Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 114 810
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 516
А какво ще кажете за чай от корен куркума и джинджифил с черен пипер ?

# 316
  • София
  • Мнения: 35 957
А какво ще кажете за чай от корен куркума и джинджифил с черен пипер ?
Супер!
Ако не прекаляваш - няма проблем.

# 317
  • Мнения: 2 673
Здравей, Денис! Hug
Скрит текст:
Върнах се с добри новини от Турция, този месец имах повече фоликули, ако дай боже и този цикъл имам, ще стартирам процедура. Не знам дали е от добавките, аз на тях го отдавам. Чудя се дали да не включа Витекс или Мака? Започнах да ям и сурови ядки и ленено семе. Бях спряла млечните продукти, защото бях чела, че за да се изчисти организмът от токсините, трябва да се спрат мл. продукти, а сега пък ми казаха, че е хубаво да ги приемам заради естрадиола, ти какво мислиш? От хормонални препарати вдигам ФСХ, така мисля. Предписаха ми една инжекция Овитрел 250 и сега се чудя дали може да повлияе негативно на ФСХ при следващия цикъл? Съпругът ми приема омега 3, кю10 и Андрозитол от август, за подобряване на сперм. Диагнозата, която му поставиха сега е - олигоастенотератозооспермия, но андрологът е казал, че за ин витро процедура стойностите са приемливи. Има ли нужда да приема и други добавки? Лечение не му е предписано, поне засега. Сърдечно ти благодаря! Весели празници ти желая! Hug

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 15:40 от sisi345

# 318
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Hug Върнах се с добри новини от Турция, този месец имах повече фоликули, ако дай боже и този цикъл имам, ще стартирам процедура. Не знам дали е от добавките, аз на тях го отдавам. Чудя се дали да не включа Витекс или Мака? Започнах да ям и сурови ядки и ленено семе. Бях спряла млечните продукти, защото бях чела, че за да се изчисти организмът от токсините, трябва да се спрат мл. продукти, а сега пък ми казаха, че е хубаво да ги приемам заради естрадиола, ти какво мислиш? От хормонални препарати вдигам ФСХ, така мисля. Предписаха ми една инжекция Овитрел 250 и сега се чудя дали може да повлияе негативно на ФСХ при следващия цикъл? Съпругът ми приема омега 3, кю10 и Андрозитол от август, за подобряване на сперм. Диагнозата, която му поставиха сега е - олигоастенотератозооспермия, но андрологът е казал, че за ин витро процедура стойностите са приемливи. Има ли нужда да приема и други добавки? Лечение не му е предписано, поне засега. Сърдечно ти благодаря! Весели празници ти желая! Hug
Здравей!
Много се радвам, за добрите новини ... и дано, скоро да ни се похвалиш, с още по-хубави.  Hug
Витекс - става, но МАКА според мен, не / повишава и тестостерона/
Естрогените в храните действат по-друг начин - директно върху тъканите, те не повишават Е2. Според мен си яж всичко, но умерено.
Оритрелът - няма да създаде проблем.
ТМ може да приема Л-Карнитин, Аргинин, NAC, CoQ10, Цинк, Селен, Астаксантин, Жен-шен, Сибирски жен-шен  и т.н. - подпомагат СГенезата.

# 319
  • Мнения: 2 673
Много ти благодаря, Денис! Hug

# 320
  • Мнения: 392
Здравей Денис! Искам да те питам понеже след като изпия инофолик+nac+ л аргенин ми излизат много кисилини и много ме дразни възможно ли е да е от някое от тях?Благодаря предварително!😊

# 321
  • София
  • Мнения: 6 010
Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!

# 322
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей Денис! Искам да те питам понеже след като изпия инофолик+nac+ л аргенин ми излизат много кисилини и много ме дразни възможно ли е да е от някое от тях?Благодаря предварително!😊
Малко вероятно, но не е изключено - приемай ги 2 часа след хранене.

Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!
Ето вит.Е:
Solgar, Natural Vitamin E, 400 IU, Pure d-Alpha Tocopherol, 100 Softgels   UPC Code: 033984035218
вит. А/Бета-Каротин, този е натурален:
Nature's Way, Beta Carotene, 25,000 IU / D. Salina, 100 Softgels UPC Code: 033674401316
Приемат се по 1 на ден, след хранене, от 1-ви ден на МЦ до О.

Ако избереш нещо друго, може да ми го покажеш, преди да го купиш Peace

Последна редакция: вт, 19 дек 2017, 20:42 от denis.

# 323
  • Мнения: 2 461
Здравей, Денис. Бих искала да попитам дали е проблем да приемам всичките тези добавки: мета фолиева киселина, витамин Д на Допелхерц, колаген+С, вечерна иглика, пробиотик на Джеймисън и понякога магнезий 243. Предварително благодаря.

# 324
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей, Денис. Бих искала да попитам дали е проблем да приемам всичките тези добавки: мета фолиева киселина, витамин Д на Допелхерц, колаген+С, вечерна иглика, пробиотик на Джеймисън и понякога магнезий 243. Предварително благодаря.
Няма проблем да се приемат всичките Peace
ФК, вит. Д, МВИглика, Магнезий - след хранене
Колаген + вит. С /ако е един продукт/ - на гладно, поне час преди хранене, с повече вода.
Ако вит. С е отделно - приемай го след хранене

ПроБ - приема се 3-4 часа след лека вечеря / да е почти на гладно/, преди сън, с вода. Цялата дневна доза се приема.
Ако се прима с храна - стомаш. сокове и емзими, унищожават голяма част от ПроБ.

# 325
  • Мнения: 2 461
Тотално грешно съм ги пила, много благодаря. Хубав ден.

П.П. Забравила съм да напиша и рибено масло. Него къде да го вмъкна?

# 326
  • София
  • Мнения: 35 957
Тотално грешно съм ги пила, много благодаря. Хубав ден.

П.П. Забравила съм да напиша и рибено масло. Него къде да го вмъкна?
РМасло /Омега 3/ - след хранене. Peace

# 327
  • Мнения: 392
Здравей Денис!  Днес бях на преглед при ендокринолог поради повишени нива на 17 от прогестерон:
17 алфа он  progesterone 5.11(0.61-3.94)
 ...и направо ме шашна като ми каза,че трябва да се консултирам с гинеколог за прогестерона. Казах му,че става въпрос за прогестерон от надбъбречните жлези,но той пак ме посъветва за консултация с гинеколог и сега се чудя какво да правя...Confused
Уж най-добрия във Варна!

# 328
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей Денис!  Днес бях на преглед при ендокринолог поради повишени нива на 17 от прогестерон:
17 алфа он  progesterone 5.11(0.61-3.94)
 ...и направо ме шашна като ми каза,че трябва да се консултирам с гинеколог за прогестерона. Казах му,че става въпрос за прогестерон от надбъбречните жлези,но той пак ме посъветва за консултация с гинеколог и сега се чудя какво да правя...Confused
Уж най-добрия във Варна!
Здравей!
Много съжалявам.
Трябва да търсиш друг лекар. Не може без Ендокринолог - той трябва да прецени какъв е проблема.
Говори с АГ, ако искаш - има лекари /АГ/, които разбират и от Ендокринология /напр. както е д-р Владимиров, но той е в София./

# 329
  • Мнения: 10 210
Кой е този най-добър ендокринолог във Варна? Аз съм чувала прекрасни отзиви за доц. Николова.

Общи условия

Активация на акаунт