Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 113 200
  • 764
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Каква е цената и колко грама е?

# 451
  • Мнения: 1 078
60 таблетки, 500 мг., цената е около 47 т. лири, което е около 15 лв.

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
По-приемливо от детралекса,който на промоция е 42-44лв за 90т.
Съдържанието как е?

# 453
  • Мнения: 1 078
Предполагам, че е същото като нашия Детралекс, защото има турски сайт, където по активна съставка могат да се търсят лекарства и Дафлон е аналогът при проверка.
https://www.ilacrehberi.com/v/daflon-500-mg-60-film-tablet-8b06/kt/giris/

# 454
  • Мнения: 586
Аз ползвам руските за вени на 911.


Как се казва руското мазило за вени и има ли ефект от него?

# 455
  • България
  • Мнения: 32
Детралекс е с основна съставка Хесперидин. Допълнително трябва Диосмин, който е във Флебодия. А задължително трябва Рутин, който е в Троксевазин или в Рутаскорбин. И така става да се пият няколко неща наведнъж, в които има дразнещи съставки - обикновено оцветителите и пълнителите като пропиленгликол.

Нещо комбинирано?

Аз ползвам руските за вени на 911.


Как се казва руското мазило за вени и има ли ефект от него?

От моя опит: всичките руски на 911 и другата фирма, която пуснаха на пазара, са с хубави съставки, но мнооого други пълнители, което ги прави съвсем слаби, както и немските кремове по аптеките.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 03:14 от bubanka

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Аз ползвам руските за вени на 911.


Как се казва руското мазило за вени и има ли ефект от него?
Венотон
Облекчава,освежава...

# 457
  • Мнения: 1 078
Детралекс е с основна съставка Хесперидин. Допълнително трябва Диосмин, който е във Флебодия. А задължително трябва Рутин, който е в Троксевазин или в Рутаскорбин. И така става да се пият няколко неща наведнъж, в които има дразнещи съставки - обикновено оцветителите и пълнителите като пропиленгликол.

Нещо комбинирано?
В Детралекс, както и в Дафлон основната съставка е Диосмин - 90% и останалото е Хесперидин

# 458
  • България
  • Мнения: 32
Детралекс е с основна съставка Хесперидин. Допълнително трябва Диосмин, който е във Флебодия. А задължително трябва Рутин, който е в Троксевазин или в Рутаскорбин. И така става да се пият няколко неща наведнъж, в които има дразнещи съставки - обикновено оцветителите и пълнителите като пропиленгликол.

Нещо комбинирано?
В Детралекс, както и в Дафлон основната съставка е Диосмин - 90% и останалото е Хесперидин
Да, вярно! Но много е нужен и Рутин - укрепва стената на кръвоносните съдове. Някога купувахме от чужбина чист. Тук го има в добро съотношение с Вит.С в Рутаскорбина. И пак трябва количество!

# 459
  • Мнения: 1 078
А дали може този Рутин да се набавя чрез крем само ?

# 460
  • България
  • Мнения: 32
А дали може този Рутин да се набавя чрез крем само ?
И чрез крем, и вътрешно.

Скрит текст:
Скрит текст:
Споделете ефективни кремове и други натурални мазила от аптечната мрежа.
Досега наличните не са, според клиенти...

alex.v, с какво се занимаваш?

Рехабилитации в чужбина и в България.

Аз съм споделяла, пия Новарикс по лекарско предписание:
500 mg флавоноиди микронизирана пречистена флавоноидна фракция, състояща се от 90% (450 mg) диосмин и 10% (50 mg) други флавоноиди - хесперидин, диосметин, линарин и др.;
100 mg хидролизиран колаген тип III;
50 mg еластин.  

А за мазане съм ползвала Троксевазин, Хепарин, Лиотон ( май е по-слаб от другите 2) и Индовазин при нужда.

ПС Обедини си последователните постове преди да са ги изтрили.
Индовазин и Лиотон са "химически" - имат странични явления. Троксевазин има ефект при синини, а как е при разширени вени? Нямам опит. Хепарин със с едно наум поради кръворазреждането.
За вътрешно вземане, благодаря за споделеното!

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 15:01 от bubanka

# 461
  • Мнения: 6 964
Индовазин е противовъзпалителен  и обезболяващ, с различно действие от Лиотон, затова казах при нужда. Като ти е отекло половината бедро след операция и не можеш да стъпваш от болка,  гарантирам ти, не мислиш дали е химия. Че то повечето лекарства са химия, но не става без тях. Нямам предвид само за вените, а всички. А и с растителен произход също имат странични ефекти, да не говорим за опасността от алергични реакции.
А разширените вени често са съпроводени с тромбози, така, че хепаринът си е  ок.
Какво е действието на троксевазина? Ми като на останалите, облекчава, но няма как вените да станат като нови. Simple Smile

# 462
  • Мнения: 1 078
Наистина с Хепарина трябва да се внимава много. Аз, въпреки, че знаех за ефекта за разреждане на кръвта, добре че бях прочела и странични ефекти при предозиране, та не се изплаших много.
Случаят е следния: купих си Хепарин и започнах да се мажа с него. Уж само на най-проблемните участъци, но по някое време започнах все по-обширно по целите крака. И една вечер при кашляне в секрета имаше кръв. На следващия ден сутринта пак. Представете си какво ми мина на ум в първия момент! Веднага спрях Хепарина и проблема приключи.

# 463
  • България
  • Мнения: 32
Ха благодаря за този отговор! Зъболекарката ми така разправяше как от мазило са й кръвнали червата, тогава не повярвах, нали не е вътрешно, нито инжекции... Но по масаж са ни учили тъкмо как се усвоява и през кожата, влиза в осмотичния път и зависи от дозата - все едно си го изпил.

# 464
  • Мнения: 241
Преди няколко години в тази тема едно момиче беше споделило, че си е прибрала вените с пиене на голямо количество витамин С ( 10 000 единици на ден) и рутин.  Тогава се поразтърсих и намерих наистина някои отзиви за благоприятното въздействие на вит.С върху вените. Получило се е като страничен ефект от лечение на други заболявания. Поръчах си витамина от iherb,но не го пих дълго.
Все се надявам да се намери някакво лечение извън операцията. Така за 5 години едно клонче разширена вена на сгъвката на коляното ми сега е клон с разклонения. Не съм спирала да опитвам каквото прочета,мазах с домашно приготвени мехлеми, компреси с мед, компреси с 10% разтвор на вода и сол, домашен ябълков оцет, пайда ладжин, крем от ветеринарната аптека, от руския магазин , плодолечение,сигурно има и още. Резултатът не е нула, а отрицателен, защото продължава разширяването.
Писала съм как се справям с отичането и тежестта в краката.

Общи условия

Активация на акаунт