Математически турнири - 46

  • 100 636
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 091
Дидева благодаря за информацията относно датите на провеждане на състезания и олимпиади.
Може ли да ме ориентираш къде и в какъв срок ще обявят регламента на МОН за кандидатстване след 4 клас и  съответно сроковете в които училищата следва да изнесат техните регламенти. Важно ми е да знам предварително кои са задължителните за кандидатстване състезания и олимпиади за 2018г. като вероятно подбора ще е измежду тези които са в графика и уви ЕК отново е сред възможните балообразуващи състезания.

# 46
  • Мнения: 21 455
Може ли да ме ориентираш къде и в какъв срок ще обявят регламента на МОН за кандидатстване след 4 клас и  съответно сроковете в които училищата следва да изнесат техните регламенти. Важно ми е да знам предварително кои са задължителните за кандидатстване състезания и олимпиади за 2018г. като вероятно подбора ще е измежду тези които са в графика и уви ЕК отново е сред възможните балообразуващи състезания.
Кандидатстването е регламентирано в ЗПУО и наредбата за организация на дейностите. МОН няма да изнася нов регламент всяка година. Може евентуално да се направят промени в тези два документа, но към момента мисля, че няма предложения в тази посока поне по отношение на кандидатстването в МГ или ПМГ.
Иначе състезанията и/или олимпиадата, които ще са балообразуващи се определят от педагогическия съвет и се оповестяват на интернет страницата на училището преди началото на всяка учебна година. Методиката за извършване на класирането също се определя от педагогическия съвет, както и допълнителните критерии при равни резултати. Решенията по тези въпроси трябва да бъдат обявени в училището и РУО до 15 януари.

И да, изборът ще е между състезанията от графика. Плюс олимпиадата по математика, евентуално и тази по информатика.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 025
А Есенният математически турнир защо не присъства в този график? Под друга егида ли е, или отпада, или?

# 48
  • Мнения: 1 776
ЕМТ е в списъка на СМБ, не на МОН.

# 49
  • Мнения: 3 049

2. Популяризирането на резултатите от олимпиадите е съобразено с общите принципи на защитата на личните данни и препоръките на Комисията за защита на личните данни. Учениците, които не желаят техните резултати да бъдат оповестявани публично, подават декларация, подписана от тях и от родител, до директора на училището преди провеждането на първия кръг на всяка олимпиада, в която ще участват.
Същият текст присъства и за националните състезания. Интересно ще бъде решението на СМБ в тази връзка за състезанията, които са под тяхната егида.



Нелепостта на безименните състезания вече се обсъди многократно, обаче да се кандидатства за прием с безименни състезания  е  направо скандално.
В СМГ не си позволиха това безумие, обаче из някои градове се възползваха с удоволствие от тази възможност по ясни причини и това е подигравка с децата.

Да разбирам ли, че това се отменя вече и само тези желаещи да бъдат анонимни ще трябва да заявяват това? Но и така да е, ако е балообразуващо състезание, не трябва да има такава опция.
Просто трябва малоумникът/ците (без извинение), които наложиха това да ги наритат и да ги пратят да си търсят работа и да видят къде ще им разрешат да са анонимни на конкурс.
 
Иначе е добре за четвъртокласниците, според мен, че "Откриване на млади таланти" ще е по-рано.

# 50
  • Мнения: 1 776
ПП - В проектозаповеддта липсва Национален кръг на Европейско Кенгуру?
Минали години фигурираше, нали?

# 51
  • Мнения: 21 455
ПП - В проектозаповеддта липсва Национален кръг на Европейско Кенгуру?
Минали години фигурираше, нали?
Да, миналогодишната заповед още си е на сайта на МОН.
Или са го пропуснали, което е малко вероятно, или няма да има национален кръг, което пак ми се струва малко вероятно, или националният кръг ще е изцяло под егидата на сдружението, което ми се струва най-вероятно. Това би трябвало да означава, че първите места там няма да дават възможност за стипендии?
Предчувствам, че пак ще има проблеми с това състезание.

# 52
  • Мнения: 1 776
Предчувствам, че пак ще има проблеми с това състезание.

Стига де... Не може ли една година без Гроздев. Аде малко пенсия...

# 53
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Областен, общински и ...училищен кръг? Кой по-точно е училищния, може ли разяснение от запознатите?

# 54
  • Мнения: 21 455
Областен, общински и ...училищен кръг? Кой по-точно е училищния, може ли разяснение от запознатите?
Общинския. Написах училищен, защото така е упоменат в проекта.

Стига де... Не може ли една година без Гроздев. Аде малко пенсия...
Присъствието на областния на ЕК за четвъртокласници в националния календар на МОН не навява мисли за предстоящо оттегляне. Smiley

# 55
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
Календар на състезания по математика 2017/2018 от тук - http://alekdimitrov.com/calendar.asp#September

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Може ли насока от къде да видя задачи за състезания Димо Малешков и Румен Грозданов за втори клас?
Благодаря

# 57
  • Мнения: 839
За Димо Малешков има издадена книжка с темите от 2000-2010г:
https://www.book.store.bg/p119917/nacionalen-matematicheski-turn … 2-3-i-4-klas.html
От Румен Грозданов съм срещала само една тема в нета - 2ри клас за 2012:
 http://dox.bg/files/dw?a=e116452386


# 58
  • София
  • Мнения: 5 014

 Пролетни математически състезания, 30.03.2018- 01.04.2018 г.,
 V – VII клас, гр. Русе
VIII – XII клас, гр. Плевен


Интересно.

----
Какъв разумен довод може да стои зад идеята да не се публикуват задачите и критериите?

# 59
  • Мнения: 9 873
Да се лансира деца, които ходят на кръжок при определени хора, то е ясно...друг нормален довод нз

Общи условия

Активация на акаунт