Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-17

  • 114 622
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 275
Тези дни се замислих, че високите етажи вървят на по-ниски цени, да речем, един 18-ти етаж. Свериозни минуси досегс не съм чувала. Споменава се само асансьорът, ако се бил развалил. А ако се пренесем в една Варна, примерно - там не е ли обратното? Високите етажи да са по-скъпи, заради гледката към морето?

tomeva, имате ли пример за такъв подценен имот, за който говорите в края на миналата тема?

# 46
  • Мнения: 41
Ако ви е интересно защо трябва да се санира Simple Smile ....""Съществува и рискът сградите да се превърнат в блокирани активи (остарели или неефективни), ако сградният фонд не бъде модернизиран или заменен по мащаб и навреме. Строителният сектор е особено уязвим в това отношение. IRENA изчислява например, че сгради на стойност 1,3 трлн. долара само в Германия могат да се превърнат в блокирани активи, ако не се предприемат действия."""  Ето и линк към статията   http://www.investor.bg/analizi/113/a/kolko-vajno-e-obnoviavaneto-na-sgradniia-fond-v-es-za-borbata-s-klimatichnite-promeni-239225/

# 47
  • София
  • Мнения: 16 025
Високите етажи са трудни за даване под наем и за следваща продажба.
Освен страх от повреден асансьор хората се притесняват от многото живеещи в блока.
Дали ще се разбират, дали ще плащат редовно таксите.
Битува мнение, че е по-шумно и мизерно.
Но това може да се види и прецени дали е така като слезеш пеша от последния етаж.
Иначе аз си живея щастливо на 12 ет., писала съм в стари теми какво ми харесва.

# 48
  • Мнения: 25 738
Тези дни се замислих, че високите етажи вървят на по-ниски цени, да речем, един 18-ти етаж. Свериозни минуси досегс не съм чувала. Споменава се само асансьорът, ако се бил развалил. А ако се пренесем в една Варна, примерно - там не е ли обратното? Високите етажи да са по-скъпи, заради гледката към морето?
 
Ако я има гледката към морето, тя от 5-6-7 и нагоре си е добра. Един 14 етаж няма как да държи висока цена заради гледка. Цената е по скоро, в зависимост колко добре са поддържани общите части...последен етаж в ЕПК, за ме е зловещо дори... Mr. Green

# 49
  • Мнения: 4 275
Мислех, че във Варна цената се покачва с покачването на етажа. Защото, ако има гледка към морето, то тя е уникална

# 50
  • Мнения: 25 738
Мислех, че във Варна цената се покачва с покачването на етажа. Защото, ако има гледка към морето, то тя е уникална
Това важи за районите около морската, така наречения квартал Бриз (където няма път и канал) на баира, да. Има гледка само от високите етажи, но там строителството е до 6 етаж.

В центъра на града е като навсякъде, най търсен втори и трети жилищен. Първи и последен най евтини. Peace

# 51
  • Мнения: 3 535
При новото строителство в София цената се покачва с етажа. Обяснението на продавачите е, че е заради гледката..

# 52
  • Мнения: 6 301
Извинявай, ама говориш пълни профанщини, не знам на 5 ракии ли си или просто нещо ти е текнал мензисът [/color]Mr. Green

Опасна си, за последното няма как да е, защото не съм жена и нямам такива работи, но за петте ракии абсолютно позна. Не бяха ракии, а уискита, и то 6, а не 5, затова сега на трезва глава влязох да видя все пак какви съм ги натворил снощи.
Ами единствено съжалявам, че както виждам, съм се заял с Лъки без причина и съжалявам какво съм й писал. Лъки, извинявай.
Но за другото не се отричам от думите си и сега като съм трезвен, пак същото бих казал. Гледам, че и стилът и правописът ми са били добри, та всъщност не е голяма издънката, с изключение на глупостите, дето съм писал за Лъки и за Варна. За новото строителство не се отричам от думите си, даже на 6 уискита съм си казал баш таман точно каквото си мисля;)

Лъки, извинявай още веднъж. Освен това аз харесвам и обичам Варна, така че искрено се надявам да ми простиш.

# 53
  • Мнения: 54 413
Ох, Мецане, колко си трогателен! Simple Smile Sunglasses
Лъкито не заслужава такова отношение.

Чакам новата придобивка на Лъки! bouquet

# 54
  • Мнения: 6 301
Колкото щеш иронизирай, аз наистина й се извинявам на Лъки.

# 55
  • Мнения: 1 415
Мецане кефиш ме, и да ти кажа всичко, което написа за Варна е вярно. Живея тук от 20 години и Варна наистина не е това което беше. Имаше един кмет Кирчо, той е*а мамата на града. А бат Бойко най-вероятно се е изказал преди да изберат Портних от неговите. Пооправиха се малко нещата, ама далеч сме от столицата като развитие. Заплатите са трицифрени  Shocked. Не случайно Лъки пътува по корабите иначе и фургон не може да си купи  Hug.
Относно цените на високите етажи, не са по-високи, даже и на първия не са ниски ако е в добро състояние имота, само на последния съм забелязала, че са малко занижени. Наистина цената като, че ли се определя от състоянието на имота, понеже много коптори се предлагат и ако е малко понаправен направо хвърчи.

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 14:54 от Freyda

# 56
  • Мнения: 25 738
Лъки въобще не е разбрала, че някой я е бъзикал. ooooh!
Корабите ги спира, щото с 2 черти не взимат...



Чакам новата придобивка на Лъки! bouquet
Хепинце, имам малко кеш за инвестиране, но не ми се бърза, тези цени ме дразнят...а и скоро ще започна да се оглеждам за детски стоки и ще ми мине мерака за жилища...
Мислех си за нещо малко, инвестиционно в София, но и там пазара е откачил...много беден българина, 6 цифрени суми вади от днес за утре и така.
Ти нещо ново няма ли да вземеш?

# 57
  • Мнения: 54 413
Лъкинце, наистина ли вече имаме 2 черти? Heart Eyes bouquet

Не искам да купувам повече, те и при нас скочиха много. Crazy
Същото жилище, което купих м.г., сега е с близо 10 000€ по-скъпо! Shocked Слава Богу, че си купих тогава. Peace
А онези, дето ги гледах на зелено, така са се забатачили с укриване на данъци, НАП им прави проверка и не се знае дали няма да има изгорели с пари хора. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 25 738
Лъкинце, наистина ли вече имаме 2 черти? Heart Eyes bouquet

Не искам да купувам повече, те и при нас скочиха много. Crazy
Същото жилище, което купих м.г., сега е с близо 10 000€ по-скъпо! Shocked Слава Богу, че си купих тогава. Peace
А онези, дето ги гледах на зелено, така са се забатачили с укриване на данъци, НАП им прави проверка и не се знае дали няма да има изгорели с пари хора. Rolling Eyes
2 пъти по 2, направо са 4 чертите... hahaha

На зелено, само от проверен строител, но те май в нашите градове няма такива, виж в столицата е друго.

В момента мисля, имот само за живеене си струва да се купува. Читавите жилища са с много високи цени, дали е поредния балон времето ще покаже...

# 59
  • Мнения: 4 188
Не било балон, четох в Капитал Mr. Green За три години, и цените, и доходите се били качили с 30% Shocked Преди три години тристайна панелка беше 40 хиляди, миналото лято 60, а сега 80 #Crazy, са ми впечатленията. За доходите вие ще кажете newsm78

Общи условия

Активация на акаунт