Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 138

  • 96 945
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Здравейте, от много дълго време ви следя, с ваша помощ и с много гледане и четене успявам да правя що годе прилични тортички за моят син😊Blushаматьор съм, ама имам желание да зарадвам близките си:blush: Огромно благодаря на пишештите в темата:blush:
Имам една молба, ако можете да ми помогнете с шаблон на футболна обувка:hugs:ще бъда много благодарна:blush:[/img][/img][/img][/img][/img][/img][/img][/img][/img]

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 22:51 от Бела*

# 586
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Бела намерих ето това :

https://
https://www.pinterest.com/pin/471400285987234526/?%24ios_deeplin … 07664141017784621
незнам дали ще свърши работа

# 587
  • някъде тук
  • Мнения: 621
swetla99 Благодаря от сърце. Златна си:hugs:

# 588
# 589
  • някъде тук
  • Мнения: 621
За тазгодишния рожден ден съм на мислила ето товаhttp://prikachi.com/images/832/3787832H.png обаче скоро не съм правила нищо.... Прочетох, че сте доволни от фондан Fo , ще го потърся, моля да взема жълто, бяло и черно.. Не знам колко черно ще ми трябва за бутонки те и за тортата? Мисля да правя бкатовете на Ири, ако може да ме подсетите за крем, бял и шоколадов..Blush а нямам и букви... Ще се пробвам да изрежа някак..

# 590
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Бела много хубави тортички .Браво!И аз съм начинаеща и с голям интерест следя групата .
Аз много харесвам следният крем:1 кутия маскарпони  се смесва с 2-3 чаени лъжици кондензирано мляко .В отделна купа разбивам  животинска сметана с пудра захар .После сметаната я смесвам с получената смест от маскарпонито и конденцираното мляко.Много лек крем се получава,аз по принцип не обичам много сладки кремове и шоколадови ,но мисля че можеш да добавиш и шоколад и пак ще се получи

# 591
  • USA
  • Мнения: 675
Честита Нова Година, момичета! Бъдете здрави и много щастливи! Heartpulse

# 592
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Честита да ни е 2019 и да бъде мирна и добра. Показвам един Гараш (не по оригинална рецепта, защото жълтъците за крема ми трябваха за коледни сладки 😃 ). Отгоре не залях с ганаш и затова не снимах в цял вид, само в разрез. Личи си, че не е измазана гладка отгоре, че ни беше само за нас двамата.



И друго да ви попитам, правя тирамису по една уж оригинална италианска рецепта. Та, разбивам белтъците на сняг (с щипка сол, по рецепта). Жълтъците със захарта правя на забайон на котлона (по рецептата трябва да са съвсем сурови, но специално пише, че може д асе сготвят леко). Обикновено ги пресготвям и тогава е ясно защо не се получава, но сега станаха чудесни, леко сгъстиха и докато извадя маскарпонето и почистя малко, даже сгъстиха още малко. Смесих с маскарпонето, след 10мин сместа също вече.леко стягаше. Абе, дотук всичко по учебник.

И сега, първи въпрос: наложи се да разбия белтъка отново, беше се разтекъл леко. Чела съм и при др хора за този проблем, четох и че уж било нормално, така ли е?
При второто разбиване, се разби дори още по-добре. Та, започнах да добавям разбития белтък внимателно към забайонето с маскарпонето и всичко стана с консистенция на боза, мнооого далече от крем. Двете смеси отделно бяха твърди... Защо така?

Много тирамисута съм прецаквала така и не си откривам грешката... Confused

Е, наредих бишкотите, сипах почти водата, наречена уж крем, сложих втория ред бишкоти, те изплуваха отгоре, казах си "майната му" и сложих всичко в хладилника.

Няколко часа по-късно, кремът се беше сгъстил, лепеше по клечка за зъби... Взех го това провалено тирамису, че сме на гости днес, а моята приятелка обича, дано да не е стегнало само отгоре, а цялото. Обикновено изобщо не стяга и остава на вода, дори да се гребе не може...

Знае ли някой къде бъркам с тирамисуто? Един-единствен път ми се получи... Рецептата звучи ок, все пак и стана веднъж, но така да се разтича като вода всички други пъти...

Белтъците разбивам студени, да не са пък стари (в срок бяха, но купени 4-5 дни по-рано, тъй като тук нищо не работи по празниците)? Или да се пресичат яйцата? Или да преварявам забайонето? Наистина идея си нямам къде бъркам и ще съм благодарна за съвети.

Утре мога да докладвам стегна ли напълно.

Последна редакция: ср, 02 яну 2019, 16:06 от chrissy

# 593
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Eх, Криси/Хриси,
хем хубава картинка, хем тревоги рано-рано през Новата година.  Hug

Добре си го описала всичко, съвсем по същия начин правя и аз крема за Тирамису. И никога не ми се е случвал провал.
Но има една разлика. Не казвам, че е решаваща, просто да споделя.

На много места виждам да пишат първо да се разбият белтъците, да се оставят настрана и след това...каквото там има да се прави.
Никак не го разбира това нещо.
Белтъците, особено пък когато не са стабилизирани със захар, за нула време започват да се превръщат в нещо полутечно, което аз съм имала горчив опит повече да не мога изобщо да разбия. Вярно, много отдавна беше и не помня подробности, но оттогава никога не следвам този ред. Винаги разбивам белтъците след като всичко останало е готово.

А и ето, нали за крема има дадено количество захар. Ползвам само малка част от него за жълтъците. Останалата захар добавям при белтъците. Това ги прави по-издържливи, а захарта е толкова фина (почти кастер), че се стопява в процеса на работа.

Сигурно знаеш, но когато добавяш белтъци към друга маса, първо сипваш 2-3 лъжици от разбития белтък към гъстата маса и разбъркваш относително добре. Това прави сместа по-въздушна и тогава ѝ е по-лесно да приеме останалата белтъчна маса.
Разбира се, бърка се с лека ръка; по-добре да останат бучки неразбъркан белтък, отколкото всичко да спадне.

Когато правя Т., ползвам 2 яйца на 250 г Маскарпане.
Виж, платките си пека сама, защото купените бисквитки ми миришат...на купено. Confused
Но това последното със сигурност няма значение за крема.
Впрочем, разливам кафе по платките точно на поразия  Mr. Green, вкусно ни е доста влажно.

За яйцата не се притеснявай, че може да са стари. Особено пък само няколко дни нямат никакво значение. Сигурно вече и при вас са почнали да пишат по опаковките нещо от рода на „Срок на годност до....Но пригодно за консумация и след това“. Е, за яйцата това важи с пълна сила. Месец със сигурност.
Иначе, яйца със стайна температура се разбиват по-добре от студени.

Та наистина не мога да измисля какво би могло да е грешното, освен самото смесване на белтъците с останалия крем.  newsm78


От мен едни еклери, първи за годината.



# 594
  • Мнения: 2 817
Ей, nelka.nelka страхотен стабилен крем за eклерите. Ако е удобно да попитам за рецептата Simple Smile

# 595
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Еви!  Hug Hug
Нищо няма тайно в крема, но ще ми е доста трудно да го напиша, защото нещата са основно „на око“  Confused
Чакай все пак да опитам.

Разтопявам толкова чисто масло, че то да поеме 50г брашно и да му е малко в повече.
Наливам малко мляко, разбърквам, добавям 2 яйца, доливам остатъка от млякото, подслаждам с 2-3 с.л. захар и варя до сгъстяване. Кремът не се сгъстява много.
Количеството мляко е...примерно 600г?
След като сваля от огъня и леко охладя, добавям предварително набухнал желатин, по-малко от 10г, в ок.40-50 г вода.
Оставям всичко да се охлади и пълня.

Ако ти дойде гъсто, добавяш още малко мляко. Така де, на този късен етап си е по-лесно да разредиш, отколкото да сгъстяваш. Hug

# 596
  • Мнения: 2 817
 Hug nelka.nelka  Hug Благодаря ти много Simple Smile

# 597
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Моля, с удоволствие!  Heart Eyes
Дано ти свърши работа! Hug

# 598
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Nelka.nelka, много благодаря за мнението.

Това да разделя захарта си го помислих и аз, реших да не рискувам и че забайонето ми няма да стегне ако сложа твърде малко захар. Но скоро време ще тествам пак. В моята рецепта бяха 3 яйца на 250г маскарпоне, но при спазване на технологията, би следвало да стане пак, си мисля.

За смесването на двете маси - точно така смесвам, то това си е принцип при работа с белтъци. Даже накрая за да имам равномерно объркване включвам.миксера за няколко сек на най-ниска степен, което е неправилно попринцип, но именно за да не ми останат "облачета" белтъци. При съвсем краткотрайна употреба на много ниски обороти, това не ми втечнява сместа, но трябва с много внимание да се действа, де.

Иначе докладвам, кремът беше стегнал отстрани, но по средата беше тотално попил в бишкотите, така че те реално се бяха слепили, въпреки количествата кафе.

Вкусно е и се хапва въпреки това, де. 😃
Но за да добиете представа - бишкотите реално плуваха ОТГОРЕ на тирамисуто, толкова течен беше кремът, че те се издигнаха като лодки Flushed, а кремът леко се изля отстрани на вадички... И въпреки това беше стегнал след един ден... Какви са тия химични реакции...Astonished

Ще опитам с по-малко бишкоти, за да не ми попива всичко в тях и д аостане малко нещо между слоевете.

Обмислям 1 възможна грешка още за втечняването: да не са ми били достатъчно твърди белтъците... Другия път ще ги бия в робота, с приставката за белтъци, мисля, че могат да са още по-твърди... Joy И тестваме докато стане. 😃

# 599
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Момичета за торта 30см колко фондан да си взема? Hug

Общи условия

Активация на акаунт