Всичко за всички марки гел лакове - 11

  • 76 772
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Враца
  • Мнения: 800
Принцеска, ето такива са накрайниците на фрезите на лидълската пила. Няма да станат други фрези май.
Скрит текст:

Лунейл съм ги чувала беее, що го прочетох Лунели, хахаххаха, голяма съм патица.  hahaha

# 241
  • Перник
  • Мнения: 129
Такааа-след Коди-тата,които издържаха почти месец,но се забелиха по крайщата на 3та седмица,сега тествам Топ и База на Джеси-китайските лакове.Ще докладвам как са като издръжливост-засега-2ри ден-без забележки.

# 242
  • FR
  • Мнения: 214
Миналата седмица ми пристигна пудрата "русалка" и направо се влюбих в нея. Оттеникъка е розово-зеленикъв, но не успявам да го хвана на снимката. Цвета е на HNM и при мен определено се задържа повече от Веналиса.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 236
Здравейте! Търся помощ! Напоследък ми се случва да ми засъхват четките на основата и топа, докато ги нанасям. Стават твърди и невъзможни за употреба. Почиствам внимателно с памучена кърпичка и спирт, но нещата се повтарят. Дайте съвет защо се случва това и какво да ползвам за почистване? Ползвам Bluesky, наскоро подмених лаковете, следователно не би трябвало да са стари!  Cry

# 244
  • Враца
  • Мнения: 800
Принцеска, Камелия (пък и другите с Коди системата), като се лакирате с Коди с друга четка с какво я почиствате от базата, за да топите после в топ-а например? Ясно, че с ацетон, но топите в чашка ли, триете с нещо напоено с ацетон, или? Защото сякаш не успявам да я почистя хубаво (трия с напоено парче плат). Пък ми е удобна само една четка и за двете, а нямам две такива еднакви, за да ги ползвам поотделно за базата и топа.
А като нанасяте топа забелязвате ли да става на едни малки балончета, или само при мен е така? И като мина по-внимателно с четката и изчакам малко преди да пъхна ръката в лампата се махат и се изравнява вече покритието. Все едно съм друсала шишенцето с топа, така изглежда нанесеното на нокътя веднага с нанасянето.
И последно да попитам, че сега лакирах зълва ми и каза, че й пари в лампата (лед лампата дето беше на промоция в Алито, наскоро обсъжданата и масово поръчваната), защо ли се получава така? На базата не й пареше, а като нанесох цветовете и тогава каза, че й пари, но за няколко секунди само. Нагласила я бях на 30 секунди.

# 245
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
Невена, каква е разликата емжду ултрабонд и бондер?
 

Никаква. Пример  https://www.toutpourlesongles.com/primer-pour-ongle-sans-acide.html

Праймер без метакрилна киселина, който създава ковалентна връзка с нокътя и ковалентна с продукта, поставен на нокътя. Спойка, така да се каже. Оставя лъскав слой за разлика от киселия праймер.има подвид, УВ бондер, който съдържа олигомери и се пе4е задължително в лампа. ТОй се ползува само под гел, никога акрил.  bouquet за сътворените красоти

# 246
  • София
  • Мнения: 195
Принцеска, Камелия (пък и другите с Коди системата), като се лакирате с Коди с друга четка с какво я почиствате от базата, за да топите после в топ-а например? Ясно, че с ацетон, но топите в чашка ли, триете с нещо напоено с ацетон, или? Защото сякаш не успявам да я почистя хубаво (трия с напоено парче плат). Пък ми е удобна само една четка и за двете, а нямам две такива еднакви, за да ги ползвам поотделно за базата и топа.
А като нанасяте топа забелязвате ли да става на едни малки балончета, или само при мен е така? И като мина по-внимателно с четката и изчакам малко преди да пъхна ръката в лампата се махат и се изравнява вече покритието. Все едно съм друсала шишенцето с топа, така изглежда нанесеното на нокътя веднага с нанасянето.

От Коди си почистих четките с потапяне в ацетон, от Блускай стана с потапяне в спирт. И на мен ми се получиха балончета, но при нанасянето на цветовете - при мен е от четката, но и Коди са сякаш малко по-течни. Аз пък не уцелих цветовете и си ги дооправих, като ги смесих с Блускай и черна гелова боичка  Crazy. Ще видим колко ще издържат, предвид че се лакирам сама за трети път.

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 10:34 от serrendipity

# 247
  • Перник
  • Мнения: 129
Принцеска, Камелия (пък и другите с Коди системата), като се лакирате с Коди с друга четка с какво я почиствате от базата, за да топите после в топ-а например? Ясно, че с ацетон, но топите в чашка ли, триете с нещо напоено с ацетон, или? Защото сякаш не успявам да я почистя хубаво (трия с напоено парче плат). Пък ми е удобна само една четка и за двете, а нямам две такива еднакви, за да ги ползвам поотделно за базата и топа.
А като нанасяте топа забелязвате ли да става на едни малки балончета, или само при мен е така? И като мина по-внимателно с четката и изчакам малко преди да пъхна ръката в лампата се махат и се изравнява вече покритието. Все едно съм друсала шишенцето с топа, така изглежда нанесеното на нокътя веднага с нанасянето.




