Не знам какво да правя вече...

  • 27 767
  • 139
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Да, всички сме на мнение, че тази връзка е приключила и нейните участници са се разминали.

Но не виждам в мъжа градивния образ, който ти виждаш. Подозирам, че е притежава поне една от изброените характеристики: властен, обичащ да контролира, непостояннен, с желание за доказване без възможности за реализиране на това желание, леко садистичен /дори и в емоционално отношение/, вербално агресивен /не съм убедена, че би останал само вербално такъв с времето/, възможно е да е скрит тиранин и т.н.
Да дам друг "поглед" върху постовете на авторката....    Laughing
Аз "видях" един отговорен мъж, който мисли И ЗА бъдещето.
Цитат
Но по
едно време нямахме работа известно време, после хванахме
договор, после пак нямахме и така...На него тая несигурност
не му хареса за което го разбирам и на мен не ми се
нравеше.
МОже би е осъзнал, че така не може да бъде финансово отговорен за семейство и деца.Особено когато и двамата останат без ангажименти и доходи, макар и временно.
Най-вероятно и затова е потърсил друга реализация.С повече стабилност и сигурност.

Цитат
Не знам какви планове можем да правим двамата след като ти искаш да продължаваш да пътуваш
Най-вероятно представата му за семейство не е с вечно отсъстваща майка и съпруга.

Цитат
Даже се мъчеше да ме ограничава: да не ям определени храни, да не пия алкохол, не съм спортувала достатъчно... Добре, съгласна съм че човек трябва да се храни здравословно, но аз чак толкова не мога.... Не обичам да се ограничавам с нищо, опитвала съм, но не мога. Не съм манекенка - за моята професия, което е доста главно изискване, разбира се не навсякъде, но на местата където гледат външния вид е важно..... Но все пак , това постоянно да ти натякват като ти се дояде нещо ,,вредно'' да не го ядеш, това за мен е прекалено.. Казва ми - Добре яж го, но после ти ще ми се оплакваш че не ти стават дрехите.... Е добре, явно трябва само на приятелките си да се оплаквам ,може би наистина е в мен вината...Но смятам , че като имам сериозен партнъор мога да му се оплаквам
Ако направя аналогия....
все едно пушач, който прекрасно знае, че цигарите са вредни, да пуши по две кутии на ден, а после да дойде да ми се оплаква как не може да диша и се запъхтява като ходи.    Laughing
Ами, сори, ама да се тъпчеш с нещо, за което знаеш че е вредно и те прави дебела, а после да му "ревеш", че си дебела....?
Разбирам, да се оплакваш за нещо, което не зависи от теб, но това?!

Аз те попитах как виждаш развитието на кариерата си след 5,10 или повече години?
КЪде се виждаш в професионален план?
Защото едва ли си представяш, че обикаляш кръчми и заведения като певица до старини?
Или?

# 31
  • Мнения: 1 782
Скрит текст:
Да, всички сме на мнение, че тази връзка е приключила и нейните участници са се разминали.

Но не виждам в мъжа градивния образ, който ти виждаш. Подозирам, че е притежава поне една от изброените характеристики: властен, обичащ да контролира, непостояннен, с желание за доказване без възможности за реализиране на това желание, леко садистичен /дори и в емоционално отношение/, вербално агресивен /не съм убедена, че би останал само вербално такъв с времето/, възможно е да е скрит тиранин и т.н.
Да дам друг "поглед" върху постовете на авторката....    Laughing
Аз "видях" един отговорен мъж, който мисли И ЗА бъдещето.
Цитат
Но по
едно време нямахме работа известно време, после хванахме
договор, после пак нямахме и така...На него тая несигурност
не му хареса за което го разбирам и на мен не ми се
нравеше.
МОже би е осъзнал, че така не може да бъде финансово отговорен за семейство и деца.Особено когато и двамата останат без ангажименти и доходи, макар и временно.
Най-вероятно и затова е потърсил друга реализация.С повече стабилност и сигурност.

Цитат
Не знам какви планове можем да правим двамата след като ти искаш да продължаваш да пътуваш
Най-вероятно представата му за семейство не е с вечно отсъстваща майка и съпруга.

Цитат
Даже се мъчеше да ме ограничава: да не ям определени храни, да не пия алкохол, не съм спортувала достатъчно... Добре, съгласна съм че човек трябва да се храни здравословно, но аз чак толкова не мога.... Не обичам да се ограничавам с нищо, опитвала съм, но не мога. Не съм манекенка - за моята професия, което е доста главно изискване, разбира се не навсякъде, но на местата където гледат външния вид е важно..... Но все пак , това постоянно да ти натякват като ти се дояде нещо ,,вредно'' да не го ядеш, това за мен е прекалено.. Казва ми - Добре яж го, но после ти ще ми се оплакваш че не ти стават дрехите.... Е добре, явно трябва само на приятелките си да се оплаквам ,може би наистина е в мен вината...Но смятам , че като имам сериозен партнъор мога да му се оплаквам
Ако направя аналогия....
все едно пушач, който прекрасно знае, че цигарите са вредни, да пуши по две кутии на ден, а после да дойде да ми се оплаква как не може да диша и се запъхтява като ходи.    Laughing
Ами, сори, ама да се тъпчеш с нещо, за което знаеш че е вредно и те прави дебела, а после да му "ревеш", че си дебела....?
Разбирам, да се оплакваш за нещо, което не зависи от теб, но това?!

Аз те попитах как виждаш развитието на кариерата си след 5,10 или повече години?
КЪде се виждаш в професионален план?
Защото едва ли си представяш, че обикаляш кръчми и заведения като певица до старини?
Или?

Извинявай, но ти не четеш ли ? Или коментара ти е с цел да захапе и унизи авторката ?
Както Кака Сийка написа в нейния коментар , трябва да й дадем съвет относно нейната ситуация, пък който иска да се гъзи и  поти да "прави закуски на мъжа и децата си" (пак цитат от Кака Сийка) Сигурно е целял коментара да уязви авторката, че няма семейство и деца. Ама разберете, че хората са различни. Момичето е около 30 годишно, има време за всичко. Според мен това не е правилният мъж за нея. Не пиша, че е лош, просто не са един за друг. Има време да срещне някой, който да я мотивира да се задоми, да гради семейство и т.н.

Авторката написа, че деца не планира ! Ако мъжът й планира деца, то нека си намери удобна жена, която да не отсъства, да е вкъщи , да му прави закусчици и така.

Авторке, не е заяждане, но забележките, които той ти прави са за твое добро. Наистина е огромен плюс ако един артист изглежда добре, та от последния ти пост разбрах, че той все пак мисли за теб. Сигурно и на него му се иска да останете заедно, АКО ти се промениш, и сигурно чака това да се случи.
Въпросът е дали ти искаш да се променяш заради него ? Ако не си мотивирана за такава промяна, продължавай да бъдеш себе си и да се развиваш както на теб ти харесва. Важното е наистина да не стоиш на едно място.

# 32
  • Мнения: X
Не знам кой не чете.
Аз съвети не давам....
Давам друга гледна точка.Като човек, който не е "вътре в ситуацията" и може да погледне на нея обективно, отстрани.
Да, тя засега не планира деца.То не е и необходимо...
Но кога ще помисли как ще съвместява брак, дом, мъж, семейство и деца?Когато забременее?
Сигурно и приятелят й не планира деца все още....просто е по-далновиден и предпочита да "гледа" напред в бъдещето.
Поне аз така тълкувам репликите му
Цитат
Не знам какви планове можем да правим двамата след като ти искаш да продължаваш да пътуваш
Цитат
...не можем нищо повече да си дадем един на друг при това положение....
Виждам мъж, който се притеснява от липсата на постоянни и сигурни доходи в музикантството (все пак, колкото и да сме еманципирани, на мъжа му е заложено да мисли и да се грижи основно той за парите, децата, дома....), който явно не иска семейство с постоянно отсъстваща и пътуваща съпруга и майка, иска и нещо повече от жена си, освен пеене и свирене по заведения.....
Той "расте", развива се, променя се, създава друга, стабилна среда за себе си, а авторката седи и тъпче на едно място-пее и свири насам-натам (мисля, че точно така възприема той нещата).

А може просто да е спрял да я обича, да му е омръзнала ....
Аз няма как да знам.
Коментирам това, което тя пише и моето виждане за връзката им.
Дали съм права?Кой знае.....

# 33
  • Мнения: 615
Не ми харесва когато мъж започне да "ремонтира" една жена. Това показва, че по някакъв начин не я харесва или е спрял да я харесва.

Особено дразнещо е да й прави забележки за храненето и килограмите.

Авторке, за мен отдавна сте се разминали с този човек. Тази връзка започва да става отровна за теб. Не си го причинявай ! Усещам, че е успял да те накара да изпитваш вина. Ами каквато си, такава ! Не се вини. Помисли как да си устроиш живота без него.

И пак ще попитам, няма ли начин да се развиваш в чужбина и без него ?

# 34
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не ми харесва когато мъж започне да "ремонтира" една жена. Това показва, че по някакъв начин не я харесва или е спрял да я харесва.

Особено дразнещо е да й прави забележки за храненето и килограмите.

Скрит текст:
Авторке, за мен отдавна сте се разминали с този човек. Тази връзка започва да става отровна за теб. Не си го причинявай ! Усещам, че е успял да те накара да изпитваш вина. Ами каквато си, такава ! Не се вини. Помисли как да си устроиш живота без него.

И пак ще попитам, няма ли начин да се развиваш в чужбина и без него ?
Дори когато кг са важни за кариерата й?
Какво се очаква да каже един мъж, когато приятелката му сконфузено си признава, че пак е яла боклуци и му се оплаква, че сценичните костюми не й стават?
Да я потупа по рамото с "Яж, мила, щом ти е вкусно, прекрасна си!"?

Аз ненапразно дадох пример с цигарите.Защото е същото....
Мъжът ми пуши.Знае, че е вредно, знае, че му действат зле, често казва (уж не като оплакване), че не му достига въздух, а като му кажа "Ами, спри цигарите!", прави физиономия и често чувам "Ама то не е от цигарите....!".    Shocked  Да бе, от доматите е сигурно.

След като знаеш, че нещо е вредно, не ти носи ползи, а само вреди, но въпреки всичко не можеш да си наложиш да го изхвърлиш от живота си, сам си носиш кръста, не се оплакваш.

# 35
  • Мнения: 1 782
Захара , да опит за ремонт е - да искаш от половинката си да се откаже от любимата професия. Че от калъв зор ? Те деца нямат. Не му стиска явно да прекрати връзката и решава да промени половинката си въпреки нейното несъгласие. Подла постъпка. Когато не ти харесва някой не тръгваш да го ограничаваш, а прекратяваш по мъжки отношенията си и си търсиш друг партньор.

Прочетох и коментари как едва ли не тя изисквала от него той да бъдел музикант и той се съгласил и сега тя трябвало да върне жеста ... НЕ четете, мили дами ! Тя си написа , че той се е запалил по музиката и е тръгнал с нея да практикува. После авторката доуточни, че той по принцип е любопитен, пробва разни неща и бързо му доскучават. Тоест той е избрал сам музикалното поприще, но се е отказал. Ок. Но няма как неадекватно да намеквате на авторката, че сега е неин ред да прави компромиси и жертви за връзката, тъй като аз не виждам той да се е жертвал нещо пак заради същата тази връзка.

Но за едно той е прав според мен . Това е грижа:
" Даже се мъчеше да ме ограничава: да не ям определени храни, да не пия алкохол, не съм спортувала достатъчно... Добре, съгласна съм че човек трябва да се храни здравословно, но аз чак толкова не мога.... Не обичам да се ограничавам с нищо, опитвала съм, но не мога. Не съм манекенка - за моята професия, което е доста главно изискване, разбира се не навсякъде, но на местата където гледат външния вид е важно..... Но все пак , това постоянно да ти натякват като ти се дояде нещо ,,вредно'' да не го ядеш, това за мен е прекалено.. Казва ми - Добре яж го, но после ти ще ми се оплакваш че не ти стават дрехите.... Е добре, явно трябва само на приятелките си да се оплаквам ,може би наистина е в мен вината...Но смятам , че като имам сериозен партнъор мога да му се оплаквам и той да ми отговори шеговито да спортуваме заедно примерно и нещата ще се оправят..."

# 36
  • Мнения: 402
Не ми харесва когато мъж започне да "ремонтира" една жена. Това показва, че по някакъв начин не я харесва или е спрял да я харесва.

Особено дразнещо е да й прави забележки за храненето и килограмите.....

Това е въпрос на гледна точка.Лично аз не го приемам като вид "ремонт", а като начин един човек да постигне дисциплина в това, което прави.Тук не става въпрос, че момичето не му харесва, защото не отговаря на критериите му, а да започне сама чрез дисциплина да постига успехи и в живота си и в кариерата си.Ако тя схване думите му по този начин, това може да й донесе само позитив, защото никой не е успял в този живот повтаряйки "не мога".В повечето случаи зад това "не мога", стои " не искам".Когато един човек иска, може сам да се изненада колко много може.

# 37
  • Мнения: X
Не ми харесва когато мъж започне да "ремонтира" една жена. Това показва, че по някакъв начин не я харесва или е спрял да я харесва.

Самата истина. Случва се. Може нито един от двамата да не е виновен. Добре е обаче мъжът да има топки да приключи връзката вместо да прави жалки опити а ремонт на жената.

# 38
  • Мнения: 37
Галчудо
Ох, много сложни станаха нашите отношения вече.... Не е както преди.. беше толкова лесно и ясно всичко..Неговото мнение е , че човек постоянно трябва да учи нови неща и да се развива, добре,
смятам, че това е хубаво. Просто аз не съм от хората, които искат постоянно да бутат нещо ново...и
него това го дразни.Казваше ми - Измисли си резервен вариант,
защото това е до време. Така е, прав е , но аз нищо не мога да измисля, което да ми се прави в
момента. Просто явно сега не е момента да спра.. Има колежки на по 50 си го практикуват, а вече
дали имат семейство това е отделен въпрос. Идеята ми беше съвсем друга... с него да
пообикаляме няколко години и после да си създадем дом и семейство, но той реши да прекрати по-рано.

Как` Сийка
Всеки явно възприема нещата по различн начин. Аз свиря само по хубави места, а не кръчми...Това
ме влече, това правя. Можех да кандидатствам в операта или филхармонията, но там са големи връзки и парите не си струват, така че за мен няма смисъл....Освен това той не е правил никакъв компромис, той искаше това, което и аз, но след известно време му мина желанието. Аз не съм си променила плановете и амбициите, но нямам сигурен човек с който да работя навън, защото то не може с всеки да се излиза по
чужбина трябва все пак да познаваш човека.

the Дорис
Нито едно от качествата, които изброяваш не се отнасят за
него... Може би за емоционално садистичен , мога да се съглася
от известно време наистина така го чувствам.

zahara1010
Възможности за чужбина има. Аз даже пътувах без него на един договор, но не се чувствах ок
без него... Той също показваше, че не му е добре без мен...Реших да се мъча да се реализирам в
България, но като се прибрах проблемите ни пак си ги имаше.Все още имам желание да пътувам, но не знам на какви колеги ще попадна и ме е страх, че ще се чувствам самотна и един
ден като реша да спра да пътувам, ще съм на 40 без семейство и дом.....Може и да не се получи това, но аз имам някакви такива страхове...Но пък сега не му е времето за семейство.

Sladka - rosichka
Благодаря за мнението, напълно съм съгласна с теб!!

Чакам сега по някое време другия месец да дойде при мен и да се уточним вече какво ще правим, защото не мога да живея вече в постоянна несигурност и съмнения какво ще става.... Не искам да е с мен насила, а така усещам, че е ,той твърди че не е вярно, просто не бил сигурен....Ами и аз вече от известно време не съм сигурна.... Не знам, каквото е писано явно...Неговото отношение направо ме отблъсква.... Някои питаха къде се виждам в бъдеще, ами не знам да ви кажа...Не знам какво ще стане след 5 или 10 години, то никой не знае дали ще е жив утре....

# 39
  • Мнения: 615
Не се страхувай, има и живот без него ! Има и други мъже.

Помисли да направиш нещо в работата си в чужбина. Защо да не намериш някъде навън своя бъдещ съпруг ?!

# 40
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Както и да въртим и сучем, нещата са "Адио, Рио". Ако не сега, след няколко месеца, когато мъжът се влюби в жена, по- близка до неговия мироглед и житейски планове.

Ти сега имаш по- важна дилема да решаваш: ако ще се занимаваш с музика как и къде смяташ да го правиш. Имам и съм имала много приятели музиканти през годините, само единици успяват да се задържат и издържат на това поприще, ако не са връзкари и не придобият някаква известност чрез медии, реалити формати и пр. Тук пазарът и стандартът са толкова малки, че свиват възможностите за реализация до минимума. Чужбина е добър вариант, но за млади хора. Затова не се мотай тук по заведения, а търси варианти навън поне да опиташ. Ако не стане, да имаш време за житейско пренастройване, така да го кажем. Да станеш на 40 и да се подмоткваш в Бг из заведения за смешни пари, докато през свободното време работиш като продавачка е доста тъжно.

Темата ти ме подсети за едно скорошно интервю на Васил Ананиев, в което ,много откровено говори за този аспект на музикантската професия и осъзнаването дали да продължиш:  http://www.interview.to/%D0%B1%D0%B3/%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2/2017/june/%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B2/

# 41
  • Мнения: 615
Както и да въртим и сучем, нещата са "Адио, Рио". Ако не сега, след няколко месеца, когато мъжът се влюби в жена, по- близка до неговия мироглед и житейски планове.

Ти сега имаш по- важна дилема да решаваш: ако ще се занимаваш с музика как и къде смяташ да го правиш. Имам и съм имала много приятели музиканти през годините, само единици успяват да се задържат и издържат на това поприще, ако не са връзкари и не придобият някаква известност чрез медии, реалити формати и пр. Тук пазарът и стандартът са толкова малки, че свиват възможностите за реализация до минимума. Чужбина е добър вариант, но за млади хора. Затова не се мотай тук по заведения, а търси варианти навън поне да опиташ. Ако не стане, да имаш време за житейско пренастройване, така да го кажем. Да станеш на 40 и да се подмоткваш в Бг из заведения за смешни пари, докато през свободното време работиш като продавачка е доста тъжно.

Темата ти ме подсети за едно скорошно интервю на Васил Ананиев, в което ,много откровено говори за този аспект на музикантската професия и осъзнаването дали да продължиш:  http://www.interview.to/%D0%B1%D0%B3/%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2/2017/june/%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B2/

Много добре казано !

Подкрепям с две ръце !

Авторке, чудех се как да ти го напиша точно това.

# 42
  • Мнения: 402
...Реших да се мъча да се реализирам в
България, но като се прибрах проблемите ни пак си ги имаше.......

Но ти си знаела много добре какво поле на изява ти предлага твоята професия в България.Нали си учила и практикувала тази професия?За този компромис ти написах.Решенията всеки си ги взима сам, но когато не са добре обмислени, после страда и има проблеми.Желая ти успех.

# 43
  • Мнения: 37
Благодаря на всички за съветите!

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592
katiABV
В годините, в които се занимавам с това съм преживяла мн неща... някои от които смятам, че не е нужно да се случват....и не мисля че не съм порастнала... просто се опитвам да запазя детското в себе си.... но такава съм си аз чувствителна натура и перфекционист в професията си..... Приемам, че той е решил
да върви по път, който за в бъдеще ще е по-сигурен и ще има повече доходи, но мисля че нищо
не е сигурно на тази земя....



Виж, това не беше порицание или нещо подобно... Това, че не си пораснала, не е нещо лошо - нито нещо хубаво, просто факт. Ако Екзюпери беше пораснал и изгубил крилата си, или Мария Калас, или Мая Плисецкая, светът щеше да е...  ами, много по-празно място. Както не е нито нещо лошо, нито нещо хубаво това, че той е пораснал - просто факт. Хората са различни. Някои губят крилата / енергията / порива си и получават стимул за други неща - други запазват онова, което са били.  Просто в един момент сте поели в различни посоки. Това не означава, че сега трябва да тръгнете да си вадите очите - но ако продължите да се опитвате да спасявате нещо, което е било прекрасно, но вече не съществува, вероятно ще стигнете до този момент,. По-добре е да го приемете - раздялата, която вече е факт, макар още да не го осъзнавате - и да се опитате да поемете всеки в своята посока, запазвайки добри "дипломатични" отношения. Така или иначе няма как да се съберете без единият от вас да се счупи.

Общи условия

Активация на акаунт