Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 136 798
  • 1 070
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Бях при Румен Бостанджиев. Крайно разочарована съм. Успях да кажа по какъв повод съм при него и последва  тирада от клишета, които всеки среднограмотен човек може да прочете в интернет. Нещо като да пуснеш запитване в Гугъл. Не ме изслушваше, беше груб. Питаше и ме прекъсваше на половината на изречението, за да си отговори сам. Проблемът за мен е сериозен и е в неговите така рекламирани компетенции. Това са най-глупаво похарчените ми пари /таксата му е на ниво/. Беше първата ми среща с психолог и навярно ще е последната.

Интересно...
А създава впечатление на ангажиран и внимателен професионслист.
Да, и аз така си мислех.
Когато по средата на срещата му казах, че не ме слуша /след поредното ми прекъснато изречение/, и понечих да си тръгна, той , с тон на тоталитарна даскалица заяви, че се държа като "ощипана мома" и съм се "вкарала в някакъв филм". Е, ако не съм във филм, защо ще съм при него?
Както казах, това беше първата ми среща с професионален психолог. Нямам база за сравнение. Може пък това да е нормално поведение..... Ама все ми се струва, че не е!

Описаното от Вас поведение НЕ е нормално, НЕ е обичайно и категорично НЕ е професионално.
Жалко за името, защото наистина е сред известните български психолози.
Аз самата съм психолог и консултирам клиенти ежедневно.
Никога и по никакъв повод не бих могла да кажа такова нещо.
Честно казано, не ми се е случвало и да си го помисля за клиент.
Благодаря, бях започнала да мисля, че съм жертва на собствените си идеалистични представи.
Работя в училище и често съветвам родители да посетят психолог. Със сигурност няма да го правя известно време.
Мисля, че никога не съм се чувствала толкова унизена и обидена.
Може би има особена чувствителност по проблема, който ме тревожеше, може в други аспекти на своята работа да е наистина полезен......, може да е претоварен,..... но горчилката, която ми остави още ме държи.

# 46
  • Мнения: 8
Здравейте!
В предишна страница видях, че има човек който се е свързал с Рали Димитров. Дали може да разкажете по-подробно как приема и каква цена е свободният  прием.На сайта му няма телефон за контакт, а само пощенски адрес.

# 47
  • Мнения: 17
Здравейте,мъжът ми има някаква невроза,която се получава при напрежение в работата-не се чувства добре,отнесен е,поти се в напрегнатите моменти,не е много разговорлив като се прибере вкъщи и т.н. Работи изключително стресова работа.Това започна м.май миналата година,бяхме на психиатър-изписаха му лекарства,които пиеше известно време,но те много го зашаматваха.Дали е плацебо ефект-не знам,но за по малко от месец състоянието му се нормализира .От две седмици обаче отново е в това положение и мисля,че този път трябва да потърсим психолог.Моля,препоръчайте ми някого в София или Благоевград.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 558
Някой може ли да сподели мнение за Пенка Койчева - приема в център Детско здраве. Обмисляме консултация за двете си момчета на 11 и почти 8 години. Големият изгуби мотивация за учене, рязко му спадна успеха, прави доста от нещата свързани с училище по задължение, а не с мисъл, което и води до слаби резултати. От една страна за много неща е изключително самостоятелен, а от друга става ли въпрос за ефективно учене - без някой да му виси на главата, би си ходил нон стоп неподготвен.
Малкият пък отказва да пише в много от часовете, съответно пречи на останалите да работят, иска да прави каквото той си иска. Миналата година не беше така. Иска ми се да вземем мерки навреме, защото усещането ми е, че ние като родители не се справяме със ситуацията.

# 49
  • Мнения: 334
Аз водих моя син при Пенка Койчева преди около 1,5 години, но не останах впечатлена. Иначе има положителни отзиви в нета и по тях се подлъгах.

# 50
  • бургас
  • Мнения: 12
Здравейте, чувала съм много  добри отзиви за детски психолог Антоанета Георгиева. Аз искам да попитам  относно сестра ми, отскоро е с натрапливи мисли  на 18г. За какъв психолог е? Препоръчаха ми Симоника Денева, но тя работи с възрастни, дали мога да я заведа при нея?Rolling Eyes

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Сестра Ви може вече да посещава психолог за възрастни. Успех!

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

Имате ли впечатления от гещалт терапия?!!

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 20:07 от alegra

# 53
  • Мнения: 60
Здравейте,

Имате ли впечатления от гещалт терапия?!!

Имаме. Simple Smile
Самият метод е доста интересен. Много зависи какви "ръце" ползват "инструментите" му.

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 07:23 от Lu-Mariz

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Ще съм признателна за впечатления за д-р Ирина Лазарова  bouquet

# 55
  • Мнения: 60
Ще съм признателна за впечатления за д-р Ирина Лазарова  bouquet
Тя не е ли когнитивно-поведенчески терапевт? Не знам да има общо с гещалт-терапията...

Ирина Лазарова-Кирякова има общо. Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 54
Някой чувал ли е за студио ДОКСА (някъде около НАТФИЗ се намира) и Виолета Шейнова? Води психодрама и мислех да си запиша час, но нещо не намирам информация за нея

# 57
  • София
  • Мнения: 9 097
Здравейте.
Моля да препоръчате добър психолог от Варна за проблеми със зависимост от алкохол и медикаменти. Благодаря!

# 58
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте, имате ли отзиви и препоръки за Психолог в София, който прави домашни посещение.  Става въпрос за жена на 70г.

# 59
  • Мнения: 1
Здравейте,
Накратко за мен. Почти на 30, нищо не съм постигнал или завършил в живота си (или поне така казват за мен). Апатичен към всичко случващо се, интроверт, личностен дискомфорт, стрес, депресия - не бих казал, че имам, но като цяло нещата не стоят добре и търся промяна, съвет, някой да ми състави план как да не се затрия.
Моля за препоръки и мнения за психолог/психотерапевт от гр. София.
Тези от старите теми - актуални и практикуващи ли са?

Здравейте bibonko ,
Брат ми има същия проблем, а може би и аз в по-малка степен.
Иска ми се да посетим терапевт, дали сте намерили някого, когото да препоръчате?

Общи условия

Активация на акаунт