Пародонтоза

  • 127 995
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18
И аз нямах кървене нито при миене,нито при ползване на конец. И мен ме изненада и ако не беше проблема с 6 горен зъб,к.периодично ми се възпаляваше...нямаше да посетя пародонтолог и да разбера.
Усещам, че много съм се филмирала с тази диагноза, а съм наясно, че притеснението само пречи, защото провокира стрес, а стресът  е добър приятел на всички болести.  За себе си съм решила,  че ще потърся още едно мнение и освен дълбокото почистване и регулярните прегледи, ще наблегна на бабешките методи и на подсилване на имунната система.  В крайна сметка нали не е рак. Не приятно да загубиш зъб, но има и много по-лоши неща в този неща в този живот.

# 106
  • Мнения: 18
Някой от вас може ли да разчита панорамни снимки?

# 107
  • Мнения: 69 322
Дай да се пробваме. В нета съм гледала снимка с нормална кост....вижда се линията как стига до коронките на зъбите. ...

# 108
# 109
  • Мнения: 18
Току-що качих. Вие сте на ход. пародонтологът достатъчно ме наплаши, така че давайте смело:)

# 110
  • Мнения: 69 322
И по-лоши съм виждала....не е чак толкова стопена.



Ето и моята за сравнение...подобни са. ☺

# 111
  • Мнения: X
Никога не са ми кървяли венците. Получавам кризи,  преди много по-често. Страшни болки, засегнатите зъби се разклащат,  венците се подуват и от джобовете капе нещо гадно. Спасяваше ме само родожил и обезболяващи. После ми казаха, че умъртвяването на зъбите спирало процеса поради някаква причина и стана точно така. Кризите намаляха до една две годишно. Веднъж една много млада и интелигентна зъболекарка ми препоръча Алсипин и генгигел и проблемите ми свършиха. При първи симптоми веднага ги ползвах и предотвратявах кризата.
 Според мен се преувеличава значението на стреса.

# 112
  • Мнения: 18
Никога не са ми кървяли венците. Получавам кризи,  преди много по-често. Страшни болки, засегнатите зъби се разклащат,  венците се подуват и от джобовете капе нещо гадно. Спасяваше ме само родожил и обезболяващи. После ми казаха, че умъртвяването на зъбите спирало процеса поради някаква причина и стана точно така. Кризите намаляха до една две годишно. Веднъж една много млада и интелигентна зъболекарка ми препоръча Алсипин и генгигел и проблемите ми свършиха. При първи симптоми веднага ги ползвах и предотвратявах кризата.
 Според мен се преувеличава значението на стреса.
Да чукна на дърво, не ме е болял зъб от ученическите години, но както е видно, проблемът не ме отмина. Понякога болката известява, че нещо не  е наред, а при мен нещата са се влошавали, без да усетя. На мен специално за венеца ми казаха, че може и хормонално да е, нали съм в "хубавата" възраст,  а нямам нито един от характерните за нея признаци - спя си като бебе, бодра съм, не съм депресирана, енергична съм и все ми е студено, за горещи вълни и дума не може да става. След 50 естрогенът намалява, а това се отразява и на костите и зъбите.

# 113
  • Мнения: 46 653
НСЧ....Аз не видях разлика в това, което си описала... Rolling Eyes
Процедурите стандартно са 4, не 7-8, това имах предвид Simple Smile

# 114
  • Мнения: 2 549
Момичета, можете ли да ми препоръчате лекар парoдонтолог, който работи и уикендите, за предпочитане клиника, да си правят всичко на място, че нямам възможност да обикалям за снимки ит.н.

Последна редакция: чт, 04 яну 2018, 11:13 от DreamComeTrue

# 115
  • Мнения: X
За София - клиника Ведра. Имат рентген. Но ти трябва т. нар.  "панорамна снимка " от друго място. Те работят вечер и през уикендите,  но не знам дали имат точно пародонтолог. Добри са.

# 116
  • Перник
  • Мнения: 4 870
Записвам се и аз в темата. Проблемът, заради който си записах час при пародонтолог е като на Тета. Шести горен десен зъб, от около година и малко ме тормози. Зъболекарката ми (която ми е и кума) направи каквото можа, но от около месец изпитвам почти постоянни болки в тази област. За моя изненада, оказа се, че в наше село има специалист и на 21.02. ще го посетя за пръв път. Предстои да си направя и панорамна снимка.

# 117
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 909
Днес ходих на панорамна снимка. Тета, като гледам твоята, направо си е перфектна. Само да си се оплакала. То, верно, че си доста по-млада, но можеш да се успокоиш поне.
От снощи започнах лечение с лазер /каквото и да значи/, стоматологът ми изписа Генгигел за венците, отделно от това 2 месеца пия и Инсадент - и 2 бр. предни зъби ми се клатят.
Освен това правя сутршно, а от вчера и вечерно плакнене на зъбите с шарлан. След всяко хранене се жабуркам със смес от: вода, сол, сода и йод. Мия се с паста за зъби Пародонтакс. /между другото в момента е на промоция в Кауфланд - цена 3.99 лв. - супер цена/
Офффффффффф, полагам усилия, но да видим дали ще има ефект.
Лазерното лечение ще продължи с още 5 ходения до стоматолога. На първо четене ще ми излезе около 200 лв. с всички консумативи. Ама, майната им, пари се печелят, дано поне да има ефект.

# 118
  • Мнения: 69 322
Дай фотото...
Ако коста е стопена, жабуренето и със златна вода надали ще помогне.
Съдя по моя проблем....двата корена каза док са във въздуха, около тях няма кост...само третият корен е в кост.
Бях на преглед края на януари....пак препоръча вадене на зъба.
Та зависи как е при теб коста на това място...
При мен на панорамната точно 6 зъб не се вижда колко е зле коста. Имам секторни....там е по-ясно видимо.

Светле...стискам ти палци джоба да не ти е дълбок и на време да си реагирала. Не като мен след 4 години от първото възпаление там...

# 119
  • Мнения: 4 275
Леле, Тете, чак сега загледах, много ти е хубава... "усмивката". Как си ги наредила тези зъбки. Чак ми е трудно да повярвам, че имаш такъв сериозен проблем. Да не говорим, че май и пломби нямаш... Аз имам доста пломби, извадени нерви, просто като по-млада ходех рядко на зъболекар и резултатът е на лице. Сега гледам да ходя един път в годината профилактично, чистя зъбен камък. Признавам, че понякога ме мързи да си измия зъбите вечер, но пък често ползвам конец за зъби и откакто го правя почти не ми се е развалял зъб. Така, че моят съвет е да ползвате конец за зъби. Наистина помага много!

Иначе миналата седмица бях на профилактичен преглед при Коцилков. Каза ми, че всичко е наред и че нямам парадонтоза. Сега се замислям да ида за още едно мнение, просто ей така да ми е по-спокойно. Заплюла съм си д-р Ботев Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт