Банята - 29-та тема

  • 114 522
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41 939
Имате ли някакви предложения колко на брой лунички са достатъчни? Говорим за баня с размери 200*220 см.

От 4 до 6. Моята баня е същата квадратура и имам 4 х 7 вата. Може би 6 х 5 вата ще свети по-равномерно, а и ако решиш, че ти е тъмно винаги ти остава опцията да смениш крушките със 7 ватови.

# 61
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Имам едно глупаво питане ама  Blush Заглеждам термостатни смесители и повечето са ограничени до 38 градуса - та това достатъчно топло ли е според вас и по принцип - може ли да се пусне по-топла вода при желание?  Blush

# 62
  • София
  • Мнения: 1 037
Имате ли някакви предложения колко на брой лунички са достатъчни? Говорим за баня с размери 200*220 см.

От 4 до 6. Моята баня е същата квадратура и имам 4 х 7 вата. Може би 6 х 5 вата ще свети по-равномерно, а и ако решиш, че ти е тъмно винаги ти остава опцията да смениш крушките със 7 ватови.

Вижте този калкулатор - http://www.krushki.com/led-calculator.php?broi_stai=4#calc3 , каза ми три лунички по три вата, моята баня също е горе-долу толкова..

# 63
  • София
  • Мнения: 1 390
Madeleine, благодаря ти! / със закъснение  Simple Smile/
Радвам се, че проблемът с мивката ти е решен бързо и безболезнено!

# 64
  • Мнения: 388
Скарлет*, благодаря за калкулатора Simple Smile.
Скарлет*, ще помислим, но днес трябва окончателно да решим какво правим с тези тръби. Ще трябва днес да кажем къде ще има куфари. Дала съм им срок до петък да са приключили, или поне да са на финала. А вкъщи в момента е разкопано, сложени са новите ВиК тръби и са пуснати тоците. Днес трябва да изправят стените. Монтирано е и вграденото WC. Доста работа има, но съм се захванала с бригада и добре работят. Ще видим как ще е тези дни, че миналата седмица започнахме лошо. Трябваше да се строяваме, че да започнат сериозно да работят. Снощи чак ми дожаля. Дойдоха в 10ч и си тръгнаха в 23ч. Ама като имат срок, те си определят темпото ....  Confused.
Задължително ще се похваля с окончателните резултати!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 037
Ние сме малко по-назад от вас, още нямаме ВиК тръбите, на тоците сме Grinning
Каква структура за вграждане си взехте? Избрали ли сте тоалетна чиния?

# 66
  • Мнения: 388
Ние сме малко по-назад от вас, още нямаме ВиК тръбите, на тоците сме Grinning
Каква структура за вграждане си взехте? Избрали ли сте тоалетна чиния?

При нас ВиК и тоци ги правят заедно Wink.
Първоначално бяхме много против вградената тоалетна, обаче майстора ни убеди, че това е най-добрия вариант за нас. В действителност при нас става една ниша, в която се пъха тоалетната и ще е много трудно да се чисти после. Още повече, че мъжа ми пък има пресен пример от къртене на стена около вградено казанче заради теч. Въпреки всичко майстора ни ни убеди, че вграденото на Идеал Стандарт е най-добрият избор. Каза, че няма пукане това нещо и ако има нещо за ремонт, то се ремонтира от бутона. Идеал Стандарт имат два подела на вградени структури - по-голяма и по-малка. На нас ни препоръчаха по-малката. Вчера я взехме от Практикер за 219 лв. Тоалетната чиния е на Видима - по-малка и компактна. Не ми харесват много издадените и обемни тоалетни чинии. Общо ни се върза към 300 лв. за ВЦ-то.
Успех и на вас с ремонтите Wink!

# 67
  • Мнения: 1 787
Идеал Стандарт имат два подела на вградени структури - по-голяма и по-малка. На нас ни препоръчаха по-малката. Вчера я взехме от Практикер за 219 лв. Тоалетната чиния е на Видима - по-малка и компактна. Не ми харесват много издадените и обемни тоалетни чинии. Общо ни се върза към 300 лв. за ВЦ-то.
Успех и на вас с ремонтите Wink!

Много бюджетно, браво! И ще стане красиво с вграденото казанче. Това имам предвид аз под "умно" пазаруване.  Peace

Строявай смело! Да работят качествено, чисто, и да пазят вече закупеното и монтираното. Не работят даром, за да им се мълчи на майсторите, когато правят глупости.  Naughty Аз днес на бояджията му изнесох една лекция за това как хората си избират мивки с месеци и как не трябва така да се чагъртат с разни остри и метални неща като мистрии, валячета, ножчета и шпатулки. Иначе нова. Подарък от тях и ще ми я монтират безплатно, щото съм съм с благ и сговорчив характер. Mr. Green Това е положението!  Grinning

Успех с ремонта, ще чакам и аз щастлива развръзка на събитията!  Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 17:11 от Madeleine

# 68
  • Мнения: 388
Благодаря, Madeleine ! Добре ни се върза финансово, пък да видим дали ще оправдае очакванията.
Аз съм доволна за сега от майсторите. Нямам никакви забележки. Много кадърни, разбрани и интелигентни. Зора беше да дойдат и да започнат работа Simple Smile. Надявам се вече да нямаме празни дни без майстори, че другата седмица смятам да приемам и кухня. Успоредно правим баня и холо-кухня, та шоуто е голямо Simple Smile.
Аз с още по-голямо нетърпение чакам щастливата развръзка  Laughing!

# 69
  • Мнения: 1 787
Успоредно правим баня и холо-кухня, та шоуто е голямо Simple Smile.

Добре дошла в клуба! Grinning Оцелява се, но това упражнение не е за хора със слаби сърца и лабилна психика, здрави нерви си трябват. Wink

# 70
  • Мнения: 388
Успоредно правим баня и холо-кухня, та шоуто е голямо Simple Smile.

Добре дошла в клуба! Grinning Оцелява се, но това упражнение не е за хора със слаби сърца и лабилна психика, здрави нерви си трябват. Wink

Да, да! Това и аз го установих  Laughing. На който и да кажа с какво сме се захванали, всеки ми казва че съм луда и ме питат как съм се навила да ги правим и двете помещения на куп. Ама моята логика е да си направя всичко на веднъж и да се забравя. А не тази година едно, другата - друго. За другата година плана ми е да си почивам на макс и ще си се радвам на новите кухня и баня  Sunglasses!

# 71
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Успоредно правим баня и холо-кухня, та шоуто е голямо Simple Smile.

Добре дошла в клуба! Grinning Оцелява се, но това упражнение не е за хора със слаби сърца и лабилна психика, здрави нерви си трябват. Wink

Оф, и ние сме се омотали яко - баня, тоалетна, кухня и коридор. Че и усвояване на балкон включихме, който ще влезне към хола и сега предстои да се бута стената м/у сегашния хол и вече усвоения балкон.

Имате ли някакви предложения колко на брой лунички са достатъчни? Говорим за баня с размери 200*220 см.

От 4 до 6. Моята баня е същата квадратура и имам 4 х 7 вата. Може би 6 х 5 вата ще свети по-равномерно, а и ако решиш, че ти е тъмно винаги ти остава опцията да смениш крушките със 7 ватови.

Вижте този калкулатор - http://www.krushki.com/led-calculator.php?broi_stai=4#calc3 , каза ми три лунички по три вата, моята баня също е горе-долу толкова..

Според този калкулатор трябва да сложим 4 крушки по 3 W в баня около 4,5 м2. Но ние обичаме светли бани и затова имаме 4 по 6 W + лед лента в нишата над тоалетната + осветление от шкафа над мивката.

# 72
  • Мнения: 41 939
Имате ли някакви предложения колко на брой лунички са достатъчни? Говорим за баня с размери 200*220 см.

От 4 до 6. Моята баня е същата квадратура и имам 4 х 7 вата. Може би 6 х 5 вата ще свети по-равномерно, а и ако решиш, че ти е тъмно винаги ти остава опцията да смениш крушките със 7 ватови.

Вижте този калкулатор - http://www.krushki.com/led-calculator.php?broi_stai=4#calc3 , каза ми три лунички по три вата, моята баня също е горе-долу толкова..

Този калкулатор да има да взема Joy
Аз първо сложих 4 х 5 вата и ми тъмнееше нещо. Не, че не се виждаше де, ама плочките не изпъкваха и ми беше мрачно. Тогава сменихме крушките с такива по 7 вата и стана ОК. Отделно имам светлина и от двете лампички над огледалото и сега банята се къпе в светлина и е много по-уютна.

# 73
  • Мнения: 1 787
Green_eyed, защо махате балкона? Sad Той си трябва, хубаво си е човек да има малко собствено кътче под небето. Надявам се, че имате поне още един, щом този се налага да бъде усвоен. Как се движат при вас нещата, банята заприлича ли на баня вече? Simple Smile

Аз пак да се похваля, днес за първи път си измих ръцете в новата къща с топла вода.  Grinning Монтираха ми бойлераааа, много съм хепи! 261uu И пералня си имам вече инсталирана от днес - увериха ме, че веднага мога да я пусна. Simple Smile Заприличва все повече на дом тая къща! Heart Eyes Как нямам търпение да изгоня всички всички, и да си я почистя, и повече никакви майстори не искам да виждам поне в близките 10 години!  Crossing Arms

# 74
  • Мнения: 5 234
Дай сега инфо за пералнята. Не може то така - имам пералня и точка, пък други да се чудят каква да купят.  Crossing Arms  Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт