НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 115

  • 79 465
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Благоевград
  • Мнения: 2 876
Здравейте и от мен  Hug Отдавна не съм писала, че нямах време, но ви чета.
Аз да си кажа - качила съм от декември до сега 6 кг, но предвид стресът, който преживявах месеци наред (загубихме член на семейството ми), плюс хормоналната стимулация даже са малко качени.  ooooh! Стигала съм през годините до 4 кг над обичайното тегло, но 6... много ми тежат. Сега ще си почина няколко месеца от стимулациите и съм на нови лекарства, които се надявам да овладеят положението с инсулина заедно с режима. Признавам си, хич не ми беше до спазване на режим, защото месото и рибата са си скъпички, а аз съм без работа и няма как да си позволя всеки ден да ям авокадо, вратни пържоли, телешко и риба. Естествено, веднага ми се отрази всичко. Усетих се да намаля мазнините щом ще качвам въглехидратите, та да няма още по-големи поражения.
Вече имаме пресни зеленчуци в градините, така че смело напред към подобряване на здравословното състояние.
Правих си изследвания на два показателя, ето резултатите
Фосфор   0.95   mmol/l   0.84   1.45
Витамин D total (25-OH Vitamin D)   9.63 виж забележка   ng/mL   30.00   100.00
Забележка:  Липса:< 10 ng/mL

Вчера обаче забравих да питам докторката и най-вероятно ще й се обадя да се консултирам за вит. Д, явно ще трябва да го приемам допълнително като добавка.

# 61
  • Мнения: 36 093
допустима ли е консумацията на какаово масло при нв-вм хранене?
и колко? една лъжичка като кокосовото?
благодаря предварително за отговорите!  bouquet

зачела съм се в разни масла и тахани, защото мазно месо, риба и яйца не обичам и ги ям на сила
идеята ми е поне в едното ми хранене за деня да няма от тях, а нещо друго засищащо и подходящо за режима

# 62
  • Мнения: 6 347
Тина, много съжалявам, че се е получило така! Пожелавам ти вече да сте здрави всички и постепенно да се решат и твоите проблеми! Hug

Бубанка, какаовото е разрешено, някои си го слагат в кафето подобно на кокосовото. Аз също съм пробвала, но ми беше прекалено голяма хамалогия да го разтопявам всеки път, а после в кафето ароматът му се губеше, така че за мен нямаше смисъл. Но от друга страна било хубаво и за козметични цели.

# 63
  • Мнения: 36 093
Благодаря много!  bouquet

за кокосовото открих, че е най-поносимо за мен /защото и него не обичам  Crazy/ когато го консумирам по следния начин: изяждам една лъжичка, веднага изпивам голяма чаша топла вода, за да не остане и следа от него в устата ми и на края изпивам с кеф кафето  Laughing

# 64
  • Мнения: 6 347
Ако не ти харесват, не ги яж, и без това не са евтини. Wink Обикновеното масло си върши чудесна работа. А и не е нужно да се пие кафе с масло. Аз лично предпочитам да сложа една лъжица маскарпоне в кафето и после да врътна за 2 секунди с пасатора, по-вкусно ми е така, а и е по-леко.

# 65
  • Мнения: 36 093
чудесни идеи, благодаря отново!  bouquet

# 66
  • Мнения: 39 608
Шоки, защо, сестро, до сега си си мълчала за маскарпонето в кафето, а?
Или по- скоро, защо не съм се сетила да го приложа до сега?  ooooh!

Тина, прегръдки от мен, но и малко да ти се поскарам. С това, че си даваш малко почивка и т.н. на мен ми звучиш все едно си търсиш извинение първо пред себе си, после пред близките и накрая пред нас.
Не ти трябва време за почивка и пренастройка. Идвай по- често тук. Ще даваме идеи за по- евтино мазнинно хранене. У дома само аз обичам риба, съответно я ям само по ресторанти. Ето примерно днес правих гювеч от рагу+ масло, син домат, 2 тиквички, 2 моркова, малко гъби, 3 печени чушки, 5-6 замразени бами и 2 домата. Просто в моята чиния си сложих и едно парче кашкавал с масло. Воала.
Лично мое мнение е, че въпреки новото лекарство килограмите в излишък може да се увеличат, съответно борбата с тях да е по- дълга и по- трудна. Загубих баща си преди 3 месеца. Не ми се отрази на килограмите, а само на душата. Проблемите няма да станат по- лесно поносими, ако си на по-лежерно хранене. Не те укорявам, а мисля на глас, кое е по- добро за теб!  bouquet

Бубанка, кое хранене ти е проблемно? Ако е закуската си най- лесна.

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 19:44 от mariat

# 67
  • Благоевград
  • Мнения: 2 876
mariat, много съжалявам за загубата, не съм разбрала, дано си по-добре вече  Hug

Не се оправдавам, напротив, но липсата на пари се отразява в режима, особено през зимните месеци. Това беше основният проблем за неспазването и грешките. Хормоналните стимулации също ми се отразиха, след като започнах с тях, започнах и да качвам. От декември започнахме и от тогава забелязах, че съм подута, подпухнала, стягаха ме панталоните и всички екстри. Продължих и януари да се храня на 90 процента по режим, но след това не се получаваше. Но мога да кажа, че изключих някои хранителни навици, промених ги към по-добро. Внимавам много как комбинирам храните, започнах да се движа повечко, надявам се да вляза пак в ритъм. Записала съм си обиколките и няма да се качвам повече на кантар, ще гледам по дрехите.

# 68
  • Мнения: 39 608
Това е добре. Просто не спирай. Не вдигай въглехидратите. Вдигни мазнините. И едното и другото е пари, но въглените ни влияят зле. Намери някакъв компромисен(финансов) вариант. Мога да давам идеи, стига да си отворена към тях.  bouquet

# 69
  • Благоевград
  • Мнения: 2 876
Лятото е добре, няма ток за 200 лева  Laughing Плюс това свекър ми е рибар и вече втора седмица ми носи речна пъстърва, която обожавам, та от към риба се уредих за лятото. Запасих се покрай Великден и с ярешко и агнешко, имам по 2-3 малки пакетчета изпечено и замразено в камерата, готово за консумация.
Отворена съм за идеи, ще се радвам да споделиш  Hug
Днес закусих бургер с кето хляб, първият път не ми харесаха, защото сложих цяло пакетче крема сирене за 3 яйца, но този път добавих само една лъжица и ми хареса на вкус, не ми беше отровно солено. За утре същото. За вдруги ден ще правя тиквени палачинки за закуска с масло, взех си и намалени свински пушени гърди от лидълските, та закуските са ми уредени до неделя. Обяд и вечеря - свински пържоли, риба, пача, кюфтета, пилешко с кожа или бутчета, агнешко със спанак и салати.
Продължавам да се храня 3 пъти на ден, успявам да не огладнявам. Понякога хапвам плодове към 16 ч., но малко, защото усещам силен глад и да не ми прималява на жегите.

# 70
  • Мнения: 39 608
Ми, добре си. Аз не закусвам. Карам на мазно кафе. А ако евентуално огладнея имам кокосови стърготини.
Давам ти идея да хапваш плодовете с маскарпоне, заквасена сметана.....с нещо мазно.

# 71
  • Благоевград
  • Мнения: 2 876
Не мога да ям млечни, имам лактозна непоносимост от 2 години. Опитвам се да се захраня с домашна козе извара, позволявам си да ям кашкавал, моцарела, синьо сирене, но в нищожни количества. Подуват ми се червата и става страшно, гади ми се и т.н. Та затова наблягам на омлети, бекон, варени яйца за закуска с краставица и чушка. Вкусно ми е, засища ме. Проблемни са ми пътуванията и ходенето на гости. Последният път бяхме канени на барбекю в 7 часа вечерта, а сервираха скарата за вечеря в 11 часа, умирах от глад и нападнах печени филии с лютеница  Laughing Спрях се на втората, но все пак си беше хляб  Laughing

# 72
  • Мнения: 39 608
Махай тая лютеница Laughing барабар с хляба. Докато дойде време за вечерята гледай да хапваш от салатите.
Щом не можеш млечни си полей плодовете с разтопено кокосово масло.

# 73
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Момичета,от утре минавам на вашия режим.Много го хвалите.Имам спешна нужда да сваля едни 10кг.,дано се справя бързо.

# 74
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Точно "бързо" не е дума за този режим. Приеми, че това е хранене за цял живот, а не просто поредната диета.  Peace Настрой се за бавно, но трайно сваляне.

Аз свалих 15 кг . за 2 години, но и да залитна към въглехидрати за кратък период от време, това не ми се отразява в качване. Усещам се навреме.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт