Отговори
# 720
  • Мнения: 25
Благодаря много за мненията! Няма режим, горе долу си огладнява на 3 часа, но понякога си хапва и на два часа... като усетя, че е гладна, си давам, не чакам да направи винаги 3 часа. Иначе хапва за 5 мин и е готова, но си дърпа доста добре. Аз не се притеснявам, че не и стига, наддава си и е спокойна. По-скоро се чудех дали тази консистенция (малко по-различна като разляти на места като сополи - сори пак за цветущото описание  Blush) като направи пауза от 2-3 дни и непиенето на вода имат нещо общо. А, и това често напоследък пръцкане с миризма...тя е малка, не е захранена и за това се чудех какво и се случва... защо така мирише.

# 721
  • Мнения: X
След третия месец и на моя син акото си промени цвета и миризмата. Стана по-слузесто, често беше зеленикаво и миризливо (по-различно от обичайното). И също разреди изхожданията, често прескачаше ден, че и два. И мен ме притесняваше външния му вид (честотата не), даже мислех да пускам изследвания. Обаче докато се чудех какво да предприема, то детето стана на 6 месеца и го захраних. И акото си се оправи и детето започна да се изхожда всекидневно. Когато давах пробиотик се пооправяха нещата, откъм цвят и миризма. Водата не виждам как може да влияе, а захарта пък съвсем. Ако детето е жадно, то ще търси да суче, цвета на акото не е толкова от значение.

# 722
  • Мнения: 978
Предлагала съм вода, но моето бебе го отхвърляше до 6 месец. След 2-3 месец и при нас се промени изхождането, пропускаше доста дни и си миришеше. След шести месец нещата се оправиха, сега си ака дори по няколко пъти на ден.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря много за мненията! Няма режим, горе долу си огладнява на 3 часа, но понякога си хапва и на два часа... като усетя, че е гладна, си давам, не чакам да направи винаги 3 часа. Иначе хапва за 5 мин и е готова, но си дърпа доста добре. Аз не се притеснявам, че не и стига, наддава си и е спокойна. По-скоро се чудех дали тази консистенция (малко по-различна като разляти на места като сополи - сори пак за цветущото описание  Blush) като направи пауза от 2-3 дни и непиенето на вода имат нещо общо. А, и това често напоследък пръцкане с миризма...тя е малка, не е захранена и за това се чудех какво и се случва... защо така мирише.

Щом е само на кърма, тогава много внимавай и ти какво ядеш. Ако си яла повечко плодове е нормално и детето леко да се продриска или да промени цвета на акото. От зеле и бобови има горе-долу същата реакция. Така че си припомни и твоето меню в тези дни.

# 724
  • Мнения: 202
Здравейте мами, бебето ми е на 11 дни.
До сега не съм стояла и 1 ден вкъщи спрямо предишния ми начин на живот.
Сега тези дни направо ме убиват, получавам кризи и не мога да си поема дъх... налягат ме черни мисли и какво ли още не. Положението е ужасно!
Кога мислите, че можем да почнем да излизаме? Доки каза минимум 14дни, но просто не се издържа.
В определени моменти се чувствам зле... разглезена, че не мога да издържа толкова, но в други наистина въздух не ми стига. Надявам се, че ще ме разберете правилно

# 725
  • Мнения: X
В това хубаво време не бих седяла вързана вкъщи повече от 2-3 дни. Демек, излизай смело утре без да се притесняваш!

# 726
  • София
  • Мнения: 3 789
Валя, изчакай още малко. Не друго, но точно сега навън е влажно и не е добре за бебето. Ако беше слънчево - нямаше проблем, аз моята я изкарах на 6-ия ден, веднага след болницата, но беше хубаво времето

# 727
  • София
  • Мнения: 30 261
valiaaa, това, което описваш, е вид следродилна депресия и ще отшуми. Изведи го, ако времето е хубаво т.е. да не е адска жега и да не е влажно. Изведох големия син навън малко след изписването, но с малкия си постояхме доста време вкъщи (предвид, че са родени в различни сезони). Не е приятно и е доста подтискащо, но ако не е подходящо времето и имаш възможност да оставих бебето за 30-на мин до час на някого, възползвай се, излез и се поразходи сама.

# 728
  • Мнения: 1 985
Валя, спокойно, всичко ще е наред Wink аз се чувствах по сходен начин веднага след раждането, постепенно хормоните ми се наместиха и положението започна да се подобрява.
Аз лично изкарах бебето на 8мия ден. Избрах топъл ден със слънце, защото е родена ноември. Първият ден стояхме навън не повече от 15-20 минути. Според мен ако го изкараш бебето сега (гледай да е сутрин или привечер, когато не е жега) няма с какво да му навредиш. Напротив, ще спи по- сладко.
И последен съвет - намери си 30 минути на ден да излезеш сама, без бебето. Ако трябва иди до магазина, колкото да се почувстваш и ти човек. Помага, изпитано.
Кураж, най - хубавото предстои. Simple Smile

# 729
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Изкарах дъщеря си за кратка разходка на ден десети, веднага след първия контролен преглед. Родена е март месец, но реално първата 'и хубава разходка беше около 25 ден, защото беше много студено и лошо времето тогава.
Не мисля, че е проблем да изведеш бебето, гледай само да не е в топлите часове и да не е на директна сл. светлина. Също така не завивай количката с тензух, или каквото да е покривало.
Аз изкарах изключително тежка следродилна депресия и едва от 2-3м се чувствам по-добре и като себе си. Също така животът ми беше корено различен преди раждането и мисля, че това беше главната причина да попадна в тази дупка. Кураж и сила, защото това е положението. Някои трудно го понасяме.

# 730
  • Мнения: X
То на всички ни живота е бил по-различен преди раждането 😛😛😛!
Хич не помня кога излязох за пръв път с с бебето, май в хипермаркета го навряхме с моя мъж, да напазаруваме 😱. А за пръв път с количката го заведох на козметик, с трамвая?!? . На около 3-4 седмици да е бил. Второто дете вероятно съм го извела още по-рано, с него нямах избор къде и какво да правя (не, че с първото като съм имала съм я втасала). Но със сигурност, след 15 ден баткото тръгна на градина и аз, барабар с бебето си го вземахме пеша всеки ден.

# 731
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да, така е. Затова и написах, че някои трудно понасяме промяната. Аз приемам, че съм от лигавите и така.😃

# 732
  • Мнения: X
Не е до лигавост, аз не съм такава, а дълго време не бях на себе си след раждането (ще спестя колко, че да не стресирам момичето 😛). Просто явно някои жени са по-подготвени психически, получават повече подкрепа или пък и аз не знам какво друго.

# 733
  • София
  • Мнения: 30 261
Да, с раждането се променят много неща, но за някои промяната е толкова голяма, че трудно съумяват да се справят с нея, при други преходът е почти неусетен. Всичко е много индивидуално.
След първото раждане бях във вихъра си. Чудно ми беше какво толкова му е депресиращо на периода след раждането. Не съм имала никакви неприятни чувства, даже напратив. Години след раждането буквално летях от кеф.
След второто раждане ми беше малко по-тегаво. То си е и по-сложно с две деца, зима, студ, затворен вкъщи през повечето време, агажименти безброй. С идването на лятото нещата започваха да се наместват. Peace

# 734
  • Мнения: 202
И от лиготия да е, просто знам, че не се чувствам добре. До последния ден преди раждането бях на работа по 12 часа, чистех, готвен и разхождах кучето с часове. Сега съм по цял ден между 4 стени, нямам баби. Само мъжа ми горкия който и той се чуди как да не изперка. Промяната ми идва в повече. Днес валя, но предполагам утре времето вече ще е ок, но в мен се бият желанието да изляза и това да не би да навредя на детето си заради това, че не мога да понеса изолацията...

Общи условия

Активация на акаунт