ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ и след това!

  • 134 791
  • 658
  •   1
Отговори
# 135
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
с това вие имах предвид всички моми4ета преживели това......  Mr. Green
Оспамихме темата, не съм разбрала, извинявам се!

# 136
  • Мнения: 54
А кога ви дойде цикъла? Моя док каза до 30-40 дена, а днес ми е втори ден и съм с М, истински е даже имам и болки в яйчниците. Та дали да о4аквам сега някакви промени в цикъла, как беше при вас? Моя док каза още, 4е не е нужно да чакам да минава време, и 4е може да бебеправим, но аз се безпокоя сега за тази тръба, ако тя ми е единствената, /щото нали др. е залепена за корема и да ре4ем ако не функционира/  кога ли ще зарастне, все пак тя е разрязна, ама не разбрах после дали е залепена по някакъв на4ин, щото определено там я 4овъркаха след като изкараха бременност?! Оф а бе аз ще си го питам него, ама... докато го видя.... някой ако знае....  Laughing

Mila Dendy sajelqvam 4e se e slu4ilo nai-gadnoto s teb.Az sy6to prejivqh sy6toto predi 30 dni.Mnogo e kofti i moga da razbera mykata ti  Cry
Kofti e kogato pri pyrva taka jeana bremenost da se polu4i takyv fal.No v sy6toto vreme vijdam 4e si silen harakter i se radvam 4e ima6 sili da se prebori6 i da ne se predava6 na lo6ite emocii ot neuspeha.Ot vse syrce ti pojelavam  Praynig uspeh na sledva6toto bebepravene i vsi4ko da byde O'k  Peace
A normalniqt M trabva da ti doide spored normalniqt ti cikyl na 28 ili tam na koito den ti idva. A tova 4e sega ti kyrvi e normalna reakciq sled operaciqta.Pone namen taka mi kazaha. A otnosno podnovqvane na opitite za beb4e e nai dobre lekuva6tiqt te lekar da ti kaje. Na men li4no mi prepory4aha 3 meseca da se pazim za6toto v tozi period e nai veroqtno da se polu4at nqkakvi anomalii ili eventualni oslujneniq v bermenosta. I az li4no predpo4itam da poslu6am preperukite za6toto pove4e ot vsi4ko na sveta jelaq da ne prejivqvam ko6mara ot nov neuspeh. Jelaq ti USPEH i silno stiskam palci sledva6tiqt pyt da se sre6nem ot drugata strana  Grinning na 6tastlivite ve4e maiki   bouquet
4ao 4ao mnogo celuvki na vsi4ki

# 137
zdraveite pak,mai sam outsider v tozi forum palen sas 6tastlivi dvoiki koito bebepraviat,samo iskam da pitam, minaha 3 sedmici otkakto mi mahnaha diasniata traba,koga triabva da mi doide M?normalno li e da ne mi idva a da imam ovulacia kakto tvardiat lekarite?blagodaria predvaritelno i uspeh na vsi4ki Peace

# 138
  • Мнения: 3 010
Моя доктор каза, 4е до 30-40 дена трябва да ми дойде, като цикъла ми е точно толкова/30-40дена/ . И все пак тръбата не е махната, но говорим за извънматочна нали..... при мен са 16 дена от лапарото и още нямам М, като тези дни ми е по календар датата, но ще видим. Е ние не сме се пазили  newsm78, но не мисля 4е съм имала ову този месец. Но знае ли пък човек....  Laughing  надеждата последна умирала казват...........  Crazy

# 139
blagodaria za otgovora Dendy,mnogo si mila,az niamam na koi da se opra v tozi nai ujasen moment ot jivota mi,hubavoto e 4e mi doide v4era,mnogo sam podtisnata ot taia istoria,no si davam kuraj sama,kato gledam snimkite ti si mislia 4e si mnogo hubava(ha ha ne te svaliam)badi silna i obi4ai maja si o6te pove4e,lubovta e nai 4udotvornoto ne6to na sveta,sigurna sam 4e 6te ima6 bebence skoro,pozdravi ot stolicata i men Peace

# 140
  • Мнения: 3 010
ммммм само дето за съжаление това на аватар4ето в момента не съм аз....  Laughing

# 141
Здравейте, за първи път пиша. Имам дъщеря на 5 годинки почти и сега се съмняват за извънматочна бременност. По мои изчисления сам бременна от 23 дена, т.е. от  до сега, не от закъснението на цикъла, но на видеозона не се вижда плод. Гинеколожката ми каза да отида след седмица пак. Въпроса ми е кога най- рано от оплождането може да се види плода и ако бременността е нормална тези тестове на ЧХГ трябва двойно да се увеличат за 48 часа, а ако е по малко увеличението не е нормална, маточна бременност.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Здравей, Флор! Нещо не разбрах тези 23 дена от кога ги броиш, я уточни. За стойностите на ЧХГ - трябва да има поне 75 % увеличение, за да се изключи вероятността за извънматочна. А за това кога най-рано може да се види плодът - ами зависи кой гледа и на какво, дали с коремен или вагинален ехограф. Стандартно след 7-10 дни закъснение с вагинален, и то ако не си имала късна овулация.
Сега кажи правила ли си тест за ЧХГ? Защо не потърсиш второ мнение, съответно втори ехограф?

# 143
от когато съм забременяла от овол. ми, т.е. самият плод е на 23 дни според мен това не знам на колко г. седмици отговаря защото те ги броят от последния цикъл. Но жени като мене с много късна оволация реално забременяват непосредствено преди следващия редовен цикъл. А за този тест прочетох тук и не знам нито къде се прави нито колко струва и дали е точен, т.т ако нараства двойно това със сигурност ли значи нормална бременност или просто значи бременност но не се знае още каква.

# 144
  • Мнения: 54
Здравейте момичета!  Heart Eyes
Отново съм аз със моите питания  Blush.Нормално ли е след операция на извънматочна бременност при премахната тръба след като ми е идвал М 15 дни след операцията дни преди следващия редовен М да ме наболяват яйчниците  Sick /лека но доста прерязваща болка на моменти/. И също така при полов акт 40 дни след операцията не чувствам нещата нормално. Малко неудобно, но се чувствам така сякаш онази ми работа не е моя. С две думи не изпитвам удоволствието което изпитвах преди от секса / дори напротив усещам до известна степен дискомфорт и чувство сякаш правя това за първи път/. Това нормално ли е или трябва да се обърна към лекар за съвет???
По принцип вече ходих на доктор за контролен преглед преди 10 дни и тои каза че всичко е наред, операцията е успешна и че се възстановявам много добре, а и се чувствам така. Но все пак тези неща които изникнаха с последствие ме притесняват и не знам какво да си мисля. 

# 145
  • Варна
  • Мнения: 3 889
от когато съм забременяла от овол. ми, т.е. самият плод е на 23 дни според мен това не знам на колко г. седмици отговаря защото те ги броят от последния цикъл. Но жени като мене с много късна оволация реално забременяват непосредствено преди следващия редовен цикъл. А за този тест прочетох тук и не знам нито къде се прави нито колко струва и дали е точен, т.т ако нараства двойно това със сигурност ли значи нормална бременност или просто значи бременност но не се знае още каква.
Значи, как я установи тази овулация? На кой ден от цикъла ти е? Колко дни ти е цикълът? Дай малко цифри все пак, така е много уклончиво всичко. Ако е късна овулация, по-късно и ще се види плод на ехографа, това вече ти го писах. Тест за бета ЧХГ, подчертавам бета ЧХГ, се прави в повечето големи лаборатории, тук във Варна струва 18 лв и резултатът излиза същия ден. Ако стойностите нарастват двойно, извънматочна е изключена.
Според мен, ако си сигурна в късната си овулация, изчакай до понеделник-вторник и иди на нов преглед.

Здравейте момичета!  Heart Eyes
Отново съм аз със моите питания  Blush.Нормално ли е след операция на извънматочна бременност при премахната тръба след като ми е идвал М 15 дни след операцията дни преди следващия редовен М да ме наболяват яйчниците  Sick /лека но доста прерязваща болка на моменти/. И също така при полов акт 40 дни след операцията не чувствам нещата нормално. Малко неудобно, но се чувствам така сякаш онази ми работа не е моя. С две думи не изпитвам удоволствието което изпитвах преди от секса / дори напротив усещам до известна степен дискомфорт и чувство сякаш правя това за първи път/. Това нормално ли е или трябва да се обърна към лекар за съвет???
По принцип вече ходих на доктор за контролен преглед преди 10 дни и тои каза че всичко е наред, операцията е успешна и че се възстановявам много добре, а и се чувствам така. Но все пак тези неща които изникнаха с последствие ме притесняват и не знам какво да си мисля. 
Яйчниците явно те наболяват, защото си имала овулация. При мен след операцията това се повтаряше всеки месец, просто станах много чувствителна "там вътре", знаех точно кога ми е овулацията - усещах я. За удоволствието не мога да ти помогна. При мен имаше друг проблем - сякаш бях "отесняла", но след 1-2 седмици се оправиха нещата. Дай си време, отпусни се, карайте по-внимателно в леглото, сигурно всичко ще си дойде на мястото.

# 146
Ами за първата ми бременност си мерих БТ в продължение на година и се оказа че овол ми е м/у 19-21 ден. Цикъла ми е на 30-33 дни. Една година след като родих бях бременна и направих аборт. Пия противозачатъчни от една година но ди спрях и веднага забременях. Последната ми менструация беше на 26.05, на 23.06 т.е два дена преди времето в което трябваше да ми дойде си направих тест и беше отрицателен, на 29.06 си направих втори и той беше вече положителен с много слаба втора черта. Три дена след втория си направих трети при които втората черта беше вече много червена. И така по пътя на тези изчисления щом първият на 23.06 не показа бременност а той показва ако са минали седем дена, то съм забременяла след 16.06 което съвпада с предишните ми оволации , а аз съм го правила на 18, и на 22. Тогава съм забременяла при един от тези дни. Смятам да си направя този бета ЧХГ тест за по голямо мое успокоение.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 3 889
И така по пътя на тези изчисления щом първият на 23.06 не показа бременност а той показва ако са минали седем дена, то съм забременяла след 16.06 което съвпада с предишните ми оволации , а аз съм го правила на 18, и на 22. Тогава съм забременяла при един от тези дни.
Хич недей разчита на това, че тестът показва след 7 дни, това са рекламни трикове. Ако е трябвало да ти дойде на 25 юни, значи имаш 16 дни закъснение, трябва да се види плод. На какъв ехограф те гледаха? Коремен или вагинален? За коремен може и да е рано, но с добър вагинален трябва поне мехурчето да се види. Пусни си ЧХГ-то за по-сигурно.

# 148
zdraveite pak,M mi doide na 25 den sled laparoto,da vi pitam normalno li e da mi prodalji po dalgo?dnes mi e 7mi dan i ne e sprialo,a po princip mi e po 3-4 dni,no ovulirah celi 10 dni i to pak desnia iai4nik(diasnata traba mi  e mahnata ve4e),tova go kaza doktora sled vaginalen ehograf,ne pia nikakvi hap4eta,nito dori hormonalni. Peace

# 149
  • Мнения: 3 010
Моя М все още го няма а минаха пове4е от 23дни  след лапарото.  Thinking Странното е 4е нямам никакви признаци да ми дойде скоро- нито гърди ме болят, даже в4ера вдигаш тежки предмети и усетих леко напражение в яйчниците, но за разлика от друг път като  при подобни моменти ми идва сега няма никой.... А да ви питам, възможно ли е още същият месец т.е седмица, 2, 3  след лапарото да имам ову- щото ние хи4 не сме се пазили  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт