Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 6

  • 184 163
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 152
От мене обикновено телешко варено - превъзходно



и нещо съвсем простичко - макарони със сирене и яйца на фурна



Приятен уикенд на всички

# 646
  • Мнения: 1 265
Привет кулинари,  невероятни сте. Innocent
Криси - и аз благодаря за рецептата. Ще се прави още в понеделник.
Марчева - "басмати"-то  е станал великолепен.
Батето - ти отново с нещичко вкусно
иланг-иланг - привършвай с ремонтите, че да ни радваш
denyil - обожавам милинки
Zarzamora - моя син каза че пицата я хапва всякак нарязана
Ели - МММ пържолка:wine_glass:

При нас пак готвене на открито ( Уфф, да идва утре че да се прибираме - една седмица ми стига)
* постен боб - готвен в гърне, заровено в жар; невероятна вкуснотия


* чушки с доматен сос - леко опушени, че пак са готвени на открито.


* кюфтета по датски


Десерт - плодове и готови от магазина бисквити


# 647
  • Мнения: 7 328
Домати с ориз

Пъстърва във фолио

# 648
  • София
  • Мнения: 15 508
Хрупкави филенца с млечна майонеза и чили сос и дробчета с лук.


Скрит текст:

# 649
  • София
  • Мнения: 15 508
Марчева, извинявам се, ама 10 страници назад върнах и не открих линка за кралския кекс, можеш ли да ми го дадеш пак? Praynig Praynig Praynig


Пастет-терин по идея на Жак Пепен, но нищо общо с него, понеже много от подправките не сложих, а и не е със същите продукти.


Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 04:14 от Тайна

# 650
  • Мнения: 14 170
За два дни - две спаначени торти. Нее, не сме толкова лакоми. Просто първата стигна само до фурната. И точно преди да я пъхна да се пече, откопчаващото се дъно на формата падна и цялото тесто се изсипа в печката и около нея. Та, вчера лъсках печката основно, наложи се да разглобя вратата, защото между стъклата имаше зелено тесто. И се заех пак с тортоправене, но този път много внимавах как я нося.



# 651
  • София
  • Мнения: 3 531
Шапка ви свалям на всички- за идеите, за разнообразието на вашите трапези, за креативността ви и затова, че имате желаниети, времето и търпението да творите всичко това.

От мен талиатели с пушена сьомга

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 17:29 от AnyHr

# 652
  • София
  • Мнения: 3 531
Шапка ви свалям на всички- за идеите, за разнообразието на вашите трапези, за креативността ви и затова, че имате желаниети, времето и търпението да творите всичко това.

От мен талиатели с пушена сьомга



Тъкмо се зарадвах, че успях да кача снимка...   пък то не би Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 17:33 от AnyHr

# 653
  • Мнения: 43
Скрит текст:
Криси, благодаря ти!  bouquet Записах го и някой ден може и да го врътна. Същите продукти ползвам и аз.

Телешко филе с Басмати ориз - So Delicious , за първи път го приготвям и стана фантастичен ориз с хрупкави моркови, то това беше и целта, не толкова телешкото филе.


и още
Земели - бързите хлебчета" - Lussi`s World of Artcraft
 

и още
"Френски картофен гратин със сирена" - Zuleyha terzy, с малка буква е изписано, не е нарочно от мен







Може ли рецептата за картофения гретин
+ те това, една малка разядка с печени люти чушки с балсамико, зехтин и орехи


и к`ва стана тя, остана малко Гратин и лютите чушки, утре ще го мисля отново. Но понеже съм яхнала метлата тази вечер, може и да завъртя едно сладкишче посред нощите.  Това е взесто хапче за сън. Mr. Green


може ли рецептата на картофения гретин

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 13:50 от bubanka

# 654
  • София
  • Мнения: 11 752
Марчева, извинявам се, ама 10 страници назад върнах и не открих линка за кралския кекс, можеш ли да ми го дадеш пак? Praynig Praynig Praynig
.........................................
Разбира се че мога, що да не мога
http://recepti.gotvach.bg/r-10095-Царски_кейк_със_стафиди

sem, да този басмати стана великолепен наистина. Удоволствие беше да го хапнеш.  Благодаря!
Как се правят шведски кюфтенца, те са мънички и сместа както обикновено ли е.?
Отивам  да готвя" Попска яхния" - мой си вариант. Ще я покажа по-късно.

# 655
  • София
  • Мнения: 11 752

........................................
Може ли рецептата за картофения гретин
.................................
Може. Марчев не го и опита, приличало на  бълг. огретен, ми то" гратин" какъвто и да е в превод означава огретен на български. За мен беше прекрасен, разтопено сирене, мекички картофи, но останали във формата си, просто фантастичен. От капризи те му ми  писва вече.  Ще го оставя на домати и сирене.  Mr. Green
Ето го
http://recepti.gotvach.bg/r-78525-Картофен_гратин_със_сирена?p=1

# 656
  • София
  • Мнения: 15 508
Марчева, благодаря! Hug Аз се разрових в твоите мнения и го открих нощес.

Аз днес може и да не снимам, защото готвя прясно зеле с пържолки в гювеча.Много си е вкусно, но за съжаление, на снимка не излиза добре..

# 657
  • Мнения: 1 265
Марчева - различното при Шведските кюфтета е че:
-  правят се задължително със смес кайма - свинска и телешка/говежда, като свинската е повече
- има подправката джинджифил - пресен, настърган; к-во по вкус но за 1 кг кайма 2 с.л.
- преди печене или пържене - може и двата начина се овалват в яйце и после в сухар
- правят се малки топчета - както кюфтета по цариградски или кюфтета яхния.

** а  АКО искаш кюфтета по Датски - тогава в каймата се слага сварен настърган картоф/ -и ?! и не се слага хляб в нея. Иначе технологията и продукти са съвсем същите.

Мдаа, такива ми ти Скандинавски работи. За съжаление  Норвегия няма "свои" кюфтета ?!

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 13:27 от sem22

# 658
  • Русе
  • Мнения: 5 281
Марчева - различното при Шведските кюфтета е че:
-  правят се задължително със смес кайма - свинска и телешка/говежда, като свинската е повече
- има подправката джинджифил - пресен, настърган; к-во по вкус но за 1 кг кайма 2 с.л.
- преди печене или пържене - може и двата начина се овалват в яйце и после в сухар
- правят се малки топчета - както кюфтета по цариградски или кюфтета яхния.

** а  АКО искаш кюфтета по Датски - тогава в каймата се слага сварен настърган картоф/ -и ?! и не се слага хляб в нея. Иначе технологията и продукти са съвсем същите.

Мдаа, такива ми ти Скандинавски работи. За съжаление  Норвегия няма "свои" кюфтета ?!


Кьотбулар

Скрит текст:

# 659
  • Плевен
  • Мнения: 584
Здравейте кулинари! Flowers Rose
Аз наминавам с едни мезенца:

Записвам си рецептата за кюфтенцата, показана на тази страница.

Общи условия

Активация на акаунт