Всичко за всички марки гел лакове - 11

  • 76 713
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Paris, France
  • Мнения: 14 172
Невена, на теб в тази 48 ватова за колко време ти се изпичат CND и Лечат например?

Моята е 48в сън1 с 30 лампи вътре. Това е много важно. Времената, които давам са за много тънки слоеве база и цветен лак и дебел слой топ. Тествали сме в сън1с 30 и сън2 с 33 лампи върху бели пластмасови нокти. Лечат е от старите дето са за ув лампа и не се изпичат в лед. Тествали сме на пълна мощност и на половин. Лаковете на СНД са повечето от старите,но има и нови за лед.

Лечат светъл - 1мин, тъмен - 2 минути, топ - 2-3минути. На половин мощност 24в - светъл- 2мин, тъмен 3 мин, топ 3 мин.
СНД - база- 30сек, лак - 1мин, топ -2 минути. На естествени нокти пека 2 мин цвета обаче за да съм сигурна. На 24в не сме пробвали, защото не пари на 48 и няма смисъл да се намалявя мощността и да се губи време. Бриса лайт прозрачен 1мин но бих пекла 2. Бриса бяла боя 1.5мин. Всички лакове мязаха на изпечени след 30 сек,но!!!!!!!!!!!! Като подържах лъжиците в топла вода половин час творенията се изхлузиха на цяла люспа. А като ги човърках с клечката за зъби си бяхя твърди. В клипове във ютюб рускините показват как за 5сек лакът е сух в такава лампа. Наистима реакцията е мощна и лакът твърд, но за мене не е изпечен и е по-добре да се пекне малко по-дълго. Съседката пече всичко по 30сек в такава лампа и само топовете по минута, но аз не смея. Аз я навих. Тя печеше по 20сек база и цвят и 30 сек топ, но понякога на някои нокти топут и се матираше като избърше. Светмах я, че не е допечен. Тя го слага супер дебело.  Не е правилно и с времето докарва алергии. Камалия писа за много момичета с алергии от Елит99. Мисля, че пинтиите, които пестят от лак може би пестят и от лампи и наивно пекат по 30сек в 9ватови мостове. А той там и за 20мин се не изпича. И аз ползувам Елит и по-хубави не съм открила. Но той си иска време.

Сън2 не е по-бърза, но не зная защо. Но за салон е определено по-добра понеже не излъчва светлина отгоре. Но с бутони отзад ми е неудобна.

# 256
  • Мнения: 74
Много ви благодаря!
След като прочетох съветите ви, се преориентирах към тази лампа:
http://www.ebay.com/itm/SUNONE-LED-UV-White-Lamp-Art-Gel-Curing- … sd%3D162492178644

Затворена е, което се замислих, че ще е по-добре, изглежда ми мощна - работи на  24W/48W и парите и са чудесни Grinning

Невена, тази ли е твоята лампа? Доколкото разбирам си доволна от нея.

И също доколкото разбирам - всяка марка гел лакове се изпича за различно време?
Тъй като за начало май ще започна със Коди, ако някой може да ме посъветва на колко време ще е достатъчно да ги пека?

# 257
  • София
  • Мнения: 195

 Това сътворих онзи ден - дано издържи. Коди ли имат и гъст топ-лак? От поръчката получих топ без лепкав слой и матов - лесно се нанасят и са течни.

# 258
  • Мнения: 5 892
Момичета, лака на Коди от серията Холивуд едва ми се изпече за 3мин в 48в 😲😲😲

# 259
  • София
  • Мнения: 10 330
Момичета, лака на Коди от серията Холивуд едва ми се изпече за 3мин в 48в

Че той не се пече в лампа  newsm78

Технологията му е база на добре полиран нокът, топ без лепкав слой, 2 тънки слоя цвят(чакаш да изсъхне) и отгоре топ без лепкав слой.

Те всички металици се нанасят така, Елит имат същите.


 "HOLLYWOOD" Kodi Professional ("No sticky top coat" required)

For a stunning result, does not hurt to listen to a little advice from the experts of Kodi Professional:

    Pay particular attention to careful polishing of the nail plate to remove as much as possible all the bumps and roughness. So gloss polish lie flatter and the reflecting surface is ideal;
    Degrease nails special tool Nail Fresher acid-free primer and apply Ultrabond;
    Cover the nail bed Rubber Base Gel, dry a couple of minutes in the UV lamp;
    The next step - a layer of special gel No Sticky, and bake in the UV lamp or ice;
    Apply a uniform thin coating of gel mirror of Hollywood collection, pre-mix thoroughly agent. Dry in the air a few minutes;
    Finish the procedure by applying a finishing gel polymerizes No Sticky and nails in the UV lamp.

