Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 6

  • 184 115
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 15 486
Пържоли с прясно зеле.



Скрит текст:

# 661
  • Плевен
  • Мнения: 602
У дома през последните дни-
пъстърва на фурна



палачинки



картофена салата



и малко занимавка на казана



Хубава вечер на всички!

# 662
  • Мнения: 7 713
Мини пилешки рулца с бекон и кашкавал + картофено пюре

# 663
  • София
  • Мнения: 4 725
Мини пилешки рулца с бекон и кашкавал + картофено пюре

Може ли рецептата?

# 664
  • Мнения: 7 713
Мини пилешки рулца с бекон и кашкавал + картофено пюре

Може ли рецептата?
За 2 порции:
1 пилешка гърда
6 лентички бекон
Кашкавал
Сол и черен пипер на вкус
Пилешката гърда се разрязва на 2 хоризонтално и леко се начуква, овкусява  се със сол и черен пипер. Всяко парче се разделя на 3. Във всяко парче се слага резенче кашкавал и се завива на руло, което се завива в лентичка бекон. Рулцата се поставят в плик за печене. Пекат се на 180 градуса около 40 минути.

# 665
  • София
  • Мнения: 11 737
sem, благодаря Това е интересно с тези картофи вместо хляб вътре, а каймата винаги ми е смес, повечкото е телешкото при мен.

Какви ги сътворих днес

1. Карамелено панетоне" -  Zuleyha. Врътнах и един карамелен сос, ей така че нямам работа.




Руло Black Forest - Anna Olson
(за да си спомните кой е този сладкиш ще пусна снимката му във формата на торта, имам го и в купа, а сега е във формата на руло. Кое е най-прекрасното от трите, не мога да кажа. Тази рецепта е повече от фантастична.)
Ето го като торта:
Скрит текст:

Ето го и в купа:
Скрит текст:

и сега във формата на руло


.

За основно беше Попска яхния




# 666
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добро утро в новата седмица! Simple Smile

Големи вкуснотийки видях, много ме радвате.

Марчева
, тази торта си е класика. Намирала ли си някъде Кирш в малки разфасовки? Тук само по литър продават и не е евтин, а за една торта литър ще ми дойде малко множко.  Laughing

Сем, винаги съм мислела, че се слага прясно мляко в кьотбулара, интересно ми беше, че не е прясно мляко, а картоф. Simple Smile

Зарзамора, да подадеш и към мен малко мезенце?  Whistling

Пепи беше качила нещо вкусно също, Тайне, Митонела, Елън - много сте разнообразни с менютата и стриктни със снимките. Добре, че сте вие, че други ни домързява да снимаме...  Whistling

От 10 неща снимах 2, но по-добре от 0.  Mr. Green
Едното е хлебче с бяло и ръжено брашно. Изглежда бледолико, но не беше. Разрязахме го още горещо, така е и на снимката.  chef



А снощи хапнахме пуешки горен бут с вино и мащерка, а за гарнитура - някаква постна "манджичка" с булгур, стафиди, патладжан, морковче, лук, червен пипер, чубрица - нещо като смес за пълнени чушки, аз така я правя...

Довечера сме на същото меню от снощи.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2017, 09:40 от chrissy

# 667
  • София
  • Мнения: 11 737
Добро утро в новата седмица! Simple Smile

Големи вкуснотийки видях, много ме радвате.

Марчева
, тази торта си е класика. Намирала ли си някъде Кирш в малки разфасовки? Тук само по литър продават и не е евтин, а за една торта литър ще ми дойде малко множко.  Laughing
...........................
Изобщо не се намира, непознат е. Домъкнах си го от Германия. Наистина е 1 литър, но ще ми върши работа за много години напред.

# 668
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 516
Последното ми опушено месо

# 669
# 670
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Зари, благодаря, но пак изглежда доста, не намирам инфо, но сиг е 750мл към литър.
Иначе, ако си купя, определено ще си купя оригинала от Шварцвалд. Wink

# 671
  • София
  • Мнения: 11 737
Наистина не знаех, че се предлага. Когато ми трябваше обиколих много магазини за специализиран алкохол в София и  никъде е го намерих, затова и го домъкнах след като се прибрах от Германия. Сега си имам достатъчно.

# 672
  • Мнения: 13 404
Simple Smile Благодарностите в снимки за вдъхновение, моля:yum:

# 673
  • Мнения: 22 867

Simple Smile Благодарностите в снимки за вдъхновение, моля:yum:

zari65, и аз не знаех, че се предлага кирш у нас. Ама скромни благодарности от мен, само хлебчета. Надявам се някой да сложи нещо вкусно към тях, не че няма избор от до тук показаното. С на иланг-иланг опушеното месце ще са голяма комбина! Heart Eyes bouquet

# 674
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 516
Ще се харесат младите.

Общи условия

Активация на акаунт