Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-17

  • 114 621
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 871
ами сега е занималня, но за да стане на апартамент

# 16
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
А променяно ли е предназначението, за да стане "занималня" ?  newsm78

За темата  bouquet

# 17
  • Мнения: 9 871
незнам, не и последните 15 години

# 18
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Доста силно ме съмнява, когато някой е тръгнал да го ползва като занималня да му е променил предназначението.  Peace
Иначе доколкото знам няма изискване за наличие на паркомясто/гараж, за да бъде един имот "жилище".

Скрит текст:
Чл. 40. (1) Всяко жилище трябва да има самостоятелен вход, най-малко едно жилищно помещение, кухня или кухненски бокс и баня-тоалетна, както и складово помещение, което може да бъде в жилището или извън него. Допустимо е помещенията да бъдат пространствено свързани с изключение на тоалетни и бани-тоалетни.

(2) Санитарни помещения над жилищно помещение, над кухня или килер за хранителни продукти се допускат само в жилището, което обслужват.

# 19
  • Мнения: 4 518
Харесахме си апартамент, но се оказа, че собственичката (жилището е придобито по време на брак, но сега са разведени, и двамата живеят в Америка, познаваме само мъжа) е дала пълномощно на мъжа си. Освен това, мъжът е дал пълномощно на брокера и той 2 седмици ще е извън София и после си заминава към Америка. Та "нашия брокер" се опитва да ни го продаде този апартамент и да вземе пари от нас, защитавайки продавачите. Да не говорим, че след като в петък ни изпрати договора, в неделя в 22:00 ни писа по вайбър дали се отказваме, защото не сме и отговорили...
Всички ни казват да се откажем, какво ви е мнението?

# 20
  • Мнения: 41
Харесахме си апартамент, но се оказа, че собственичката (жилището е придобито по време на брак, но сега са разведени, и двамата живеят в Америка, познаваме само мъжа) е дала пълномощно на мъжа си. Освен това, мъжът е дал пълномощно на брокера и той 2 седмици ще е извън София и после си заминава към Америка. Та "нашия брокер" се опитва да ни го продаде този апартамент и да вземе пари от нас, защитавайки продавачите. Да не говорим, че след като в петък ни изпрати договора, в неделя в 22:00 ни писа по вайбър дали се отказваме, защото не сме и отговорили...
Всички ни казват да се откажем, какво ви е мнението?

Подписали ли сте договор?

# 21
  • Мнения: 4 518
Харесахме си апартамент, но се оказа, че собственичката (жилището е придобито по време на брак, но сега са разведени, и двамата живеят в Америка, познаваме само мъжа) е дала пълномощно на мъжа си. Освен това, мъжът е дал пълномощно на брокера и той 2 седмици ще е извън София и после си заминава към Америка. Та "нашия брокер" се опитва да ни го продаде този апартамент и да вземе пари от нас, защитавайки продавачите. Да не говорим, че след като в петък ни изпрати договора, в неделя в 22:00 ни писа по вайбър дали се отказваме, защото не сме и отговорили...
Всички ни казват да се откажем, какво ви е мнението?

Подписали ли сте договор?

Не, рисковете са ни ясни. Освен това се консултираме с адвокат.
Имате ли някакви идеи как може да се предпазим? Единственото, което измислих е да искаме да преведем половината сметка на сметка на жената, но от там идват други въпроси и....

# 22
  • Мнения: 41
Харесахме си апартамент, но се оказа, че собственичката (жилището е придобито по време на брак, но сега са разведени, и двамата живеят в Америка, познаваме само мъжа) е дала пълномощно на мъжа си. Освен това, мъжът е дал пълномощно на брокера и той 2 седмици ще е извън София и после си заминава към Америка. Та "нашия брокер" се опитва да ни го продаде този апартамент и да вземе пари от нас, защитавайки продавачите. Да не говорим, че след като в петък ни изпрати договора, в неделя в 22:00 ни писа по вайбър дали се отказваме, защото не сме и отговорили...
Всички ни казват да се откажем, какво ви е мнението?

....познаваме само мъжа) е дала пълномощно на мъжа си. Освен това, мъжът е дал пълномощно на брокера и....




Подписали ли сте договор?

Не, рисковете са ни ясни. Освен това се консултираме с адвокат.
Имате ли някакви идеи как може да се предпазим? Единственото, което измислих е да искаме да преведем половината сметка на сметка на жената, но от там идват други въпроси и....

Пълномщното на брокера да се анулира от собственика и купете директно.

# 23
  • Мнения: 14 418
Да купят директо ,но собствениците на са в БГ newsm78

# 24
  • Мнения: 4 518
То хубаво на жената, но
1) От къде сме сигурни, че сметката е на жената. Дори и да е в българска банка, което ме съмнява, пак не можем да го проверим.
2) Да кажем, че сметката е нейна. Ако тя не подозира, че апартаментът й е продаден и като разбере (все пак в сметката й има пари, които не знае от къде са), реши, че за нея тази цена е ниска и иска повече, не може ли пак да предяви искане?
Общо взето, май колкото и да ни харесва имотът, ще се откажем.

# 25
  • Мнения: 9 871
Удостоверение от банковата сметка - това си е стандартен документ. В него пише името и прочие, и няма място за съмнение чия е сметката. Тази жена с пълномощното да иде да извади. Ако няма банкова сметка в БГ, да открие такава - пак с пълномощното.

В преводното нареждане - пишете за какво са парите.

И ние си купихме така нашия дом - единият продавач беше дал пълномощно на майка си.

Те щом са разведени, сигурно брокерката е приятелка на жената. И жената не искала да даде на мъжа си, по разбираеми причини - да не вземе парите и тя да духа супата.

# 26
  • Мнения: 3 020
Пълномощното, което е дала бившата съпруга, къде е изготвено и заверено? Ако е в БГ, дали може да се гарантира, че е действително?

Може би адвокатът ви може да каже /или провери/, кое е най-сигурно за вас.

/Вярно, че беше преди години, но бившият ми съпруг продаде колата - аз по принцип знаех - но никой не ме извика да подписвам някакви документи по сделката, не бях дала пълномощно, и аз реално не знаех дали сумата, която ми каза, е била тази, за която е продадена. Явно адвокатът му го беше уредил с нотариуса./

# 27
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Zadalzitelno polovinata pari na zenata!!!
Nqma garaz -svobodno se parkira pred bloka , ostanaloto otgovarq , ima iziskvane za garage ili parkomqsto
От къде идва изискването за гараж или паркомясто, че може аз да съм го пропуснала, пък в ЗУТ не го виждам Peace

# 28
  • Мнения: 4 518
Продавачът (мъжа) е бивш работодател на брокера, тя няма връзка с жената. Ще поискаме въпросното удостоверение. Благодаря за идеята.

# 29
  • Мнения: 25 738
Zadalzitelno polovinata pari na zenata!!!
Nqma garaz -svobodno se parkira pred bloka , ostanaloto otgovarq , ima iziskvane za garage ili parkomqsto
Това е отговор по двата казуса ли?
Едно за американците и друго за статута занималня...
Ей с това бързане от телефона... Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт