Малки момичета и гримиране

  • 12 074
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 413
Таис, няма проблем за въпроса. Пускам я, защото са на сборни групи и всяко дете носи нещо безумно. Аз постоянно забранявам и не разрешавам. За нея съм сигурна, че от чантата няма да го извади, просто защото каквато и дребна играчка да си носи в чантата, тя стои там винаги. Никога не ги вади. Взела си е две книжки с приказки, за червилото е забравила в момента в който сутринта съм казала - ок, слагай го в чантата и не го вади. Така или иначе водя всекидневна борба за ходене на сборни групи и вече ми е писнало от всички разправии.

И за мен е нелепо, не ми харесва. За сега съм намерила вариант, в който хем да има, хем да не се маца. Мисля, че е по-добре така, отколкото да знае, че е у дома и да бърза  като се приберем да го извади и да се намаже. Изпробвала съм тази тактика с други нежелани неща и работи  Peace

# 16
  • Мнения: 12 665
Таис, ти сякаш не искаш да се примириш с това, че го иска детето.  Може да е само период, може и кифла да стане.  Щях да кажа, че всички малки момиченца носят токчетата на мама, но ти сигурно нямаш и токчета.  Laughing

# 17
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
всички малки момиченца носят токчетата на мама
Ауу, любимото ми.  Laughing Майка ми не ходи на високи токчета, но и на гости като ходехме, се "катерех" по някое токче.  Mr. Green И този период отмина, естествено.

Но токчетата и до днес си ги обичам. Наистина, няма гаранция, че ще ти остане някоя (детска) мания доживот.

# 18
  • Мнения: 4 413
До преди години не излизах без грим, ток, лак, официални дрехи на вън. Не можех да си представя, че до магазина се ходи по анцуг. Това за мен беше някакъв сървайвър да се излезе така. Нямах маратонки. Не съм била кифла, но просто имах много свободно време за себе си....... Дъщеря ми сигурно ще мине по същия път, но трябва да изчака да порасне. До тогава ще гледам това да не й става фикс идея.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, ти сякаш не искаш да се примириш с това, че го иска детето.  Може да е само период, може и кифла да стане.  Щях да кажа, че всички малки момиченца носят токчетата на мама, но ти сигурно нямаш и токчета.  Laughing
Нямам, факт  Laughing Нямам и едно сако даже, или официален панталон, каквото и да означава това. Вчера на първата родителска среща за бъдещите първолаци попитах дали на 15 септември ще е проблем да съм по дънки. Няма да казвам как ме изгледаха бъдещата класна и някои родители  Mr. Green

Гримирам се съвсем леко, почнах някъде в десети клас..дотогава нито са ме интересували гримовете, нито ми е пукало, че майка ми има с кашони.

Деската, благодаря за откровения отговор. Има хляб в него, ще го обмисля  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Щях да кажа, че всички малки момиченца носят токчетата на мама, но ти сигурно нямаш и токчета.  Laughing
Нямам, факт  Laughing Нямам и едно сако даже, или официален панталон, каквото и да означава това. Вчера на първата родителска среща за бъдещите първолаци попитах дали на 15 септември ще е проблем да съм по дънки. Няма да казвам как ме изгледаха бъдещата класна и някои родители  Mr. Green
Гримирам се съвсем леко, почнах някъде в десети клас..
Ти си мой човек Laughing С разликата, че аз не се и гримирам, освен едно червило да си сложа друго не умея и за поводи ходя при фризьорката ми да ме мацне Laughing
Аз за тези спирали не разбрах, истински ли са, т.е. за възрастни или има и такива детски измишльотини?

# 21
  • Мнения: 30 802
И мен така ме учеха- мога да се гримирам у дома, но не и да излизам с грим.

Позволяваха ми от доста малка да го правя, да се фръцкам и контя, но у дома. Вземете й детски гримове или някакви хубави, следете да няма алергии и да действа. Има прозрачни спирали за мигли, само гел.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 433
До преди години не излизах без грим, ток, лак, официални дрехи на вън. Не можех да си представя, че до магазина се ходи по анцуг. Това за мен беше някакъв сървайвър да се излезе така. Нямах маратонки. Не съм била кифла, но просто имах много свободно време за себе си....... Дъщеря ми сигурно ще мине по същия път, но трябва да изчака да порасне. До тогава ще гледам това да не й става фикс идея.

и аз така...и все още нямам маратонки Sunglasses
щерката не е като мен, не че не е залитала, но не давам...въпреки че тя е много умерена, като гледам връстничките й...като е у приятелки, партита и т.н...може малко да се мацнат...ама другото е ...не го разбирам....на синковеца в първи клас за завършването...то бяха едни преси в косите, едни вафли, едни чудесии...кръстех се че е момче, две-три по-разумни майки на момичета се стръшкаха как да не го причиняват на дъщерите си, и се чудеха ако от сега е така, как ще е до 12клас...
всичко зависи от родителите, ...вярно че има нагласи на дете, заобикалящата го среда също е важна....но като се знам себе си, ако наште ме бяха оставили навремето да правя каквото си искам, сигурно щях да ходя шпаклована....   

# 23
  • София
  • Мнения: 17 283
На моята й е обяснено, че навън не се излиза така.  Виж при баба може Laughing Дай на баба й да я гримира , с детски грим естествено, да поседи така, да се кефи.

Хаха и моята щерка така при майка ми се мацотеше по едно време, ама и това й мина и отмина.

# 24
  • Мнения: 3 480
Моето момиче е на 10. Отдавна има мераци да се клепа, още повече, че имахме черно съседче на същата възраст преди, което излизаше да играе навън с цветни сенки, червило, очна линия. Дразнех се, но поляната пред къщите ни беше обща, а детето - не мое. Нв мога да налагам свой вкус и разбирания, още повече на черни, които веднага ще регистрират дискриминация.
До ден днешен разрешавам на моята да се цапа вкъщи с нейните си козметики и гримове. Само вкъщи.Няма как да не го прави предполагам след като аз се гримирам почти всеки ден. Приятелките и също го правят. В местните училища не разрешават на децата в училище (дори на гимназистите) да носят обеци, грим, екстремни прически, лак са нокти и т.н.
Одобрявам с 2  Peace
Моите обяснения са тривиални, че детската кожа е красива с младостта и невиността си, не че някой ме чува де ... Но не излиза навън гримирана. Дори на състезания и разрешавам само малко по-розов гланц и блестяща перлена пудра, другите момиченца са гримирани като кино звезди и ми се вижда прекалено да се състаряват тези така или иначе красиви лица.

За токчетата съм готова да подложа дъщеря си на японски мъчения, за да не порасне крачето и повече от моето. Това на шега. Сериозно: Имам тонове обувки, почти нови, които не бих дала на никого друг, а някои вече са прекалено младежки за мен; пазя хубавите за нея, когато порасне и ако и стават.

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 16:02 от Stardust@

# 25
  • Мнения: 46 518
У дома и ние разрешавахме. Но то нашето е гигантски мързел и заради това, че после трябва сваляне на грим, миене и разправии, много бързо й мина меракът.
За навън бяхме съвсем откровени, беше на около 7, ако не се лъжа, че това са неща, присъщи на по-големите хора и когато се прилагат на по-малки, освен за нежната детска кожа, другият ни аргумент беше, че имат педофилски вкус. Чак сега на близо 13 г. на една сватба й сложих очна линия и спирала, съвсем умерено.

П.П. Учудвам се от правилата в градината ви. Дъщеря ми е 6 клас и беше спряна от Директорката на училището с въпрос защо е на училище със спирала (съответно е показала, че няма такива), но определено няма такава свобода нагоре.

# 26
  • Мнения: 3 480
Не се сърди човече, слагала съм спирала на дъщеря ми вкъщи и когато трябваше да я махаме беше мъка. Щипене (за дете, което не е привикнало като нас), сълзи и мазало. Сама се отказа. Още повече като и казвам, че нейните мигли са дълги, гъсти и красиви и няма нужда.
От тогава не е искала.

И аз съм в потрес как разрешават подобно нещо в детската градина.

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За разлика от мен, шестгодишната ми щерка е суетна фръцла, копие на баба си. С баща й сме от типа хора, които карат 364 дни в годината по тениска, дънки и кецове. Тя, от друга страна, обожава рокли, поли, конти се пред огледалото и т.н. Няма лошо, давам. Не я разбирам, но давам.

Наскоро обаче възникна драма с гримирането. В нейната група в ДГ има няколко момичета, които се гримират, носят гримове и там. С две от тях се сближи много, съответно влиянието им порасна. И ето, че сега всеки път когато я взимаме, се започва мрънкане - Х носи червило и спирала, искам и аз. Говорих, обяснявах, баща й също - ефект нула. Лично за мен, момиченца на по 6-7 години да се гримират е безумно, но няма как да отида и да разтърся здраво родителите, които го допускат (не, че не ми се иска).

Вие как постъпвате в такава ситуация? Аз се изчерпах, вече не знам какво да й обяснявам  Tired
Не изчетох коментарите, но пробва ли да й обясниш, че гримовете и червилата развалят детската кожа, защото тя е нежна и не е като на големите. И ако се маца с грим и червило, ще си развали лицето и кожата.

# 28
  • Мнения: 2 677
Аз съм за компромисите  Peace  С моята почти 7 годишна фръцла сме се разбрали, че грим може само на рождени дни или сватби. Има си детски гримове - палитра със сенки, руж и гланцове за устни. Не са от онези китайските, изглеждат съвсем като за възрастни. Аз също ги ползвам понякога  Mr. Green
Вкъщи, ако й дойде вдъхновение също разрешавам, а после хубаво измиване на грима задължително! Но ежедневно мацотене в детската градина категорично не бих разрешила  Naughty
Лак също разрешавам, но много рядко.
На мнение съм, че когато нещо е напълно забранено, става още по-интересно и желано. Важното е да има ясни правила - какво кога и колко е позволено или не и детето да си знае.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
И аз имам 6 годишна кокона  Rolling Eyes Обожава гримове, парфюми и високи токчета  Wink
По принцип съм възприела модела на възпитание на моето си дете, не променям другите. Още с голямата разбрах, че трябва нея да подковавам за всичко и като цяло не ходя да се разправям с други родители. Просто няма смисъл... Виж, с госпожите трябва да се говори и съм говорила. Имали сме точно такива случаи с гримчета в градината и лакове.  Обяснявам, че гримовете са на всеки човек индивидуални, гланцове и пр., както четките за зъби  Wink Купувам балсамчета за устни на Бочко, Нивеа и пр. Има тя и парфюми. Много обича да се парфюмира. Детски са. Не позволявам, обаче да се пръска по кожата. Гледам да е на дрешката някъде пръснато. Лакове на кака й започнах да позволявам да слага на краката само лятото и то когато вече беше на 13. Но тя пък и не проявява интерес. Аз лично не понасям лакирани на ръцете малки деца  Rolling Eyes, особено ако лака е олюпен  Crazy И по тази причина и не позволявам лак на ръцете. Май един път разреших с детски лак по краката да се лакира, но като цяло не одобрявам.
Гримовете пък ми се струват ужасни за нежната детска кожа, вкл. детските. За спирала изобщо няма да споменавам...

Само да допълня, че дори за снимките на албума за завършване на 7 клас голямата ми дъщеря нямаше никакъв грим. От 11 момичета в класа аз видях само 4 с лек грим  Wink В тоя ред на мисли, 6 годишната кифла у дома ще поизчака  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт