КАНАДСКА лятна тема - 60

  • 95 936
  • 516
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
И ние сме в БГ за 3 седмици. Ако успеем, ще удължим на място.
Имаме и резервиран къмпинг края на Август на Хюрон.

Иначе минималната отпуска е 10 работни дни. Всичко над това е според къде се уредиш, колко доборжелателен е работадателя и прочее относителни понятия. Работодателите не са длъжни да дават над 10 дни, а е по тяхно усмотрение и фирмена политика. 

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И това лято няма да успея да се прибера в Бг, но се надявам следващото да отида за 2 седмици. Може да отскоча за 2-3 дена до Мериленд, а с децата ще правим дълги уикенди на къмпинг от време на време.
За максимална отпуска - няма такава, всичко зависи от работодателя. Една моя бивша колежка има по 7 седмици отпуска на година, но тя работи за компанията вече 25г.
Аз пак сменям работата и ваканциите и почивните дни ще ми се прецакат пак.

# 17
  • Мнения: 753
Ние ще си седим тук това лято, може би някое шале тук и там за дългите уикенди. Мъжът ми вече си ходи на България за две седмици и няма повече отпуска за тази година. Той работи в неговата фирма от по-малко от година. Като направи 5 ще му дадат трета седмица отпуска. Аз имам 6 седмици на година, но мога да взимам само 3 накуп, а две други -само когато не сме в overtime, иначе не мога да ги взема (но мога да ги пазя или да ми ги платят). Ако искам мога и да си купя 2 седмици vacances autofinancées т.е. да ми отдържат определена сума от заплатата на всяка заплата за да не съм без заплата, когато реша да ги ползвам тия 2 седмици, но аз не я практикувам тая опция.

# 18
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Много ми се иска да отидем до България тази година. Плануваме за август, но все още сме без билети.
Братовчедка ми се жени и не искам да пропускам.
Децата си говорят за плаж и море  всеки ден и плануват да видят баба. Бяхме миналото лято в България, за пръв път след 5 години. Изкарахме си много добре и се надявам и тази година да ни се случи.

След 2 дни ще вземем ключовете за новото ни предизвикателство: купихме си ферма   - 12 декара.

хахаха Laughing

Ще започват ремонти и събаряне и строене на нова къща.Малко сме притеснени от бюджета , но се надяваме на успешен финал.

Лятото дойде и при нас. Аз се пекох на хамака в двора вече 2 легенда подред. Даже леко ми се бели рамото. Joy

# 19
  • Мнения: X
Еха, .честито ви ново приключение Ароганс!! . Много наслука в новото вълнуващо предстояще!

# 20
  • Мнения: 753
Честито, Ароганс! Успех в начинанието!
Разкажи повече, много ми е интересно - каква е фермата, за животни, за зеленчуци? Ще я развивате ли като ферма или само за лично ползване?

# 21
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Поздравления, Ароганс!
Ще фермерсрвате ли? Къде ви е ранчото, в кой район?

# 22
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Поздравления, Ароганс!
Ще фермерсрвате ли? Къде ви е ранчото, в кой район?

# 23
  • Мнения: 138
нищо особено не съм планувала. Един семеен камп за седмица и палатки за по 2-3 дни. Витае идеята сред семейството да водим децата да гледат китовете и индианците в уандаке, ама я чакаме да узрее идеята... ooooh!

arogance, честито! много яко  Laughing

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честито, ароганс! Много вълнуващо! И на мен ми е любопитно дали ще имате животни. Успех с начинанието!

# 25
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367
Честито, ароганс, със здраве да си фермерствувате. Верно разкажи повече.

мили, за кои уендаке говориш, тези дето са до Квебек ли? Ако са те, ходила съм, интересно е, за еднодневна екскурзия е супер. За китовете-миналото лято ги видях за първи път - яка тръпка е. Не бих ходила повече, но поне веднъж препоръчвам с две ръце. Малко е скъпо, особено ако сте голямо семейство, но в къмпинга, в който бяхме на Тадусак имаше отстъпка и така спестихме малко пари. Съвет от мен - Тадусак е мноооого скъп, има малки селца наоколо, където ти излиза по-евтино корабчето (Бержерон и Ескуме). Ние бяхме в Бержерон.

# 26
  • Мнения: 138
Честито, ароганс, със здраве да си фермерствувате. Верно разкажи повече.

мили, за кои уендаке говориш, тези дето са до Квебек ли? Ако са те, ходила съм, интересно е, за еднодневна екскурзия е супер. За китовете-миналото лято ги видях за първи път - яка тръпка е. Не бих ходила повече, но поне веднъж препоръчвам с две ръце. Малко е скъпо, особено ако сте голямо семейство, но в къмпинга, в който бяхме на Тадусак имаше отстъпка и така спестихме малко пари. Съвет от мен - Тадусак е мноооого скъп, има малки селца наоколо, където ти излиза по-евтино корабчето (Бержерон и Ескуме). Ние бяхме в Бержерон.
Heart Eyes златна си, кака

# 27
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ароганс, Честито и успех с проекта! Звучи много интересно, така че чакам да разкажеш повече.

# 28
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пробвахте ли новата версия на БГ-мама? Мен ме изнервя малко, ама сигурно ще свикна след няколко дни.

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Пробвах, не успях да намеря къде са ми темите с нов отговор и пак си върнах старата  Laughing

Днес съм в къщи с конюнктивит, баси радостта  ooooh! 

Общи условия

Активация на акаунт