НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 115

  • 79 437
  • 763
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 632
Те не искат да повярват понеже се хранят основно със Слънчо, натурални сокове, кола и чипс. А са супер слаби, как става това?  Crossing Arms

Супер слаби са и надявам се здрави, но за сега. Въпросът е, че некачествената храна рано или късно се отразява. И най-малкия проблем е, че ставаме дебели (от естетична гледна точка).  По-страшното е, че не ставаме по-здрави.

Аз съм си внушила, че "забранените" храни са вредни за мен, че ме разболяват. Сииилно си го внушавах в началото когато ми се доядеше тесто или сладко.



И аз все си представям, как тези храни разболяват хората. Това ми е и стимула - здравето. За това и от 6 месеца от раз отказах хляба, картофите и ориза. Когато сега чета как хора се чудят: "ама не мога ли да хапна това, пък как до живот ли да не кусна онова " разбирам, че не са готови за промяната. Може би просто трябва да се стреснат. Но и зависи как четат информацията, понеже сега всеки може да ти извади научна стати в защита на това, което му изнася.

# 526
  • Мнения: 632
Алечка страхотни резултати  Hug. И аз забелязвам заздравяване на ноктите, петите ми не са толкова сухи. Известно време не свалях кг-ми, вкарах на ново прясно мляко като следобедно фрапе и започнах да свалям и се чувствам добре, не ми пречи. Сутрин съм забелязала ако хапна малко сирене и после не ми се яде сладко. Даже наскоро ми се чудиха как пия кафе с резен сирене. Ами как с какво да заменя бисквитата  Laughing Имах такъв навик преди и още не мога да пия чисто кафе без нещо да ям. Някакви предложения  newsm78

# 527
  • Мнения: 2 199
Това клипче е много смешно, може да сте го споделили, ако се повтарям Flowers Hibiscus

ако месоядните се държаха като веганите

# 528
  • SA
  • Мнения: 3 196
За слабите хора, които преживяват на чипсове, кроасани и кола - по мои наблюдения след определена възраст (40-50 години) такива индивиди са голяма рядкост. Дори и да не са с видимо на пръв поглед затлъстяване, най-често имат натрупани тлъстини в коремната област, а и обикновено не са в особено добро здраве. Боклучавата храна уврежда тялото с годините, със или без затлъстяване.

# 529
  • Мнения: 632
Kameloth Двойката моите познати са на 40г. и за сега имат само проблеми със зъбите. Иначе ядат "здравословни" обезмаслени млека, мюсли, пиле без кожа избягват животински мазнини, чипса и колата са им ежедневие. Не пушат и не пият и мисля, че това ги поддържа в някаква форма иначе са слаби и отпуснати и леко изгърбени и ако се загледаш имат коремчета наистина, но все още не личат много. Противници са на всякакъв спорт и физическо усилие "За да не си износват ставите" ooooh!. Аз и моя мъж сме на другата противоположност - обичаме спорта, движението, яденето, едри сме и стегнати.

# 530
  • Мнения: 39 370
Amour*, преди време беше споменала, че застоя в килограмите си ги разбутала с "нещо" на Аткинс. Тогава се отплеснах и не попитах за подробности, а сега ми се налага. В застой съм, но не се оплаквам. Екстра съм си, просто искам да проверя и твоят метод.

# 531
  • Мнения: X
Amour*, преди време беше споменала, че застоя в килограмите си ги разбутала с "нещо" на Аткинс. Тогава се отплеснах и не попитах за подробности, а сега ми се налага. В застой съм, но не се оплаквам. Екстра съм си, просто искам да проверя и твоят метод.
Въвеждането на Аткинс. 
За период от 1 или 2 седмици се яде само месо, риба, яйца, зеленчуци+ масло, зехтин, масло, за готвене и салати.Никакви плодове, ядки, десерти.
От миналата седмица пак горе-долу махнах плодовете, аз ядки така или иначе много рядко ям.Исках заради морето да ускоря малко нещата, получи се.Един кг си замина.За сравнение, извън Въвеждането, минуса беше около 1 кг на месец.
Изобщо, колкото по-малко кг остават, толкова по-трудно си отиват.    Laughing

# 532
  • SA
  • Мнения: 3 196
Лъчелист, значи тези хора смятат мазнините за по-вредни от кока колата и чипса. Нищо чудно и да са го чели някъде, какви ли не фантасмагории се срещат в мрежата.
От известно време проучвам темата за желатина и хидролизирания колаген и засега стигам до извода, че в основни линии вършат една и съща работа при по-голяма част от хората по отношение на здравето, не в кулинарно отношение. Ето една статия по въпроса:
https://paleoleap.com/all-about-gelatin-and-collagen/
Благодаря на Lemy и Мереленда за указанията откъде може да се намери желатин в по-големи количества.
Скрит текст:
(Брех, да му се невиди, колко са смотани сегашните иконки!)

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 22:47 от Kameloth

# 533
  • Мнения: 39 370
Мерси, Краси! Ми, че то аз така си и карам, ама ще видим.

# 534
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте, дами (мъже има ли също?)! Присъединявам се към вас, ако ме вземете Grinning
Преди години свалих 9 килограма за три месеца с Дюкан, като последния месец преминах на НВ-ВМХ. Видях се 50 кг., но и годинките бяха по-малко. Продължих успешно с високомазнинното хранене, поддържах около 52 кг. После забременях, с хашитоксикоза съм и ТСХ-то започна да расте под влияние на ЧХГ. Започнах л-тироксин; режимът отиде на кино. След като родих бързо си върнах старите килограми от самосебе си. Мина време, втора бременност, нивата на общ белтък и албумин бяха ниски, съответно задържах много вода, пак л-тироксин, приемане на протеин, още ме потриса от вкуса му:)
И ето ме пак с НВ-ВМХ от около 15 дни, като кантарът днес ковна -3 кила надолу. Преди това направих три високопротеинни дни, изпишках доста; в кетоза съм. Правя калорийна рестрикция и смятам като видя 55, да започна да вдигам полека калориите за деня. От към мерки не знам как съм с точност, но панталонът-мярка ми е широк бая в брича; коремът се сви. Но и цицата взе да изчезва Simple Smile (та и това ми е знак, губя мазнини). Пропускам закуската и правя две големи хранения за деня. Ограничавам въглехидрата до около 20 гр. дневно (10ина% В, 25% П, 65% М с леки колебания в полза на М).
По въпроса за боклуците и изкушенията- със сладо не мож ме срина, но виж тестото. Ох, тестото. Обичам го! Мога да живея само на сух хляб. До сега нямам гафове, изключая няколко шепи печен слънчоглед.
Спирам логореята Laughing

# 535
  • Варна
  • Мнения: 737
Добре дошла, Beeps!
Аз днес не се претеглих,че да не се депресирам и смятам да не го правя поне до понеделник вторник,че съм почти сигурна,че ще покаже повече кантарът. Днес закусих омлет с 2 парчета лидълска шунка DULАNO и половин домат,а преди това изпих 1 чаша вода с няколко капки лимон. Надявам се вече а не квиввам от правия път тези дни на село.

# 536
  • София
  • Мнения: 5 566
Момичета, дайте съвет как да се увеличат мазнините. В момента ям най-вече белтъчини (предимно от месо) и зеленчуци. Хапвам по една шепа орехи на ден и слагам зехтин на салатите. Опитвам се максимално да огранича въглехидратите. Но как да си набавя още мазнини, за да стане съотношението в тяхна полза?

# 537
  • Варна
  • Мнения: 737
Момичета, дайте съвет как да се увеличат мазнините. В момента ям най-вече белтъчини (предимно от месо) и зеленчуци. Хапвам по една шепа орехи на ден и слагам зехтин на салатите. Опитвам се максимално да огранича въглехидратите. Но как да си набавя още мазнини, за да стане съотношението в тяхна полза?

Малко е глупаво да давам съвети,но авокадото има 15г мазнини и 9 грама въглехидрати,от който 7 грама са фибри доколкото знам.

# 538
  • София
  • Мнения: 3 709
Масло, песто дженовезе, маслини, квасена сметана, майонеза, все малки нещица с мазнини.
Това авокадо така и не го разбрах с колко точно въглехидрат е; сто места-сто данни Simple Smile Аз ползвам 1,8/14,7 В/М Simple Smile

# 539
  • Мнения: 39 370
Тия орехи да ги махаш!

Общи условия

Активация на акаунт