Математически турнири - 46

  • 100 709
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 21 455
А тези, които подписват несъгласие за публикуване на резултати, как ги научават? Това не е справедливо спрямо останалите участници. Или всички с имената си, или под номера! Би следвало да има един общ протокол, достъпен за всички като на изпит. Това безумие при всички състезания ли ще бъде? Важи ли и за балообразуващите в 4 клас?
Безумие? Безумие беше номерирането или изобщо непубликуването на резултати. Много по-справедливо е да не се знае кой стои зад няколко резултата, отколкото да виждаме нещо от рода на №1234567- 130 точки или да се попълва декларация за съгласие. В крайна сметка състезанията не са задължителни. Ако регламентът не допада на някого, той е в пълното си право да не участва.
Да, за националните състезания е по същия начин.
3.2. Учениците, които желаят техните резултати да не бъдат оповестявани публично, подават декларация, подписана от тях и от родител, до директора на училището преди провеждането на състезанието, в което ще участват.
За мен по-логичното е резултатите да бъдат публикувани без името на участника, който не е съгласен неговият личен резултат да бъде публично оповестен. Така както правят някои РУО с резултатите на участниците, предложени за национален кръг, преди тези резултати да бъдат разсекретени.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Да, абсолютно сте права. И аз го намирам за нередно. Просто всички трябва да отговарят на едни и същи критерии. Точно по повод на разговора ни с родители за сравнението на резултати и възможните манипулации при криенето зад номер, сега ми направи впечатление, че точно техните деца липсват от списъка. Много недостойно от тяхна страна. Всеки състезател трябва са застане с името си, независимо от резултата!

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 21:59 от Blue Turquoise

# 632
  • Мнения: 2 687
О, видях Варна:  защо пък не са ги подредили по резултат, нали е вид класиране?

# 633
  • Мнения: 6 932
Все едно не са участвали. Не ми пречат такива мними състезатели.
При кандидатстването след 4 клас ще фигурират като номера, няма да са извън списъците.

Arino, в сайта на организаторите винаги са така по азбучен ред (пише резултати), а не е класиране.

# 634
  • Варна
  • Мнения: 53
Виж това: http://dox.bg/files/dw?a=e99e7f6075

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 22:57 от ivvali

# 635
  • Мнения: 21 455
Относно резултатите от ЧХ за Смолян:
Информация  за  резултати  , класиране  и  награждаване  може  да  получите  на  тел. 0884543162.

Източник

# 636
  • Мнения: 6 932
Относно резултатите от ЧХ за Смолян:
Информация  за  резултати  , класиране  и  награждаване  може  да  получите  на  тел. 0884543162.

Източник
Уникално!

# 637
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Тази сутрин звъннах в секция Изток ( 125-то) и те ми казаха, че няма да публикуват отделни резултати, а обобщеното класиране за София ще излезе на сайта на турнира утре или четвъртък. 

# 638
  • Мнения: 19 323
А има ли разлепени списъци?
Тази година явно ще има класиране по градове, а не по училища.

# 639
  • Мнения: 2 687
Което е супер! Това се казва централизиран и организиран турнир.

# 640
  • Мнения: 840
От FB страницата на Академия 21 век:
"Имаме уверението на ИМИ към БАН - национален координатор на XXVI математически турнир "Черноризец Храбър", че резултати от състезанието ще има до утре на официалния сайт на турнира."

# 641
  • София
  • Мнения: 1 740
Те вече са качени на официалния сайт.

# 642
  • Мнения: 2 049
Здравейте,
Малко съм боса с тези състезания. Никъде не откривам списък с училищата, където ще се провежда СМТ , за да запиша сина си. Има данни за плащане само при организирано участие.Погледнах на сайта на 107 оу , но не открих нищо!Извинявам се ако се е обсъждало вече !

# 643
  • Мнения: 21 455
http://files.107ou.com/200005396-9f64ba05ed/smt2017.pdf
На първата страница най-отгоре.

# 644
  • Мнения: 2 049
Благодаря! А могат ли да се записват външни ученици, защото така както е написана обявлението е за вътрешни ученици.

Общи условия

Активация на акаунт