Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 114 922
  • 753
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 392
Др. Райков се казва и уж е един от добрите във Варна. Ако някой може да ми препоръча ще съм много благодарна!

# 331
  • София
  • Мнения: 6 010

Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!
Ето вит.Е:
Solgar, Natural Vitamin E, 400 IU, Pure d-Alpha Tocopherol, 100 Softgels   UPC Code: 033984035218
вит. А/Бета-Каротин, този е натурален:
Nature's Way, Beta Carotene, 25,000 IU / D. Salina, 100 Softgels UPC Code: 033674401316
Приемат се по 1 на ден, след хранене, от 1-ви ден на МЦ до О.

Ако избереш нещо друго, може да ми го покажеш, преди да го купиш Peace


Благодаря ти за пореден път, Денис! Ще търся каквото си ми препоръчала, ако не ги намеря ще пиша Peace

# 332
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Денис би ли могла да ми препоръча нещо комбинирано.  В неделя започвам стимулация със Синурела, дълъг протокол.

# 333
  • София
  • Мнения: 36 052
Денис би ли могла да ми препоръча нещо комбинирано.  В неделя започвам стимулация със Синурела, дълъг протокол.
Няма хубав, комбиниран продукт.
Приемай поне Инозитол, Аргинин и NAC и много и различни антиоксиданти - coQ10, Ресвератрол и т.н.
Протеин, Колаген - ако имаш,  МВ, Омега 3, Омега 7, МВИглика.
Успех и ще чакам новини Peace

# 334
  • София
  • Мнения: 6 010
Скрит текст:

Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!
Ето вит.Е:
Solgar, Natural Vitamin E, 400 IU, Pure d-Alpha Tocopherol, 100 Softgels   UPC Code: 033984035218
вит. А/Бета-Каротин, този е натурален:
Nature's Way, Beta Carotene, 25,000 IU / D. Salina, 100 Softgels UPC Code: 033674401316
Приемат се по 1 на ден, след хранене, от 1-ви ден на МЦ до О.

Ако избереш нещо друго, може да ми го покажеш, преди да го купиш Peace


Благодаря ти за пореден път, Денис! Ще търся каквото си ми препоръчала, ако не ги намеря ще пиша Peace

Аз така и не можах да ги намеря тези в аптеките, видях, че ги има в iherb  и ще ги поръчам за следващата почивка, а сега просто нищо няма да пия. В едната аптека ми препоръчаха Геритамин, но не можах да се ориентирам в грамажите и не го взех.

# 335
  • София
  • Мнения: 36 052
Скрит текст:

Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!
Ето вит.Е:
Solgar, Natural Vitamin E, 400 IU, Pure d-Alpha Tocopherol, 100 Softgels   UPC Code: 033984035218
вит. А/Бета-Каротин, този е натурален:
Nature's Way, Beta Carotene, 25,000 IU / D. Salina, 100 Softgels UPC Code: 033674401316
Приемат се по 1 на ден, след хранене, от 1-ви ден на МЦ до О.

Ако избереш нещо друго, може да ми го покажеш, преди да го купиш Peace


Благодаря ти за пореден път, Денис! Ще търся каквото си ми препоръчала, ако не ги намеря ще пиша Peace

Аз така и не можах да ги намеря тези в аптеките, видях, че ги има в iherb  и ще ги поръчам за следващата почивка, а сега просто нищо няма да пия. В едната аптека ми препоръчаха Геритамин, но не можах да се ориентирам в грамажите и не го взех.
Предлагат се и в аптечната мрежа, търси ги.

# 336
  • София
  • Мнения: 6 010
Скрит текст:

Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!
Ето вит.Е:
Solgar, Natural Vitamin E, 400 IU, Pure d-Alpha Tocopherol, 100 Softgels   UPC Code: 033984035218
вит. А/Бета-Каротин, този е натурален:
Nature's Way, Beta Carotene, 25,000 IU / D. Salina, 100 Softgels UPC Code: 033674401316
Приемат се по 1 на ден, след хранене, от 1-ви ден на МЦ до О.

Ако избереш нещо друго, може да ми го покажеш, преди да го купиш Peace


Благодаря ти за пореден път, Денис! Ще търся каквото си ми препоръчала, ако не ги намеря ще пиша Peace

Аз така и не можах да ги намеря тези в аптеките, видях, че ги има в iherb  и ще ги поръчам за следващата почивка, а сега просто нищо няма да пия. В едната аптека ми препоръчаха Геритамин, но не можах да се ориентирам в грамажите и не го взех.
Предлагат се и в аптечната мрежа, търси ги.

Взех ето такива, стават ли? Жената от аптеката каза, че мога да ги върна ако не са разопаковани.

Витамин А
Витамин Е

# 337
  • София
  • Мнения: 36 052
Скрит текст:
Скрит текст:

Денис, сега приключвам с третия месец прием на вечерна иглика и мисля да направя почивка от 1 месец. Беше ми споменавала, че след това мога да пия вит. А + вит. Е от М до О. Можеш ли да ми препоръчаш конкретни марки, които се продават в България + дозировка и време на прием?
Благодаря ти!
Ето вит.Е:
Solgar, Natural Vitamin E, 400 IU, Pure d-Alpha Tocopherol, 100 Softgels   UPC Code: 033984035218
вит. А/Бета-Каротин, този е натурален:
Nature's Way, Beta Carotene, 25,000 IU / D. Salina, 100 Softgels UPC Code: 033674401316
Приемат се по 1 на ден, след хранене, от 1-ви ден на МЦ до О.

Ако избереш нещо друго, може да ми го покажеш, преди да го купиш Peace


Благодаря ти за пореден път, Денис! Ще търся каквото си ми препоръчала, ако не ги намеря ще пиша Peace

Аз така и не можах да ги намеря тези в аптеките, видях, че ги има в iherb  и ще ги поръчам за следващата почивка, а сега просто нищо няма да пия. В едната аптека ми препоръчаха Геритамин, но не можах да се ориентирам в грамажите и не го взех.
Предлагат се и в аптечната мрежа, търси ги.
Взех ето такива, стават ли? Жената от аптеката каза, че мога да ги върна ако не са разопаковани.

Витамин А
Витамин Е
Супер са. Peace
 

# 338
  • София
  • Мнения: 6 010
Чудесно, витамин А трябва да взимам по 2 на ден за да стигна дозата ли?

# 339
  • София
  • Мнения: 36 052
Чудесно, витамин А трябва да взимам по 2 на ден за да стигна дозата ли?
Това е форма Ретинол - дозата е 10 000IU/дневно
/ако е форма Бета-Каротин - дозата е 25000IU/дневно

От този вит.А трябва да приемаш по 1 капс. на ден:
- от 2-4 ден на МЦ - 10 дни или до 12-14 ден на МЦ /т.е приемът да е до О./.
Схемата е 1 МЦ /само 10 дни/ пиеш 1-2-3 МЦ почиваш.
Колкото по-дълго време се приема, толкова почивките са по-дълги.
Аз го пия от над 15 год. по тази схема и 1 МЦ пия /само 10 дни/ - 3 МЦ почивам.

Вит. Е - дозата е 400IU дневно.
При опити за бебе може да се приема постоянно, като на 2-3 МЦ се прави 15-на дни почивка.
-------------------------------------------------
Приемам вит.Е / не правя опити за бебе/ през целия МЦ, когато пия вит.А.
Тези два витамина, по тази схема, действат много добре на МЦ, О. и всички неразположения свързани с МЦ, респ. ПМС, дискомфорт в гърдите и т.н.
Никога не усещам, по симптоми,  кога ми идва М. - затова си водя много стриктен календар / от 17 годишна/. На всеки 10 год., МЦ ми се скъсява с 1-2 дни Wink - това е най-интересното, което съм забелязала. ЛФ си е все още 13-14 дни.
Добавките, които приемам много ми помагат - при посещения при различни лекари съм получавала препоръки за прием на различни неща, и така съм си направила един комплект, който приемам. Вит.А и Вит.Е ми беше препоръчан от една руска лекарка - доцент, гост в една наша клиника, на която случайно попаднах при контролен преглед при мамолог. Препоръча ми нещо много елементарно - със страхотен ефект през годините.
Неразположението в гърдите е резултат на хормонален дисбаланс, който идва от проблеми с МЦ и О./ в повечето случаи/.

# 340
  • София
  • Мнения: 6 010
Благодаря, Денис, за подробното обяснение!
Аз си следя и записвам какво пишеш, какво аз чета и какво коментирам с лекарите и треньорът ми, че и той ми препоръчва разни добавки чат-пат Simple Smile Направих си екселска таблица с дати за да следя кога какво съм приемала и какъв  ебил наблюдавания ефект, много ми е интересно.
А това, което ти успяваш да изолираш като закъснение на 10 години е страшно интересно!
На мен днес ми дойде М, така че започвам от днес витамините А и Е и спирам МВИ за да си почина този месец.
Благодаря за всичко! Ще следя за липсата на болки в гърдите и ПМС.

# 341
  • Мнения: 577
Честита Нова година!
Нека бъде здрава, успешна и сбъдваща мечти!

Денис, моля те за съвет! Правим опити за бебе, вече 1г. неуспешни. Пия разни добавки, но не съм сигурна в какви количества да ги пия. На 38 г. съм и се опитвам да подпомогна яйчниците си да произвеждат по-качествени яйцеклетки. Имам овулация, лекарката ми каза, че антралните фоликули са намалели, но имам достатъчно за настъпване на бременност.
- Масло от вечерна иглика - предписано ми е от мамолога ми заради кисти в гърдите. Пия го 2х1000 мг.
- Витамин Е на Jamieson 100 UI - 2х2 таблетки
- Витамин Д- на Jamieson (400 IU/10mg) в една капка - 1-2 капки на ден
- Витамин В12 на NOW - 2000 mcg - 1 таблетка на ден
- Коензим Q10 Jamieson 120 мг - пия 2х1 таблетка, но не зная дали е достатъчно. Колко е милиграма на ден трябва да се пие?
- Мета фолиева киселина - 1 таблетка дневно
- Селен - 1 таблетка дневно, тъй като съм с хашимото.
- Еутирокс- 50 mcg дневно

Добри ли са добавките на Jamieson? Исках да си купя на NOW, но последния път пазарувах в една по-малка аптека и ги нямаше.
Мислиш ли, че е добре да си купя Инозитол, Аргинин и NAC?


Благодаря ти предварително за отговора!

# 342
  • София
  • Мнения: 36 052
Честита Нова година!
Нека бъде здрава, успешна и сбъдваща мечти!
Скрит текст:
Денис, моля те за съвет! Правим опити за бебе, вече 1г. неуспешни. Пия разни добавки, но не съм сигурна в какви количества да ги пия. На 38 г. съм и се опитвам да подпомогна яйчниците си да произвеждат по-качествени яйцеклетки. Имам овулация, лекарката ми каза, че антралните фоликули са намалели, но имам достатъчно за настъпване на бременност.
- Масло от вечерна иглика - предписано ми е от мамолога ми заради кисти в гърдите. Пия го 2х1000 мг.
- Витамин Е на Jamieson 100 UI - 2х2 таблетки
- Витамин Д- на Jamieson (400 IU/10mg) в една капка - 1-2 капки на ден
- Витамин В12 на NOW - 2000 mcg - 1 таблетка на ден
- Коензим Q10 Jamieson 120 мг - пия 2х1 таблетка, но не зная дали е достатъчно. Колко е милиграма на ден трябва да се пие?
- Мета фолиева киселина - 1 таблетка дневно
- Селен - 1 таблетка дневно, тъй като съм с хашимото.
- Еутирокс- 50 mcg дневно

Добри ли са добавките на Jamieson? Исках да си купя на NOW, но последния път пазарувах в една по-малка аптека и ги нямаше.
Мислиш ли, че е добре да си купя Инозитол, Аргинин и NAC?

Благодаря ти предварително за отговора!
За много години!
Това, което приемаш е супер, дозите са добри, дано и формите да са хубави, с висока бионаличност.
Да, добре е да включиш Инозитол, Аргинин и NAC, те са само от полза, особено, ако има проблем с ЯР/ споменаваш по-малко на брой АФ/
Марката на дадена добавка не е от толкова голямо значение, стига формата да е добра. Напр. за селена да е селенометионин, за В12 да е метилкобаламин и т.н.

# 343
  • Мнения: 577
Благодаря ти много, Денис!
Б12 пише, че съдържа три форми - цианскобаламин, метилкобаламин, дибенкозид. Това ОК ли е или да си взема друг само с метилкобаламин?
Селена ми е Цефасел 100 мг. - такъв ми изписа ендокриноложката.
Витамин Д - съдържа Cholecalciferol 10 mg на всяка капка.
Витамин Е - D-Alfa tocopheryl acetate, получен от пречистено соево масло.

А мога ли да пия комбинация от Омега 3-6-9 на Солгар?

# 344
  • Мнения: 392
https://b2b.silabg.com/bg/17392-NOW-Natural-resveratrol-50-mg-60vcaps.html
Здравей Денис! Искам да те попитам дали е добър този продукт и също така дали трябва да се пият по 2 парчета на ден? Благодаря предварително!
https://www.silabg.com/bg/9280-SOLGAR-Resveratrol-60-Caps-.html

Последна редакция: нд, 07 яну 2018, 20:48 от iovis

Общи условия

Активация на акаунт