Варицела - 5 част

  • 84 358
  • 964
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 988
Здравейте. Включвам се и аз при вас, защото момченцето ми е с варицела от 23.03. Вече има пъпки навсякъде освен по крачетата. От събота вечерта по 2-3 пъти на ден вдига 38,3-38,8 температура. Исках да попитам колко време горе-долу да очаквам да вдига температура? През цялото време докато не завяхнат пъпките или може и по-рано да спре? Иначе все още не го сърби много. Мажа с Вирасуд и засега е добре.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 5 905
По спомени - моите вдигаха температура преди всяко избиване на пъпки, което продължи около седмица за големия и около три/четири дни за малката.

# 77
  • Мнения: 2 988
Мерси за отговора. Дано спре по-скоро.

# 78
  • Мнения: 175
Хайде и ние при вас.От вчера синко е с варицела.Още от Понеделник имаше 3 пъпки,и очаквах варицелата понеже имат в градината.Температура не е вдигал за сега,има доста пъпки по тялото,лицето и главичката.Почесва се от време на време,и не ми дава да го мажа нито със спирт,нито с Фенистил.От днес минаваме на капки Фенистил.Лекарката казва да не го къпя,но ми се струва че точно тази заръка няма да я спазя.Колкото повече чета,толкова повече се убеждавам,че трябва да се спазва минимална хигиена.Пожелавам на всички,бързо и безпроблемно преболедуване

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Къпи си го детето, водата охлажда и успокоява. Само не ползвай сапун, душ гел и подобни, къпи с чиста вода и попивай с потупване с мека кърпа или чаршаф. Нашият ЛЛ също беше казал на мъжа ми да не го къпем, но естествено не го послушах. После на контролния преглед се опита да ме убеди, че тъмночервеното кантче около коричката на най-големите пъпки било бактериална инфекция, щото съм къпала ooooh! Да бе, да. На следващия ден точно коричките се обелиха и кожата около тях рязко изсветля. Вземи Вирасут и мажи, много облекчава сърбежа. Освен това на мен ми препоръчаха едно хомеопатично лекарство. По принцип не вярвам в хомеопатията, но при положение, че конвенционалната медицина не предлага никакво лекарство за варицела, освен симптоматични реших, че нищо не губя, ако го взема. Синът ми не вдигна температура нито веднъж, пъпки му избиваха на първия и на третия ден и завяхнаха страшно бързо като го сърбеше повечко само първата нощ. Не знам дали се дължи на него, разбира се, но ако искаш опитай, лекарството е rhus toxicodendron 30 CH, 2-3 пъти дневно по 5 гранулки.

# 80
  • Мнения: 175
Благодаря за съвета,но за мазането просто ми е невъзможно..аз мажа,той веднага минава с ръчичка намазаното,и не разбира,че ще го облекчи.Той просто не обича да го мажа с кремове,много шава и нищо не се получава.Обяснявам по 100 пъти,че така няма да го сърби,но не разбира и това е.

# 81
  • Мнения: 2 988
Здравейте. Аз се включвам с добри новини. Синът ми от понеделник вечерта не е вдигал температура и не забелязвам да избиват нови пъпки. Не дава да го мажа освен вечерно време, но не се и чеше. Сега се чудя дали мога да съм спокойна, че най-лошото е преминало или да очаквам още пъпки и температура?

За къпането- и аз къпя. А и лекарката не ми е казвала да не го правя. Явно е от тези, които са по-вчас по въпроса.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Благодаря за съвета,но за мазането просто ми е невъзможно..аз мажа,той веднага минава с ръчичка намазаното
Нищо, че минава с ръка, то е гел, който попива моментално.

# 83
  • Мнения: 175
Благодаря,месечинке не знаех Kissing Heart...Все си мислех,че трябва време да попие гела.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 5 905
Вземи Вирасут и мажи, много облекчава сърбежа. Освен това на мен ми препоръчаха едно хомеопатично лекарство...  като го сърбеше повечко само първата нощ. Не знам дали се дължи на него, разбира се, но ако искаш опитай, лекарството е rhus toxicodendron 30 CH, 2-3 пъти дневно по 5 гранулки.
И аз направих същото. Освен гелчето Вирасут, им давах стриктно гранулките  rhus toxicodendron 30 CH. Почти не се оплакваха, че ги сърби и не се чешеха. Не знам кое от двете подейства, но и двамата бяха доста спокойни.
Пробвах за дезинфекция ментоловия спирт - пълна драма, не го препоръчвам, по-добре си къпете децата.

# 85
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Как няма да се къпят децата? Какви са тези странни лекари. Къпане всеки ден, виж вана не. С хладка вода и после леко подсушаване без търкане. Спирт си е садистично. Бързо да се оправят мъниците

# 86
  • Мнения: 175
Ами на,и лекарката на малкия и сестрата от градината казаха да не го къпя...Свекърва ми също ще е потресена,ако разбере Grinning  А е въпрос на време,понеже живеем заедно.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Кажи им на тях да пробват да не се къпят една седмица. Изтъкнати инфекционисти с голям опит казват да се къпе, обаче не знам кой си решил, че не трябва... Хич не ги и слушай.

# 88
  • Мнения: 2 988
Аз имам едно питане. Малкият е от седмица с варицела и започна да кашля. Звънях на педиатърката, но ми затвори телефона. Чудя се дали утре да не го заведа пак на преглед. Явно тя няма да дойде вкъщи. Сега ми изнесоха една лекция как сме щели да заразим всички и да не ходим в кабинета. Чакаме отделно от другите, не влизаме в чакалнята и лекарката го преглежда в отделна стая. Страх ме е да не направи някой бронхит като усложнение иначе нямаше да го водя.

При вашите деца имало ли е кашлица по време на боледуването и давали ли сте нещо?

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 5 905
Не, при моите нямаше кашлица.

Общи условия

Активация на акаунт