# 260
  • Мнения: 5 892
Мерси, Нат 😂😂😂😂

# 261
  • Paris, France
  • Мнения: 14 172
Много ви благодаря!
След като прочетох съветите ви, се преориентирах към тази лампа:
http://www.ebay.com/itm/SUNONE-LED-UV-White-Lamp-Art-Gel-Curing- … sd%3D162492178644

Затворена е, което се замислих, че ще е по-добре, изглежда ми мощна - работи на  24W/48W и парите и са чудесни Grinning

Невена, тази ли е твоята лампа? Доколкото разбирам си доволна от нея.

И също доколкото разбирам - всяка марка гел лакове се изпича за различно време?
Тъй като за начало май ще започна със Коди, ако някой може да ме посъветва на колко време ще е достатъчно да ги пека?
Изглежда като моята, но има и вентилатор. Моята няма. Не гарантирам, но мисля, че е същата. За модела гарантирам с 5 ръце, само продавачът да е читав. Можеш да му пишеш да я пробва преди да я прати. 😊 поне ще работи.
Да, всеки лак се тества. Виж на опаковката колко е времето в ув лампа и ползувай него в началото. После можеш да намалиш. Недопичането е опасно.
На един лист имам за Коди - база 20сек, цвят 20сек и топ 30 сек но не съм тествала лично. Някоя от съфорумките го е писала. Вижда ми се малко ☺. Тук има момичета, които карат на 10 сек база 20 цвят и 20-30 топ. И лакът им си седи без проблем. Аз не мога и смятам, че не е правилно и може евентуално да алергизира.

# 262
  • Мнения: 3 199
serrendipity, много е хубаво, в тематиката на времето предните дни Simple Smile как направи капчиците?

# 263
  • София
  • Мнения: 195
С матов топ по целия нокът и с инструмент за точици топнат в топ без лепкав слой капчиците, но Коди е течен и не стана точно както исках.

# 264
  • Paris, France
  • Мнения: 14 172
ShikeR, нокти се матират с пила или блокче с грубост 180-320. Полират се сус шамоа и крем от восък и масло. Има блокчета за полиране с 3 различни по грубост страни. Изравнява се с най-грубата, полира се със средната и се лъсва с гумената. В али ги има, 5-7лева за 10 блокчета. Търсиш 10 pcs pieces polishing nail blocks и четеш отзивите.

Ако лакът седи мек и се бели навтория ден е от недопичане. Дебел слой, недостатъчно печене и калпава лампа. Алергия след известно време е в кърпа вързана.
Серендипити, поздравления. Очите ми останаха в тъмно синия лак. Би ли издала кой е 😆?

# 265
  • Мнения: 3 199
Невена, благодаря за разяснението. Аз преди да нанеса гел лака и след сваленето му матирам с такава пила https://ru.aliexpress.com/item/4-Pcs-Lot-Nail-Art-Buffer-File-Bl … 010608.0.0.Pt5Iok
Правилно ли е?

# 266
  • Paris, France
  • Мнения: 14 172
Невена, благодаря за разяснението. Аз преди да нанеса гел лака и след сваленето му матирам с такава пила https://ru.aliexpress.com/item/4-Pcs-Lot-Nail-Art-Buffer-File-Bl … 010608.0.0.Pt5Iok
Правилно ли е?

И аз така правех в началото и си скапах ноктите. Матирането всеки път е излишно. Само се матира евентуално нов нокът, току що израстнал. Отдавна не матирам, праймер никога не слагам или само по свободния край. Сега полирам до гланц, обикновена база или лак на цяла плочка, белеща се база за гел и цвят и топ. Ноктите ми са идеални и здрави и държат по-дълго лака. Порозния нокът поема вода и се отделя от гела. И мажа с масло 2-3 пъти на ден.

# 267
  • София
  • Мнения: 195
Серендипити, поздравления. Очите ми останаха в тъмно синия лак. Би ли издала кой е 😆?

Благодаря, смесих Kodi 264 (лилав) с Bluesky Glory (петроленозелен) - 2/1. Опитах да докарам Shellac Midnight Swim, ако другите 2 цвята се държат добре другия път ще сложа и черна боичка  Laughing

# 268
  • Мнения: 13 945
Невена, благодаря за рязясненията за печенето  bouquet
Бях харесала Бриса-та  за изравняване и се чудех дали да купувам, но сякаш са я спрели.
Този тъмносин на Шилак отдавна ми е в списъка,но засега се въздържам  Wink Лаковете ми като цяло са в синьо-зелената гама, жълто и розово например не бих сложила  Laughing

# 269
  • Варна
  • Мнения: 7 715
 Никога не казвай никога  Laughing. И аз до преди няколко месеца се лакирах само с разни нюдове в прилични за лелка цветове  Laughing. Откакто съм сигурна,че лакът ще си стои на мястото ползвам смело всички цветове на дъгата,че и ми харесва. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт