите, за да гоним удобен транспорт и да се настаним

# 393
  • Мнения: 1 164
23 часа не е толкова късно. Обмислете го.

# 394
  • Мнения: 26
23 часа не е толкова късно. Обмислете го.
Ако автобусът от Будапеща ходи до летището в Братислава мисля че ще успеем да си хванем полета..

# 395
  • Мнения: 91
Момичета, може ли мнения  за хотел   "7 Days B&B"
Само една нощувка ще имаме в Братислава и на следващия ден около 11.30ч. тръгваме за  Виена, като билетите са вече факт. Иска ми се хотел който да открием лесно вечерта и да е близо до автогарата.

# 396
  • Мнения: 26
Привет имам още един въпрос..тръгнах да купувам билети на flixbus от Братислава до Будапеща и се чудя ако не запазя места самия билет гарантира ли ни място в автобуса?

# 397
  • Мнения: 1 164
Ние сме ползвали regiojet bus. Купувайки билетите, трябва да се букнат и места. За flix bus не зная как е.

# 398
  • Мнения: 26
Ние сме ползвали regiojet bus. Купувайки билетите, трябва да се букнат и места. За flix bus не зная как е.
Мерси, а бихте ли ми обяснили къде спира на отиване и на връщане автобуса в Братислава, може и на съобщение. Мерси

# 399
  • Мнения: 1 164
На автогарата Млинске ниви. После няколко спирки с тролей до центъра\жп гарата и оттам автобус 61 за летището.

# 400
  • Мнения: 7 876
За фликсбус за Виена нямахме запазени места.
На самия билет пише да сядам на местата със зелен стикер, но такъв нямаше. 😊
Места обаче има за всички, защото билетите са поименни.
И даже сутринта получихме смс, че е сменен автобуса с бял, защото техните са зелени.
А бе, стройна организация. 😊

# 401
  • Мнения: 22 436
Аз все още съм в колебание дали да купувам билети за Виена.
Хем ми се иска, хем не знам колко ще е натоварено за децата.
Май ще решавам в последния момент.
Останаха 2седмици до пътуването. Simple Smile

# 402
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте, ще пътуваме за Братислава началото на септември, запазих апартамент за 4 нощувки там, като мислим два от дните да пътуваме до Виена, много се чудих за нощувки там, но в крайна сметка решихме да се позиционираме в Братислава, не знам до колко е добре, но вече резервирах и апартамент.
Мислим да пътуваме с Regiojet , които тръгват от автогара Ниви, апартаментът ни е близо до нея, но исках да попитам за спирката във Виена, доколкото разбирам, спира на различно място от автобусите на Flixbus?
Също така, ще сме с един чекиран багаж от 20 кг, прочетох, че има клетки за багаж на автогара Ниви, даже пише, че са безплатни, въпросът ми е някой ако ги е ползвал, би ли казал колко са големи, дали ще поберат голяма чанта примерно 80х50х40, мислим за вариант за съхранение, защото полетът е късно вечерта на обратно, а трябва да напуснем апартамента в 10 ч.

P.S. Намерих и този сайт за съхранение на багаж, ако на някой му е от полза https://bagbnb.com/luggage-storage/bratislava

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 10:44 от kupu

# 403
  • Мнения: 7 876
Не ми се наложи, но оттук бях научила, че на жп гара Hlavna Stanica има и клетки, и багажно.
Пред гарата тръгва автобус 61 за летището.
В хотела имаше стая за багаж безплатно за колкото си време искаме и ние се възползвахме.

# 404
  • Мнения: 80
Здравейте,
Братислава е много добра отправна точка за близките столици. Вече изпробвано няколко пъти.
За да се ориентирате за градски транспорт си дръпнете приложението MOOVIT, работи перфектно, само трябва да го рестартирате когато сменяте държавата, за да ви позиционира. Между градовете ползвам ФликсБус, ако си купите билетите он-лайн на мейла ви ще пристигне билета и карта с точното място на тръгване и пристигане. Въведете мястото в Moovit и ще получите няколко маршрута как да стигнете. Билетите за градския транспорт в Братислава и Прага са за време. Примерно билет за двама за 60 мин. струва 1,20 евро. и се ползва за всички превозни средства в рамките на този час. Във Виена най-евтиният вариянт е 8 евро за 24 часа (единичен).
Не разчитайте на 100% на местата за багаж, обикновено винаги са пълни, въпрос на късмет.
 

Общи условия

Активация на акаунт