КАНАДСКА лятна тема - 60

  • 95 925
  • 516
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 417
Пробвахте ли новата версия на БГ-мама? ...

Дори не съм и разбрала, че има такава  Whistling

Ароганс, честито ви ново фермерско приключение!  bouquet

# 31
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Предполагам , че ще ви разочаровам..но за сега има само 2 лами(алпака). С агента по недвижими имоти се уговаряме в момента дали ще ми ги остави или той ще ги вземе да ги гледа.

Не плануваме фермерство като бизнес.
Плануваме да си направим парник , но всичко е изместено назад във времето. Основната цел в момента е да се построи новата къща и да се нанесем там.

Едно е сигурно: идната Коледа ще колим прасе. Може и две. И ще си караме празниците, както едно време при баба на село. Имаме доста голяма компания с приятели, и това в момента е основна тема на разговор. Ще пърлим ли прасето или ще го дерем? Joy Брат ми се учи да свири на гайда, и сме се уговорили да си облечем носии и да си направим "българска" Коледа.

За децата съм замислила да купя понита догодина. Дано всичко да е ок и да ми се случат нещата.

# 32
  • Мнения: 753
Дано! Пожелавам ти го от сърце! Много добре звучи!

# 33
  • Мнения: 49
Хайде и аз тук Simple Smile
Мерси, Шемет, за темата Flowers Hibiscus Дано сега вече дойде лятото Simple Smile
На мен новата версия на сайта ми харесва. Сегашната никога не ми е харесвала, още откакто я пуснаха едно време, с кеф минах на новата.

Ароганс,честито!

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Звучи страхотно, Ароганс! Пожелавам ви сбъдване на тези мечти!

# 35
  • Мнения: 2 660
Здравейте! Интересувам се от задължителния характер на ваксинациите в Канада. Четох, че има места, където са задължителни и други където не са. Имало и възможност за отказ по религиозни и тн причини. Това доколко се прилага реално и създават ли се проблеми със здравните и училищни власти?

# 36
  • Мнения: 753
В Квебек не са задължителни, не е нужно да се обясняваш по какви причини и не правят проблем за училища и детски градини. За училищата всъщност изобщо и не питат за ваксини при записване.

# 37
  • Мнения: 3 743
В Квебек не са задължителни, не е нужно да се обясняваш по какви причини и не правят проблем за училища и детски градини. За училищата всъщност изобщо и не питат за ваксини при записване.

И ние сме в Квебек, но училище ни искаха carnet de vaccination. Не съм се интересувала дали са задължителни Peace

# 38
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Понеже в повечето случаи оплюваме училищата да взема сега да похваля нашето.
Става въпрос за началното училище, където малкото ще почва предучилищна - вчера имахме родителска среща и за първи път в историята на училището, директорката даде възможност родителите, които не говорят добре френски да чуят информацията на английски (от учителката по английски). Вече съм била в това училище с големия и разликата беше от земята до небето - това е нова директорка, която определено прави много добро впечатление и заявява, че иска всички родители да са интегрирани в процеса.
Казаха, че ако такъв родител има нужда да му се помага с превод при среща с учител или директор може да поиска учителката по английски или друг учител, който е добре с двата езика да му превежда!!!
За такова нещо при предишната директорка даже не можех и да си мечтая, самата тя вдигаше рамене и викаше аз английски не говоря.
Освен това вчера директорката посрещна лично всяко едно от децата (клекнала долу - как не и изтръпнаха краката не знам).
Колко малко трябва за да има мир в природата....

За ваксините не са искали още ваксинационна книжка (с големия не помня дали сме носили такава), но напомниха, че има ваксини, които са между 4 и 6 години та да си ги направим. С големия отказахме ваксините , които се слагат в самото училище, но никой не ни е правил проблем, макар че бяхме единични случаи, тези които отказахме.

# 39
  • Мнения: 5 713
В Квебек не са задължителни, не е нужно да се обясняваш по какви причини и не правят проблем за училища и детски градини. За училищата всъщност изобщо и не питат за ваксини при записване.

И ние сме в Квебек, но училище ни искаха carnet de vaccination. Не съм се интересувала дали са задължителни Peace
Да, и на мен са ми искали - и в детска градина и в начално училище; в секондер вече не.
Но само до там. Нито са питали за подробности, нито съм се обяснявала, нито са правили проблем за липсваща.

Шемет, много хубаво!
И аз съм се убедила колко много неща могат да се променят към добро/лошо само от настройката и вижданията на директора. 

# 40
  • Мнения: 138
Здравейте! Интересувам се от задължителния характер на ваксинациите в Канада. Четох, че има места, където са задължителни и други където не са. Имало и възможност за отказ по религиозни и тн причини. Това доколко се прилага реално и създават ли се проблеми със здравните и училищни власти?
няма такъв задължителен характер. Препоръчително е. И на двете ми деца им липсва по някоя ваксина.
Като записвах дребната в д.г. ми искаха ваксинационната книжка. Липсваха ваксини, нито са ме питали защо, нито нищо. Дори мисля, че не са я гледали.
В училището на сина ми, една година след записването установиха, че липсва ваксинационнатта книжка. Видяха кои ваксини липсваха и ми дадоха насоки, за да ги поставим. Без задължителен характер

шемет, баси готината директорка!

# 41
  • Мнения: X
При нас всяка година ни искат с офиц. писмно до всички родители имунизационният календар, но вече 4та година аз 'забравям' да го представя и дотам. Не са ми писали лично. Peace

Ваксините не са задължителни, но навсякъде пишат колко е важно да ги имат децата и все питат дали ги имат сложени и това е.

# 42
  • Мнения: 5 259
Какво мислите за необходимостта да се доброволства в училищата? През последните 6 месеца ни спамнаха от събития, на които се искаха няколко доброволци, а накрая на училищния панаир и на щандове трябваше да се стои.
Струва ми се много прекалено колко често изискват присъствие на родители, но забелязах, че все едни и същи ходят. Не знам дали е приемливо на някое дете нито единият му родител да не доброволства в нито един ден.
Всъщност нямам представа колко е приемливо и ми е интересно  newsm78

# 43
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 367
В моето училище в началото на годината изпращаме един формуляр, в който родителите полълват дали искат да доброволстват и кога. Така знаем евентуално кой да търсим. Съвсем нормално е никой родител да не иска, все пак хората работят, но има и неработещи майки, които идват. За да им благодарим в края на годината (другата седмица) правим пикник за родителите доброволци, на който те хапват, пийват и получават малко подаръче/грамота.
Аз никога не доброволствам като родител (от къде време и за това), но това ни най-малко не ме притеснява.

# 44
  • Мнения: 5 259
Мерси. Аз се чувствам неудобно, защото ми се струва, че се очаква да се включа, а не мога. Не работя, но имам малко дете, което е като терминторче (1.5г) и ако отида с класа уж да придружавам децата примерно в Зоопарка, ще трябва да търча след малкото, да му вадя от устата какво ли не, да го храня, евентуално преобличам, приспивам, укротявам, докато се мята и реве за нещо и да стана на напълно разногледа. Няма да мога с абсолютно нищо да допринеса към прекарването на класа.
Но понеже получаваме купища мейли с призиви за доброволство, вече ми е неудобно.

Общи условия

Активация на акаунт