Банята - 29-та тема

  • 114 376
  • 773
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Привет bouquet
Аз вече съм в риалити шоуто - ремонт на баня. Започна се Laughing
Банята е изкъртена прилежно. Боклука изнесен, извозен и почистено. Поздравления за "къртачите". Свършиха перфектно работата си!
Утре влиза ВиК майстора и ел.
Не успях да намеря в предишните теми коментарите за подовите лентови сифони, за което си извинявам, и имам въпрос. Тъй като моделите, които се предлагат с решетки тип "версаче", вълнички, дупки и т.н. не ми допадат  (аз предпочитам максимално семпло) какво ви е мнението за сифона по-долу? Дали това, че няма много отвори би попречило на поемането на водата newsm78

Спряла съм се на този вентилатор
Който може, нека да даде мнение, моля? Ако някой го е монтирал нека за сдподели дали е безшумен?

Благодаря ви и ...стискайте палци, доброто начало да завърши с добър край Peace


# 751
  • София
  • Мнения: 1 036
Ние взехме този сифон, монтиран е вече, но още не е ползван, за да мога да кажа дали ще се оттича хубаво, но според мен да. Водата влиза не само през лентичките но и по края.
Само, че ВиК майстора ни каза нещо от сорта, че ако се повреди не може да се ремонтира хубаво (не съм сигурна точно какво беше и защо). 

# 752
  • Burgas
  • Мнения: 503
Irinita, ще споделя за вентилатора-имаме монтиран същия модел,но с по-големия размер на тръбата-120 G.Безшумен не е съвсем,но звука който се чува е поносим,в никакъв случай не е дразнещ.Добра работа върши,бързо вентилира банята,доволна съм.
За сифона-не мисля,че малкото отвори ще са проблем за отичането.Виж този ,който е за вградена плочка е още по незабележим и има само улей отстрани.
Успех с ремонта!

# 753
  • Мнения: 6 297
Привет bouquet
Аз вече съм в риалити шоуто - ремонт на баня. Започна се Laughing
Банята е изкъртена прилежно. Боклука изнесен, извозен и почистено. Поздравления за "къртачите". Свършиха перфектно работата си!
Утре влиза ВиК майстора и ел.
Не успях да намеря в предишните теми коментарите за подовите лентови сифони, за което си извинявам, и имам въпрос. Тъй като моделите, които се предлагат с решетки тип "версаче", вълнички, дупки и т.н. не ми допадат  (аз предпочитам максимално семпло) какво ви е мнението за сифона по-долу? Дали това, че няма много отвори би попречило на поемането на водата newsm78

Спряла съм се на този вентилатор
Който може, нека да даде мнение, моля? Ако някой го е монтирал нека за сдподели дали е безшумен?

Благодаря ви и ...стискайте палци, доброто начало да завърши с добър край Peace



Имам такъв точно сифон сега купен за старата баня, която чака ред. Не мисля, че малкото отвори са проблем. В новите бани сме с цял капак, на който се вгражда плочка, така ме отвори грам няма, само фугата и водата си се изтича нормално.
Вентилатор имам същия в апартамента, в който живеем сега + 2 броя от същия вид, но с датчик за влага и температура, не са супер тихи да знаеш. Ако искаш по-тих избери ММ моторс. Сега за ателието взех един 160 м3 всмукателна мощност ф100, с гаранция 60 мес., имат и супер тиха серия, но с по-малък дебит -като този на твоя вентилатор. Бих ти препоръчала и тях да погледнеш. Най-новият ми в ателието е определено по-тих от този Ката, който показваш, а супер тихите сигурно съвсем безшумно ще работят.

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 13:15 от drago_2008

# 754
  • Мнения: 41 079
Според мен за банята дебитът е много по-важен от звука - все пак вентилатор ви трябва докато се къпете, а тогава от звука на душа вентилаторът не се чува много. После излизате от банята докато доизсмуче парата и пак не го чувате. А ако влизате за нещо друго просто не го пускате.

# 755
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Благодаря, момичета! bouquet
За сифона - реших.
За вентилатора - Черна станция, благодаря за съвета! Шумът не е толкова важен, колкото обемът на въздуха, който вентилира.
Току що се чух и с дамата, която ръководи майсторите, тя също препоръча това.

