Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 112 454
  • 764
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 911
Вит. С съсирва кръвта!!! И вит. К  също!
Не си играйте с такива неща, че може да си докарате тромби. Може да ви се случи даже без да разберете!!! Дълбоката венозна тромбоза, ако няма пълно запушване, обикновено е без симптоми, а е доста опасна. Няма да свиете вените със съсирващи витамини.

Хепаринът за мазане не ми се вярва толкова много да разрежда кръвта. Ако имаше такава опасност от общо разреждане на кръвта, щяха да го посочат в страничните ефекти. Знаете как се застраховат в описанието.  Ползва се при тромбофлебити, само в засегнатия участък, а не по принцип за разширени вени.
Цитат
Предозиране
Поради ниската системна абсорбция предозиране е малко вероятно. Няма съобщения за предозиране по време на лечение с хепарин гел.
Продължителното приложение на големи площи може да причини хеморагични усложнения.
Става дума за локални на мястото на мазането.

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 08:40 от Diorela

# 466
  • Мнения: 335
Благодаря за отговора. Уролозите и гинеколозите казват,че не е за тях.Чиста стерилна урина. Само на гастроентеролог не съм ходила, защото болките и паренето са предимно отпред, макар че се разхождат и по-нависоко чак до бъбреците.
И аз се притеснявам, че съдовите хирурзи нямат опит с такива вени. И наистина, подметнаха ми, че не е типично за разширени вени чак такива силни болки.
Аз започнах да пия витамин Ц заедно с Детралекса, защото прочетох, че помагал за вените. Сега разбирам, че е опасно..
Едва ли ще намериш точно такъв специалист. Не зная дали има специфичен различен начин за лечение точно на тези вени. Доколкото зная, операции се правят при някои тромби или стеснени артерии, а вена сафена - повърхностната на крака се маха. Не съм чувала за други операции на разширени вени.
А извън България как ги лекуват?
Цитат
Имам постоянно парене в таза на различни места, но все ниско долу и вечер се усилва и превръща в болка, понякога много силна.
Такава болка има при цистит ( може и хроничен да е ), при песъчинки. Май и яйчници могат да болят, не зная, но трябва да питаш в друга тема.  Пишеш, че са ти изследвали кръв, а урина и вагинален секрет изследваха ли за инфекция?
При добър гастроентеролог ходи ли?  Може да е нещо по хода на червата.
Сраствания от стари операции?

Съмнявам се вени да болят така. По краката има тежест и болка понякога, но и там не е такава, каквато описваш. Поне при мене не е такава.

Скоро четох интервю с лекар, който казваше, че жените в менопауза често имат симтоми, наподобяващи цистит ( каквито ти споделяш), но не се откриват инфекции и той предписвал някакъв естрогенен гел, с който симптомите отшумявали.
Ако прецениш, може и него да го потърсиш, щом другите не могат да открият причината, а няма инфекция. Все пак това е някаква идея, дори и да не си в менопауза.  А за него пише, че е работил на доста места и вероятно е добър специалист.

https://zdrave.to/3/d-r-veselin-milkov-kistite-v-bybrecite-naj-c … -dobrokachestveni
Цитат
Д-р Милков препоръча на нашата читателка и въобще на всички възрастни жени следното: „Ако жени в по-напреднала възраст се оплакват от болки ниско долу в пикочния мехур, от често уриниране и т.н., е хубаво да им се изследва урината един-два пъти годишно. Така ще се види дали наистина има елементи на пикочна инфекция, дали има цистит, дали има бактерии и т.н. Защото аз в моята практика за толкова години съм забелязал как възрастни жени, които вече от много години са в менопауза, споделят характерни оплаквания поради това, че яйчниците отдавна вече не отделят хормони. А това води до сухота на половите органи, на влагалището, което е доста неприятно състояние. Характерното в случая е, че много често такова състояние клинично имитира цистит. За съжаление, колегите джипита при такива оплаквания веднага предписват антибиотик, което е абсолютно погрешно. Не бива да предписват антибиотик, без да са доказали, че има инфекция в пикочните пътища. Когато при мен дойдат такива болни, изследвам урината и ако се окаже, че тя е чиста и няма никакъв елемент на инфекция, обикновено изписвам ниска доза естрогенен крем за вагинално приложение. Той се прилага по определена схема и симптомите напълно изчезват за няколко седмици. Т.е., не всичко, което при една възрастна жена е с болка ниско долу, предполага антибиотик. Нещата трябва да бъдат оглеждани винаги по-комплексно. Вижте, ние докторите, особено личните лекари, нямаме време да говорим с тези хора, все бързаме. Аз смятам, че ако докторът изслушва внимателно пациента за неговите оплаквания, ако обсъди заедно с него проблемите му, този разговор може да насочи доктора по-точно и ясно към диагнозата и въобще към проблема. Лично аз се опитвам да изслушвам моите пациенти. В крайна сметка ние трябва да сме малко и психотерапевти”.

# 467
  • Мнения: 6 911
И на мене не ми прилича на болка от вени. Затова споменах други неща и специалисти.
При колко уролози и гинеколози си ходила?  Вземи отиди при други. Урината може да е чиста в даден момент, а после да не е. Колко пъти си пускала изследване?
При нефролог? Те се занимават конкретно с бъбреците?
Да не би да изхвърляш малки песъчинки, които не се виждат на ултразвук?
Има един бодил в аптеките на Елмазов - канадски трън https://www.bilkaria.net/bg/product/124. С него се изхвърлят камъни без проблеми. Но за тази цел се приготва и пие  за 1 седмица по друг начин, не както в описанието.  
Непременно обърни внимание на гръбначния стълб в тазовата област. От там също може такава болка. Аз бих отишла и при лекар - добър мануален терапевт.
И отиди и при добър гастроентеролог - напр. д-р Петров, работи и с направления. https://www.hospitalsofiamed.bg/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D … B3%D0%B8%D1%8F/d2

Мисля, че съдовия хирург ти е последната спирка в тази редица.

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 12:28 от Diorela

# 468
  • България
  • Мнения: 32
Преди няколко години в тази тема едно момиче беше споделило, че си е прибрала вените с пиене на голямо количество витамин С ( 10 000 единици на ден) и рутин.  Тогава се поразтърсих и намерих наистина някои отзиви за благоприятното въздействие на вит.С върху вените. Получило се е като страничен ефект от лечение на други заболявания. Поръчах си витамина от iherb,но не го пих дълго.
Все се надявам да се намери някакво лечение извън операцията. Така за 5 години едно клонче разширена вена на сгъвката на коляното ми сега е клон с разклонения. Не съм спирала да опитвам каквото прочета,мазах с домашно приготвени мехлеми, компреси с мед, компреси с 10% разтвор на вода и сол, домашен ябълков оцет, пайда ладжин, крем от ветеринарната аптека, от руския магазин , плодолечение,сигурно има и още. Резултатът не е нула, а отрицателен, защото продължава разширяването.
Писала съм как се справям с отичането и тежестта в краката.
Много важен пост! Благодаря! Но за първи път чувам, че нито едно от тези неща не е задействало! Никакъв ефект ли? Или само частичен?
Само съм против Пайда Ладжин при разширени вени, че може да ги отпусне още или да раздвижи някой тромб.

# 469
  • Sofia
  • Мнения: 26 400
Може ли бърз съвет как се справяте с отекли крака?
В жегата е ужасно...пия уж доста вода,но няма ефект Disappointed Relieved

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 19:28 от Doli

# 470
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
Пръскам ги с вода от хладилник - преди все си миех краката лятно време ама вече ми омръзна затова ги пръскам с вода студена Simple Smile

# 471
  • русе
  • Мнения: 1 317
Аз ги миех с ледена,но си докарах течение.. внимавайте,да не е много студена.

# 472
  • България
  • Мнения: 32
Не мийте с ледена! Свиват се кръвоносните съдове и.... ,ако има тромб... Просто ги увийте с хладна мокра кърпа. Като се затопли, тръскате да се охлади или пак мокрите и пак увивате.

# 473
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
С кърпата не може да се ходи веднага а пръскането не може да преохлади организма защото е малко затова ги пръскам и заминавам на работа и нямам проблеми а преди много страдах от прегряване на краката и винаги климатиците държа на по-ниска температура но това ми докарва болки в гърба Simple Smile

# 474
  • България
  • Мнения: 32
А с леден гел не става ли?

# 475
  • Мнения: 6 911
alex.v, да не е с ледена вода, а с леден гел. Не я разбирам тази логика.

-------------------------------
Момичета и момчета с разширени вени, бях писала да си проверявате от време на време съсирването на кръвта и разните там съпътстващи изследвания, за да се вземат навреме мерки, ако има опасност от тромби. Сега разбрах, че е важно да се изследва и хомоцистеин. Той бил маркер за опасност.  И също витамините от групата В, че били във връзка.  Науката  още не е наясно дали е само маркер или и причина, но със сигурност повишените му стойности не са ок. Ето, прочетете в тази статия:
https://www.credoweb.bg/publication/91329/hiperhomotsisteinemiya … chna-profilaktika
Според проучвания предварителните мерки намаляват риска, докато последващите, след съдов инцидент, не.
Както му се казва, подир дъжд, качулка. Simple Smile

Не зле да поглеждате и в тази тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=979764.360

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 01:43 от Diorela

# 476
  • Мнения: 858
Точно вчера четох за хомоцистеина и е свързан с анемии също, недостиг на вит. В12 и фолиева киселина, както и даже е с артрит, и сърдечно-съдовата система и с тромбози и др.
Изследват го и в Цибалаб и в Рамус, вчераа гледах и цени, около 40 лв. е.
Рамус са си подновили изцяло лабораторията, нови изследвания - вчера ми попадна техен ценоразпис, изследват вече доста витамини от групата В, не само В12, също и вит. А и Е, но са доста скъпи, а скъпи-нескъпи трябва и Е и А да си се проверяват също поне веднъж, ако има съмнение за недостиг изобщо на витамини.
Там изследват и селен.

# 477
  • България
  • Мнения: 32
Спешен въпрос! За човек, който е с ужасни наистина разширени вени, предлагат операция, търсим алтернативи. Защото това е вена, която се премахва! Не е капиляр! Кръвоносната система си намира нови пътища, но вената все таки я няма!
Питам наред познати, чух за стабилизиране и избягване на операция с вътрешно вземане на комбинации и ударни дози от Q10+екстракти от билки+хомеопатия+Сириус-Д+натурален вит.С. Запознаха ме с излекувани, не вярвам!
Мнения? Спешно е, да не се залъгваме.

# 478
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
А склеротерапия?

# 479
  • Мнения: 6 911
Спешен въпрос! За човек, който е с ужасни наистина разширени вени, предлагат операция, търсим алтернативи. Защото това е вена, която се премахва! Не е капиляр! Кръвоносната система си намира нови пътища, но вената все таки я няма!
Питам наред познати, чух за стабилизиране и избягване на операция с вътрешно вземане на комбинации и ударни дози от Q10+екстракти от билки+хомеопатия+Сириус-Д+натурален вит.С. Запознаха ме с излекувани, не вярвам!
Мнения? Спешно е, да не се залъгваме.

Правилно не вярваш! Някой се опитва да те будалка, за да ти вземе парите.  Ако беше вярно, нали масово би се прилагало. А от голямо количество вит С, такива тромби може да се заформят... Вече писах наскоро за вит. С. Много е рисковано. Той съсирва кръвта.

За варианта склеротерапия  явно е късно. Не се прави на много разширени вени, защото не може да се запуши вената и има опасност "запушалката" да тръгне като тромб нагоре.

Моята я вързаха, защото не може да се маха, когато се е запушила цялата. А на баща ми бяха махнати и на 2-та крака, единият още на млади години. Не е такъв проблем махането, стига да е както трябва. Като ме оперираха, много се ядосвах, че не я махнах още преди години, когато ми казаха, че е за махане. Все си мисля, че вероятно нямаше да направя свирепата тромбоза.
Вена сафена магна е рискова за образуване на тромби, които могат да хукнат нагоре, затова се маха. По другите вени, дори и да се образува тромб, той трудно търчи нагоре към по-широките съдове, а от там в белия дроб ( обикновено в него се паркират и си заминаваш скоропостижно). Другата опасна на крак е феморалната - главната вена на бедрото, но там май рядко оперират, ако въобще се разбере за тромб в нея, предполагам само в случаи като моя, когато всеки момент могат да отлепят и да се затичат нагоре. Много опасни са и тромбите в коремната кухина, но съм чела, че операциите са рискови, слагат нещо като цедка, да не могат тромбите да минат, но пък самата "цедка" може да отлепи и да хукне, защото  там вените са много широки.

В тази област на краката си има достатъчно много вени и въобще не се усеща проблем на нагаждането им. Единствено болката от операцията, но това е нормално.
Когато ме оперираха, на следващия ден, махаха вените на една жена до мене. Много бързо се възстанови, разрезите съвсем фини. То и моят белег почти не личи само половин година по-късно. Направо се изненадах, като го видях, толкова фин беше. Но правят някакво интрадермално зашиване, направо като конец изглежда.

Не зная защо е толкова спешно. Спешно е, ако трябва да се оперира тромбоза. Махането на вена сафена не съм чувала да е спешно, освен ако няма опасност от тромбоза.
И е добре да се направят изследванията, за които съм писала по-рано, вкл. и хомоцистеин, както научих наскоро, за да се вземат превантивни мерки срещу тромби.

Предполагам, вече отговорът е ясен защо човек не трябва да вярва на разни бабини деветини и запознанства с "излекувани" хора, а да маха вена сафена.

Направо мога дисертация по темата да защитя, толкова много ми мина през главата. Joy

ПС И спри да пишеш няколко поста един след друг, защото ще те накажат. Редактирай си първия, ако имаш да добавиш нещо. На мене не ми пречи, но наказват. Два последователни може само ако е изтекъл срокът, в който можеш да редактираш, т.е. след 2 дни.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 00:58 от Diorela

Общи условия

Активация на акаунт