Отговори
# 195
  • Мнения: 942
Малко офф ,ама не се сдържаш  Wink
Честито, Maktub!!! Честито, честито! Бъдете добре, здрави, обичащи се!   bouquet
  bouquet  bouquet  bouquet

# 196
  • Мнения: 3 161
Заповядайте в конкурса "Моето прекрасно раждане" и дайте своето мнение! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171195.0;topicseen

# 197
  • Мнения: 338
Нито едно от изброените Tired

# 198
# 199
  • Мнения: 2 051
По време на последното ми раждане се разхождах през цялото време. На моменти полягвах само на една страна, понякога кляках, ставах, общо взето 3-те часа минаха в движение. Наложих го след известен спор с акушерката, която искаше да ме закове в традиционната поза в леглото.

Отвреме-навреме масажирах сама надопашната област на гърба (така ли се казваше Rolling Eyes) и си беше облегчение. Разбира се добро дишане плюс позитивна нагласа дават също резултат.

Определено това беше най-безболезното от всичките ми раждания, които прекарах легнала.
Болката е много по-поносима и не толкова интензивна в изправено положение. Мисля си също, че благодарение на това запазих ясна мисъл и спокойствие, от които определено имах нужда  при рисково раждане в лоша болница.

# 200
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ведрра, кажи си, че става въпрос за нормално раждане на близнаци последния път - да знаят хората, че и това е възможно Hug
Радвам се да те видя из форумите - целувки на девойките Heart Eyes

# 201
  • Мнения: 2 152
нито едно- бях секцио Grinning

# 202
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Нито едно от изброените  bouquet

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
честно казано се учудвам, че толкова много майки не са използвали никакъв такъв метод  newsm78

# 204
  • Мнения: 3 595
Отговорих нито едно от изброените. Честно казано повярвах в хомеопатията едва няколко месеца след раждането, но мисля този път да използвам арника. Тъй като бях с планово секцио, може би само нещо релаксиращо бих могла да приложа. Сега ще съм най-вероятно ресекцио и едва ли ще имам кой знае колко по-голям избор... Вчера се заговорих с една позната и тя ми каза да потърся за раждането на Ангел, е не съм го търсила, но от водното раждане на Данаил попаднах на него  Mr. Green Интересното е, че мъжа ми преди 2 дни ми подари същия диск за релаксация като този, който е използвала Мактуб  Mr. Green През първата бременност слушах доста релаксиращи дискове и в болницата склониха да внесем касетофон, за да раждам на музиката, с която бебето беше свикнало  Hug

# 205
  • Мнения: 22
Искам да попитам как се ползва Арника,защото някаде бях чела че се взима едно топче преди раждане и едно след,ама ми се струва нереално,който го е ползвал нека сподели ,защото мисля сега да го използвам и дали го им във всяка аптека

# 206
  • Мнения: 2 051
Искам да попитам как се ползва Арника,защото някаде бях чела че се взима едно топче преди раждане и едно след,ама ми се струва нереално,който го е ползвал нека сподели ,защото мисля сега да го използвам и дали го им във всяка аптека


Посъветвай се с хомеопат.

# 207
  • Виена
  • Мнения: 1 247
честно казано се учудвам, че толкова много майки не са използвали никакъв такъв метод  newsm78

Мен пък ме учудва колко много майки изобщо не си дават зор да разбират поставения въпрос, а просто си пишат.  Confused Все пак темата е за НЕМЕДИКАМЕНТОЗНИ И НЕТРАДИЦИОННИ техники при раждането. И са изброени в анкетата...  Peace
За протокола - живот и здраве, имам намерение да раждам с помощта на хомеопатията. Процесът на раждане може да се "води" не само с Арника, макар и това да е най-разпространеното лекарство. Хубаво е хомеопат да даде съвет, съобразно индивидуалните особени на родилката.

# 208
  • София
  • Мнения: 1 724
Предстои ми второ ражждане, ще използвам капки на Бах. По въпроса за хомеопатията, хомеопатът, при който ходя, е на мнение да се използва само при проблеми, а не на всяка цена. Същотно е и с хомеопатичните за кърма, само когато има проблеми, хомеопатичните имат многостранно въздействие, така ,че ако раждането е леко, е безсмислено. За разлика от Баховите есенции, които просто подкрепят психиката.
Мактуб, за какъв диск става въпрос, този на девойката от Гаятри студио, която води йога за бременни ли ?

# 209
  • Мнения: 2 818
Релаксацията я ползвах малко, пак в таксито... подейства ми мигновено,слушах тази релаксация и макар че не се заслушвах всъщност, защото ми беше трудно да отклоня вниманието си от пътя(шофьора караше само в насрещното, за по-бързо) полза от слушането определено имаше.

Леко раждане, Veleva  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт