Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 май 2017, 10:24 ч.

MTHFR генна мутация ТЕМА 2

• 44 919
  • 535
  •   1
Отговори
# 525
Благодаря за бързия отговор и за всичките насоки Hug
[/quote]

little _monkey  Аз бях при проф Паскалева за консултация , но преди това имах назначена терапия от гинеколог . Но пак може с нея да говориш , ако запазиш по-бързо час - мисля че вторник и сряда приема - звънни рано сутринта дали може да те вземе .
Не знам къде правите тези изследвания , но при мен за MTHFR  хетерозиготна пише 30 % по -малко усвояемост , за хомозиготна пишеше 70 % ...

# 526
  • Sofia
Странно, аз съм хомозигот MTHFR 1298 и на резултатите пише "намалена ензимна активност с 30-40 %".
Това за 70-те % за MTHFR 677 ли се отнася?

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 23:26 от Brin de muguet

# 527
  • София
Това с процентите е някаква статистика която едва ли е вярна, реално тези витамини се набавят чрез храната, така че при всеки е различно в зависимост от начина на хранене. Правиш изследвания и компенсираш нивата - това е единственото реално нещо, което има смисъл.

# 528
Здравейте, днес пуснах Б9 и Б12. Резултатите, като ги погледнах добре изглеждат. Вие какво ще кажете? Тези и предните изследвания са пускани в Цибалаб. Приемам метилиранана фолиева киселина от началото на годината, преди това приема обикновен на, аз сама реших да мина на метирираната. Б12 не приемам.  Не знам, колко общо има с  изследванията за тромбофилия, но съм с бета таласемия(открита миналата година в началото), дали има някаква зависимост ?

# 529
  • София
Б12 ти е нисък, трябва да го докараш близо до горната граница преди забременяване. Фолатът според мен е добре. И двата витамина трябва да са налични в достатъчно количество, за да работи добре клетъчния фолатен метаболизъм. Потърси метилкобаламин в аптеката.

# 530
Здравейте,
Бременна съм, но тъй като преди няколко месеца преживях мисед, пуснах генетични изследвания за тромбофилия, и там ми излезнаха мутации в МТНFR A 1298C.До сега съм приемала обикновена фолиева киселина, не съм изледвала б 9 и б 12 и съм притеснена дали не е късно (в 7 г. С.) да мина на мета]Здравейте,
Бременна съм, но тъй като преди няколко месеца преживях мисед, пуснах генетични изследвания за тромбофилия, и там ми излезнаха мутации в МТНFR A 1298C.До сега съм приемала обикновена фолиева киселина, не съм изледвала б 9 и б 12 и съм притеснена дали не е късно (в 7 г. С.) да мина на МЕТА Задължително ли е тази мутация да се прояви или е възможно само да е заложена?

# 531
  • Варна
Доколкото виждам имаш само тази и то хетерозигот, не мисля че има място за притеснение, но нищо не ти пречи да си пиеш мета форма, тя просто е активна и се усвоява напълно. Така и ти ще си спокойна.

# 532
  • София
Можеш да премериш и Б12 и хомоцистеин. Не е късно да минеш на мета.
Също така наблягай на зеленолистните - в тях има естествен фолат.
Успех!

# 533
Благодаря за отговорите.

# 534
Здравейте,
Бременна съм, но тъй като преди няколко месеца преживях мисед, пуснах генетични изследвания за тромбофилия, и там ми излезнаха мутации в МТНFR A 1298C.До сега съм приемала обикновена фолиева киселина, не съм изледвала б 9 и б 12 и съм притеснена дали не е късно (в 7 г. С.) да мина на мета]Здравейте,
Бременна съм, но тъй като преди няколко месеца преживях мисед, пуснах генетични изследвания за тромбофилия, и там ми излезнаха мутации в МТНFR A 1298C.До сега съм приемала обикновена фолиева киселина, не съм изледвала б 9 и б 12 и съм притеснена дали не е късно (в 7 г. С.) да мина на МЕТА Задължително ли е тази мутация да се прояви или е възможно само да е заложена?
Не е късно , но мини на мета фолиева има и други освен неофолик. Пише , че folic acid е вреден при тези мутации, защото се натрупва и не се усвоява. Гледай б12 да е метилкобаламин. Витамини с фолат, не folic acid  може да взимаш , аз редувам един ден витамини , един ден метилирана фолиева. И няма нужда да взимаш по- голяма доза от 400 метилирана. Виж си и вит. Д.

# 535
Витамин D ми е под минимума и ми пред писаха вигантол, днес пуснах изследвания за   b12, b9 и си взех мета фолиева. Дано да няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт