Хитринки за всякакъв случай - тема 15

  • 90 949
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 285
А,тоз начин го знам,но освен финанси,трябва и място... Wink

# 721
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
А и не навсякъде има хамали или асансьори да ти я качат Simple Smile И аз исках пералня със сушилня но живея на 5-ти ет без асансьор и избрахме просто най-леката пералня и се справям със сушки на всеки радиатор имам сушка имам за терасата но от там ги прибирам защото се прашат и просторите на южната тераса са ми огромни Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 3 611
А,тоз начин го знам,но освен финанси,трябва и място... Wink
А на всичкото отгоре много мачка дрехите. Laughing

# 723
  • Мнения: X
Да, и на всичкото отгоре и гроздето е кисело ... 350лв втора употреба АЕГ вече 4-та година работи като швейцарски часовник, най-полезния уред. Купих по-нов модел пак АЕГ ВУ за 520лв за сина ми, съвършена Heart Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 11 116
Да, и на всичкото отгоре и гроздето е кисело ... 350лв втора употреба АЕГ вече 4-та година работи като швейцарски часовник, най-полезния уред. Купих по-нов модел пак АЕГ ВУ за 520лв за сина ми, съвършена Heart Eyes

И аз планирам да се сдобия с такъв уред, но ме тормози една мисъл. Как се отразява на сметката за ток ?

# 725
  • Мнения: 14 490
Да, и на всичкото отгоре и гроздето е кисело ... 350лв втора употреба АЕГ вече 4-та година работи като швейцарски часовник, най-полезния уред. Купих по-нов модел пак АЕГ ВУ за 520лв за сина ми, съвършена Heart Eyes

И аз планирам да се сдобия с такъв уред, но ме тормози една мисъл. Как се отразява на сметката за ток ?

Ако е от кондензационните с термопомпа не би трябвало да натовари много сметката за ток. Има тема във форума за сушилни.
Аз също обмислям този вариант най-вече затова, че май нямат нужда от връзка с мръсния канал и могат да се сложат навсякъде.

# 726
  • Мнения: X
От известно време обмислям варианта да изхвърля от трапезарията фризера, без това от три години не го включваме и на негово място да тропосам една хубава сушилня. Че в кухнята просто няма място.
Съжалявам за спама.

# 727
  • Мнения: X
tonynette не мисля, че е спам, пак си е полезен съвет Simple Smile
Относно тока - ние сме двама, мисля че е около +8-10 лв на месец, не повече. Не носиш тежки легени с пране, не мръзнеш на терасата, прането е меко и пухкаво, изчезват "топчетата", не е необходимо гладене ако използваш качествен омекотител, родих се откакто я взех. Подарих една на моя близка, каза ми че ако е знаела колко полезен уред е, е щяла да си вземе години по-рано.

# 728
  • Мнения: 6 185
tonynette не мисля, че е спам, пак си е полезен съвет Simple Smile
Относно тока - ние сме двама, мисля че е около +8-10 лв на месец, не повече. Не носиш тежки легени с пране, не мръзнеш на терасата, прането е меко и пухкаво, изчезват "топчетата", не е необходимо гладене ако използваш качествен омекотител, родих се откакто я взех. Подарих една на моя близка, каза ми че ако е знаела колко полезен уред е, е щяла да си вземе години по-рано.
В крайна сметка намачкват ли се дрехите или не?

# 729
  • Мнения: 2 760
Моята сушилня сигурно е единствената, която не мачка дрехите, много хора покрай мен не си ползват машините заради мачкане. Дори съм обличала вълнено палто директно от сушилнята, без грам гладене. Но вадя веднага след като приключи, докато са още топли дрехите, и сгъвам или слагам на закачалки. 250 лв. втора употреба. Родих се, вярвайте ми, пести много време от гладене.
Тези на кондензния принцип нямат връзка с мръсен канал, имат си резервоарче за водата.

# 730
  • Мнения: X
Не се мачкат ако се сушат в правилно количество и на правилна програма. И аз съм точно като Annabelle* - дори палтата си пера в пералнята и ги суша в сушилнята - изглеждат по-добре от след химическо чистене, не са смачкани или повредени.
Сака, поли, панталони, блузи - не гладя - излизат от сушилнята гладки и готови за обличане.
Ако сушилнята е претъпкана нещата не са изсушени добре и са смачкани.

# 731
  • София
  • Мнения: 12 006
И моята не мачка дрехите /с термопомпа е/, гладя много рядко вече и то "отгоре отгоре", а сметката не се е променила особено. Но като чета темата за сушилните, май зависи от модела. Ето в тази тема се обсъждат сушилните на който му е интересно да заповяда: http://old.bg-mamma.com/?topic=1007279.msg35982702#new
За мен сушилнята си е цяла хитрина как да не разнасяме влага и простири из целия апартамент Simple Smile.

# 732
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 267
На мен не ми е проблем цената и ако купувам няма да е втора употреба но за сега се справям и така обичам да гладя а като простирам тръскам продължително всяка дреха Simple Smile

# 733
  • Мнения: 610
Здравейте , днес ни монгираха холната секция  и от едната страна  , която  е към вратата на хола се вижда тази грозотия. Виждала съм , че тези лицеви части са без следи от винтове. Прочетох , че имало някакви тапи , но се притеснявам , че много ще си личи. Всичко е чудесно със секцията с изключение на това. Бихте ли могли да дадете някоя идеика или поне мнение как изглеждат въпросните лепенки на мебели.

# 734
  • Мнения: 2 420
Ако това е нова мебел, трябва да рекламирате веднага. Нека да сменят надупчената плоскост.
Ако е преправена мебел, може да видиш в баумаркта за специално запълваща маса за дупки в дърво. Има в много цветове, за различните видове дърво - бук, бреза, дъб. Представлява нещо като пластелин, с който се запушва дупката, и който се втвърдява. Кит за дърво може би му е името.

Нещо такова
Скрит текст:

Или такова, струват само по 3 лева

Тъкмо да си имаш за поправка. Но хубаво го затвори след употреба, за да не изветрее.

Общи условия

Активация на акаунт