Ще се включа отново!
Хубав, слънчев ден! Сговорчиви и кадърни майстори! bouquet

# 756
  • Мнения: 1 787
drago, чудна е станала банята в ателието, поздравления!  Hug За такава малка площ абсолютно всичко си има, много добре е разпределено и красиво - браво, браво!  Heart Eyes

Irinita, на теб успех, никакви нерви и една прекрасна баня накрая!  Hug

# 757
  • Мнения: 16
Леле, хора.....направо какви ядове имам с тоя майстор, който ни прави банята. Направо се хванах за главата. Като оставим настрана някои криви плочки, които са високо над горния шкаф с огледалото и са под таван в ъгъла точно (козметични дефекти), които не са фатални за ползване на банята, но имам ДУПКИ по фугите. Днес ще идва да довършва някакви неща и ще го хвана да си ги оправи. Фугите ги е правил преди 2 седмици....но бяха останали някакви неща да довърши и дойде чак вчера. До този момент не смеех нито да я измия нито нищо, за да не направя някоя глупост. Но след като вчера залепи всички плочки, реших да я измия и.....на места фугите направо хлътват навътре и се ронят FlushedFlushedFlushed

ЕДИТ: правя уточнение, е фугите хлътват там, където ги е правил преди 2 седмици, а вчера долепи плочки високо до тавана-последен ред, че не му бяха стигнали. Там нищо не съм пипала.
Какво е това чудо???? Отчая ме тоя. Това може ли да се коригира, според вас? Вече нз какво да правя....

Също да ви попитам, някой знае ли как се казва и какво точно е "това", което захваща изпразнителя на смесителя към този на сифона? Там където се пресичат двата метални компонента?
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1 … spf=1507875522867

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 09:41 от Nikoq_ne_sum

# 758
  • Мнения: 1 787
Леле, хора.....направо какви ядове имам с тоя майстор, който ни прави банята. Направо се хванах за главата. Като оставим настрана някои криви плочки, които са високо над горния шкаф с огледалото и са под таван в ъгъла точно (козметични дефекти), които не са фатални за ползване на банята, но имам ДУПКИ по фугите. Днес ще идва да довършва някакви неща и ще го хвана да си ги оправи. Фугите ги е правил преди 2 седмици....но бяха останали някакви неща да довърши и дойде чак вчера. До този момент не смеех нито да я измия нито нищо, за да не направя някоя глупост. Но след като вчера залепи всички плочки, реших да я измия и.....на места фугите направо хлътват навътре и се ронят FlushedFlushedFlushed

ЕДИТ: правя уточнение, е фугите хлътват там, където ги е правил преди 2 седмици, а вчера долепи плочки високо до тавана-последен ред, че не му бяха стигнали. Там нищо не съм пипала.
Какво е това чудо???? Отчая ме тоя. Това може ли да се коригира, според вас? Вече нз какво да правя....

Аз да попитам нещо, че не разбрах -  вчера е налепил плочките и веднага ги е фугирал ли? Ако е направил така, този човек е за  #2gunfire

# 759
  • Мнения: 41 079
Може да се коригира разбира се и то по всяко време. Въпросът е защо е станало така? Най-вероятно според мен е ползвал лоша фуга, но си има и вариант да е некадърен. Ако смените фугата обаче ще е кофти, защото трябва всичко да се изстърже и наново. Иначе изобщо не е философия, и мъжът ти може да го направи ако му покажат как. Иначе тук чета най-добри отзиви за Мапей, обаче и те имат разни класове фуги. Ако искаш нещо перфектно и много трайно трябва да се бръкнеш по-дълбоко например за фуга за басейни (фугата, която слагат около малките плочици в басейните). Ако си се заглеждал тя изобщо не стои като циментова, а по-скоро като епоксидна смола и даже да я търкаш с нокът не пада. Е, не знам дали някой е чак толкова вманиачен, но варианти има.

# 760
  • Мнения: 16
Леле, хора.....направо какви ядове имам с тоя майстор, който ни прави банята. Направо се хванах за главата. Като оставим настрана някои криви плочки, които са високо над горния шкаф с огледалото и са под таван в ъгъла точно (козметични дефекти), които не са фатални за ползване на банята, но имам ДУПКИ по фугите. Днес ще идва да довършва някакви неща и ще го хвана да си ги оправи. Фугите ги е правил преди 2 седмици....но бяха останали някакви неща да довърши и дойде чак вчера. До този момент не смеех нито да я измия нито нищо, за да не направя някоя глупост. Но след като вчера залепи всички плочки, реших да я измия и.....на места фугите направо хлътват навътре и се ронят FlushedFlushedFlushed

ЕДИТ: правя уточнение, е фугите хлътват там, където ги е правил преди 2 седмици, а вчера долепи плочки високо до тавана-последен ред, че не му бяха стигнали. Там нищо не съм пипала.
Какво е това чудо???? Отчая ме тоя. Това може ли да се коригира, според вас? Вече нз какво да правя....

Аз да попитам нещо, че не разбрах -  вчера е налепил плочките и веднага ги е фугирал ли? Ако е направил така, този човек е за  #2gunfire

Точно така прави!!! Много ме е яд на тоя. Искам да го убия. RageRageRage А ми беше препоръчан от познати!!!! Да си имам и аз познатите. Не съм бясна, ами нз направо. И там където е лепил тоалетната за стената - не знам това лепило ли е или пак фуга...там е напукано вече, на мивката също !!! Вече започвам да се съмнявам дали ми е сложил и хидроизолация изобщо.....като го гледам какъв мърльо е и гледа да претупа нещата. Искам да ми е качествено направено, за да не наводня съседа отдолу, най-малкото! И да нямам главоболия.

# 761
  • Мнения: 16
Може да се коригира разбира се и то по всяко време. Въпросът е защо е станало така? Най-вероятно според мен е ползвал лоша фуга, но си има и вариант да е некадърен. Ако смените фугата обаче ще е кофти, защото трябва всичко да се изстърже и наново. Иначе изобщо не е философия, и мъжът ти може да го направи ако му покажат как. Иначе тук чета най-добри отзиви за Мапей, обаче и те имат разни класове фуги. Ако искаш нещо перфектно и много трайно трябва да се бръкнеш по-дълбоко например за фуга за басейни (фугата, която слагат около малките плочици в басейните). Ако си се заглеждал тя изобщо не стои като циментова, а по-скоро като епоксидна смола и даже да я търкаш с нокът не пада. Е, не знам дали някой е чак толкова вманиачен, но варианти има.

Ами може би е станало така, защото е фугирал веднага след като е залепил плочките. Аз спорих с него веднъж, че трябва да се остави едно денонощие поне да изсъхнат плочките и тогава да се фугира, но твърдо ме убеждаваше че не е проблем и дори питах и други хора, които и те ми казаха,че няма проблем и се съгласих накрая. Що ли се вързах и аз. И на себе си съм бясна Rage

# 762
  • Мнения: 1 787
Уау... думи нямам!  Shocked

Според моето некомпетентно мнение фугата хлътва и се рони, защото, когато майсторът е залепил плочките и веднага след това ги е фугирал, лепилото е дръпнало цялата влага от фугиращата смес и един вид е пресушило фугата. Може и да греша, разбира се, нека майсторите в темата да кажат. Аз не разбирам много от тези процеси, но на първо четене така си го обяснявам. А пък ако е станало така, много е възможно впоследствие да се появи проблем и при плочките, защото когато пък фугата изсъхне (а тя ще изсъхне първа, защото е отвън), тя запечатва влагата в лепилото вътре под самите плочки. 24 часа съвсем не са достатъчни за да изсъхне като хората, въпреки че в момента времето е топличко. Поне 2-3 дни е добре да постоят така, за да няма драми после.

# 763
  • Мнения: 15 619
От два дни ми къртят ВиК майсторите, за да напасват тръбите за баните. Е, тук имало бетон, не става, онова не могли да го свържат с тръбата, не става. И то, при положение, че единият постави основните тръби, преди да ми залеят стъпките и бетона долу и съм му обяснила какво искам още тогава. Вече съм ужасена, че нищо няма да мога да наредя после, както съм го замислила. Редих вчера моноблок, мивка, един кашон в ролята на пералня, гледах, пререждах. Гледах, гледах и накрая се отказах. Отсега ми е страшно каква блъсканица ще се оформи, при положение, че за едната баня оставих 3/1.6 м.
Подозирам, че още нерви ще троша.

# 764
  • Мнения: 16
Уау... думи нямам!  Shocked

Според моето некомпетентно мнение фугата хлътва и се рони, защото, когато майсторът е залепил плочките и веднага след това ги е фугирал, лепилото е дръпнало цялата влага от фугиращата смес и един вид е пресушило фугата. Може и да греша, разбира се, нека майсторите в темата да кажат. Аз не разбирам много от тези процеси, но на първо четене така си го обяснявам. А пък ако е станало така, много е възможно впоследствие да се появи проблем и при плочките, защото когато пък фугата изсъхне (а тя ще изсъхне първа, защото е отвън), тя запечатва влагата в лепилото вътре под самите плочки. 24 часа съвсем не са достатъчни за да изсъхне като хората, въпреки че в момента времето е топличко. Поне 2-3 дни е добре да постоят така, за да няма драми после.

Аз още повече нямам думи. То когато лепи плочките (освен последния ред до тавана) все още времето беше топло....ама знам ли. Честно не знам какво е редно сега да се направи, да нямам проблеми, няма и кой да питам.....

Общи условия

Активация на акаунт