MTHFR генна мутация ТЕМА 2

  • 81 074
  • 821
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 052
Съзнавам, че е така, но все пак като знам как се притеснявах при втората неуспешна бременност, вероятно ще ми се иска колкото може по-често да съм при лекар. Май няма никаква възможност в 6 г.с. да се прави доплер..., а моите бебета тогава умират. По-лошото е това, че предишният път в правилният момент бях усетила, че нещо не е наред... но дори и при това положение лекарите нито видяха проблем, нито можаха да направят нещо, по-скоро дори навредиха. В тези ранни седмици има май много по-голямо значение при кой лекар си отишъл преди да забременееш и какво са ти предписали преди, отколкото вече след като си бременна. Затова си чакам часа при д-р Сигридов - вероятно, когато лекар, които не разсъждава за абортите само до "случва се", ме е консултирал и ми е дал някакви първоначални предписания от преди бременност, ще бъда по-спокойна.

# 496
  • Мнения: 16 871
Точно затова ти казвам, че няма смисъл от преглед през 2 дни. Било ме е страх да ида до тоалетната,  да да не видя зацапване, стискала съм си очите. Но постоянно си повтарях, че всичко ще е наред, и че каквото има да става - ще стане, ако ще постоянно да си вързан към УЗ.
Виж Сигридов какво ще каже, аз бях при него, само и единствено.

# 497
  • Мнения: 84
Здравейте момичета.
В момента съм в 5 гс + 1 ден и днес ми изязоха резултатите от изследването за тромбофилийте.
на двата гена MTHFR C667T и A1298C излезе резултат хетерозигот. От това което успях да прочета, единия от двойката гени които отговарят за усвояването на фолиевата к-на не работи правилно и веднага си купих неофилик мета. Първият ми преглед ще е в понеделник и ще се консултирам с АГ-то, но дотогава ако има още нещо което можете да ми кажете ще съм благодарна. Например за по-точното определяне на положението какво изследване още трябва да пусна, има ли и друго освен нуждата от метилиран ФК? Благодаря ви много

# 498
  • София
  • Мнения: 7 485
Пусни изследване на Б12 и хомоцистеин. И фолат, и Б12 трябва да са метилирани при мутация в MTHFR. Ако нивата на витамините са ниски, трябва компенсираш дефицитите, защото могат да доведат до проблеми при теб или в развитието на бебето.

# 499
  • Мнения: 709
Здравейте, бихте ли коментирали моите резултати!

# 500
  • София
  • Мнения: 7 485
Два наполовина дефектни гена.
Изследвай нивата на витамините Б9 и Б12, както и хомоцистеин. При дефицит на витамините трябва да приемаш само метилирани форми на Б9 и Б12 - фолат/Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. При мутации синтетичните форми не се усвояват. При дефицит на витамините може да се повиши хомоцистеина, а повишеният хомоцистеин е рисков фактор за сърдечно-съдови проблеми.

# 501
  • Мнения: 709
Благодаря ти, Дели!
Да, имам дефицит на б12, изписаха ми инжекции, докато излезнат тези изследвания. Сега се чудя дали да ги спра докато не се видя с доктора.

# 502
  • София
  • Мнения: 7 485
Каква е логиката да ги спираш? Нали заради дефицита са ти ги изписали?
Какви са ти нивата на Б12?

# 503
  • Мнения: 709
Останала съм с впечатление, че и инжекциите са различна форма на б12.
Не мога да кажа какви са ми стойностите н б12, останаха при доктора.

# 504
  • София
  • Мнения: 7 485
Ми изследване се прави, освен за да провериш нивата, и за да видиш как ти влияят инжекции и таблетки.
Щом като са изписали инжекции, вероятно нивата са доста ниски.
Следвай си изписаната терапия и направи контролно изследване 2 седмици след това.
Онлайн система няма ли там, където си пуснала изследването?
Изследването е твое, не на доктора. Ако решиш да се консултираш на друго място ново изследване ли ще правиш?

# 505
  • Мнения: 709
Има онлайн система, да. Не са ми качени все още, не знам какъв е проблема. Звъня им постоянно да ги подсещам. Наясно съм, че трябва да са в мен.
Благодаря!

# 506
  • Мнения: 253
Момичета,здравейте Simple Smile
Предстои ми консултация със съдов хирург да си каже мнението дали съм за лазерна аблация на вените.След изледването което ми излезе че имам мутации и тромболия .Въпроса ми е следния,има някоя от вас която да си е правила такава аблация преди самото забременява и и раждане,защото това което прочетох в други теми докторите са съветвали момичетата ,първо да родят и след това да правят такава аблация.Кога според вас е най-подходящо да се направи процедурата?Часа ми при Русев е деекмври месец ,а пък ми се искаше преди това да знам какво препоръчва тои в такива случаи.
Ще ви дъда благодарна ,ако споделите Simple Smile

# 507
  • София
  • Мнения: 7 485
Виж темата за тромбофилия.
Добри отзиви съм чувала за проф. Станева в Токуда, тя е ангиолог.

# 508
  • Мнения: 6 893
Jeni Kirova, маха се подкожната вена сафена, която е рискова при  тромбоза,  обикновено на нея се прави и аблацията. По нея може да тръгне тромб нагоре. След това вените си намират други пътища и се възстановяват. При мене, само за една година, след сериозна операция ( цялата вена беше запушена, както и дълбоки вени), кръвотокът е добър и възстановяването е добре, вените са си намерили пътища и са компенсирали. При аблация, този период е много кратък. Доколкото ми е известно, при бременност се увеличава риска от тромбози, също и вените се разширяват повече. Предвид това, си мисля, че е най-логично аблацията да се прави преди бременност, защото вените може да се разширят и  после да не е възможна аблация. Тя се прави само до определена ширина на вената. Говори със съдовия хирург по тези въпроси, вкл. и кога е най-добре. По-скоро прецени дали да е аблация или друг от методите.

Останала съм с впечатление, че и инжекциите са различна форма на б12.
Не мога да кажа какви са ми стойностите н б12, останаха при доктора.

Вчера лекар ми каза, че трябва да намеря инженции хидроксокобаламин, а у нас има само цианкобаламин, но не сме коментирали повече.

# 509
  • Мнения: 6 305
Относно инжекциите хидроксикобаламин имайте предвид че се усвояват много по -добре. Аз  така хубаво предозирах с 3 инжекции по 1 000. В12 от 350 скочи на 1 500  Shocked  Mr. Green
    Добре че доки каза че не било опасно ама  ми се накара че съм слушала ЛЛ.

Има една аптека Промахон, на границата с Гърция. Може да попитате по телефона дали е възможно да доставят. В Гърция ги има. В Турция също, но трябва да потърсите някой да ви донесе.

Общи условия

Активация на акаунт