От Коди си почистих четките с потапяне в ацетон, от Блускай стана с потапяне в спирт. И на мен ми се получиха балончета, но при нанасянето на цветовете (ще пусна снимки по-късно) - при мен е от четката, но и Коди са сякаш малко по-течни. Аз пък не уцелих цветовете и си ги дооправих, като ги смесих с Блускай и черна гелова боичка  Crazy. Ще видим колко ще издържат, предвид че се лакирам сама за трети път.


Аз си използвам оригиналните четки-балончетата се получават,защото влиза въздух-внимавайте как го нанасяте-с времето се свиква..

# 248
  • Варна
  • Мнения: 7 734
 newsm78 на Коди никога не са ми се получавали балончета. Ползвам Лидл-ското шише с помпа от техния лакочистител. То е като леген отгоре Laughing. Натискам леко,за да не се окъпя/не,че не го правя редовно/ и топя четката там. После бърша с домакинска хартия. Хич не се старая с чистенето  Embarassed пък и не виждам смисъл. Така или иначе няма да се втвърди като след обикновен лак,а и да се смеси база с топ не е болка за умиране хората правят бази 2 в1 и си ги ползват без проблем.
 Топовете ги нанасям с тяхната си четка. Определено искам по-дебел пласт топ хич не го пестя.

 ferriy  на мен ми пари само когато съм налюскала прекалено дебел пласт цвят или топ пък и твоята лампа си е бая мощна. Моята е само 24 вата.
 

# 249
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
ето какво си харесах -
http://www.ebay.com/itm/SUNQ18-36W-Nail-Lamp-UV-Lamp-Nail-Dryer- … 466fAO-F3x72BcKwA

36 W Led лампа, моля ви дайте ми съвет дали е добра (ако някой я има) и дали ще бъде достатъчно силна, склонна съм да поръчам и по-скъпа.

Също от прочетеното дотук си направих извод, че като цяло гел лаковете, топ  и база на Коди са доста харесвани от вас?
Има ли значение от къде ще поръчам? - ....................
Моля да ми препоръчате и други марки, от които сте доволни и също от къде си ги поръчвате?
Не зная ebay дали е достатъчно надежден (дали има вероятност да попадна на някоя имитация)?

Благодаря предварително и ще следя темата с интерес  Hug

Лампата си я бива и на тази цена аз не бих се колебала. Мене ибей ме изхвърля като сложа френски адрес, обаче. Сън1, сън2, сън3 и сън4 са фаворитите ми. Имам сън1 с 30 лампи и ако парите не са проблем бих я купила нея отново. Писала съм, че предпочитам затворени лампи. Съседката с лампа като показаната си втвърди сума ти лакове. Не ми е фаворит, но...... на цената опитах да я поръчам Wink. Не познавам Коди. Най-доволна съм от лаковете и топа без лепкав на Елит99. Любимите ми бази са белещата се на ТПЛО и Sweet city peel off uv led от aliexpress. Ако сега си купувах тепърва щях да си взема само и точно тези продукти плюс дървени пръчки и блокчета за полиране. Успех лаквото и да избереш.

# 250
  • Мнения: 19 733
Какво е ТПЛО?

# 251
  • Мнения: 13 973
Имам спомен, че някой каза за масово поръчваната лампа, че на по-кратко време пари, а на по-дългото не.

# 252
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 496
Невена, като те чета и направо радваш химика в мен. superuu Grinning
И аз харесвам затворени лампи. Тези отворените не ми вдъхват доверие.

# 253
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405

Фирмата, която продава топа без лепкав слой на Еуропеан нейлз тук вув Франция.
https://www.toutpourlesongles.com/base-top-coat-peel-off-semi-pe … trait-facile.html
Този от али е същия, но в по-малка опаковка.

https://m.ru.aliexpress.com/item/32708869953.html
Като поръчвате лампи винаги питайте колко лампички июа лампата,че някои на външен вид като моятя ся с 20 вместо 30 лампи и не се водете по име или описание. Съседка си взе сън2 - огледална и с 33 лампи вътре. Поръча същата от сущия продавач и получи пластмасова бяла с 27 лампи. Отговора - новите били по-екологични и с по-малко лампи за да не предизвиквали рак. Също новите лампи били по-мощни хахахаха.
Мелина, аз съм си Мара подробната.
Амини, моята пари еднакво. Като намаля мощноста наполовина със специалното копче не пари топа, но някои кучи гелове и на 24вата си парят. И със сън2, 3 и 4 е същото. Но съм доволна, че изпича идеално, макар и не мигновено. Убедих се,че мигновеното или пари или не се изпича хаха

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 00:16 от Nevena Virolan

# 254
  • Мнения: 13 973
Невена, на теб в тази 48 ватова за колко време ти се изпичат CND и Лечат например?

Общи условия

Активация на акаунт