Неприятно ми е....?

  • 81 742
  • 696
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 760
Неприятно ми е, че колежка, с която уж трябва да си делим работа, изведнъж рязко се оказва претоварена и...  Rolling Eyes
Да живеят тъпите товарни магарета! Как не се научих да се тръшкам и да хленча, м***а му стара!
Неприятно ми е, че съм такава. Аз съм си виновна.

# 181
  • Мнения: 2 111
Неприятно ми е все още да виждам надписи подканящи ни да си изискваме касовите бележки. В началото, когато се въведоха, ги разбирах, но вече не. За бога, намираме се в европейска държава, с необходимото законодателство и не виждам защо някой трябва да ми вменява, че отговорността за касовата бележка е моя. Отговорността е на търговеца, той да възпита себе си и персонала си да издават задължителните касови бележки. Никъде по света не ми се е налагало да си искам бон, освен тук.

# 182
  • София
  • Мнения: 62 595
ако на човек му отнема твърде много време да се придвижи до работа и обратно, или се примирява, или сменя жилището, или сменя работата. Хората от Перник идват за час и нещо, може да живее в квартал с лоши транспортни комуникации, но това очевидно се отразява и на цената. Просто няма как и вълкът да е сит, и агнето да е цяло - за възможностите се заплащща по някакъв начин.

# 183
  • Мнения: 22 036
Аз също не разбирам необходимостта да ставаш в 4, освен ако не живееш в Божурище и не работиш в Бизнес парка и ходиш пеша на работа.

Не разбирам как се връзват хората на подобни "градско/селски легенди.

# 184
  • Мнения: 5 835
   Да, това е. Възможността за намиране на работа е голяма в София. Иначе ако не беше свързано с работа, изобщо нямаше да помисля да търся работа там и да заживея в София. Не ми е приятен градът. Най-вече заради злобните и комплексирани хора, които живеят там. И също така на второ място: замърсеният въздух.

# 185
  • Мнения: 36 666
Andariel, затова в малките градове е къде по-приятно (стига човек да има работа или готови средства). Разбира се, мен не ме интересуват възможностите за нощен живот и моловете, също и културните мероприятия, след като не обичам тълпи. 90% от нещата с развлекателна/културно обогатяваща стойност, които искам да видя, ги има качени в нета. И да - няма как да усетя "истинската атмосфера" през екрана на монитора, но аз не обичам и прекалено много "атмосфера" Wink

Down Under, не е легенда, истина е. Живеят някъде при Лъвов мост, но в кой точно супер работи жената, не мога да знам - веригата е голяма. А са там (в София), а не в друг град, който би бил по-удобен, защото заплатите са много по-високи. Според мен, не си струва, предвид всичко останало, но това е моето мнение.

# 186
  • Мнения: 22 036
Andariel, затова в малките градове е къде по-приятно (стига човек да има работа или готови средства). Разбира се, мен не ме интересуват възможностите за нощен живот и моловете, също и културните мероприятия, след като не обичам тълпи. 90% от нещата с развлекателна/културно обогатяваща стойност, които искам да видя, ги има качени в нета. И да - няма как да усетя "истинската атмосфера" през екрана на монитора, но аз не обичам и прекалено много "атмосфера" Wink

Down Under, не е легенда, истина е. Живеят някъде при Лъвов мост, но в кой точно супер работи жената, не мога да знам - веригата е голяма. А са там (в София), а не в друг град, който би бил по-удобен, защото заплатите са много по-високи. Според мен, не си струва, предвид всичко останало, но това е моето мнение.


Ами и в Перник да работи, пак не отнема толкова, все пак 33 години съм живяла в София и съм работила и учила там. Просто или има някакви невероятни ритуали преди работа или просто откровено те лъже. От единия край на София до другия е час и половина в трафик., както и да го смяташ. От Лагера, до хотел плиска се стига пеша за под час.

# 187
  • Мнения: X
Petia Ivailova, може би тя не може сутрин да се оправя бързо, или има някакви други сутрешни задължения? Защото да става в 4, а да работи от 8 не може да е свързано с градския транспорт. Чак толкова ужасно много време не е нужно за придвижване. Стига разбира се да не става въпрос за разстояния от Обеля до Панчарево или от Ботунец до Княжево, да речем. А че градският транспорт не е уреден, че по много линии се движат таратайки, че ужасно много пътници смърдят и че системата за таксуване е откровено ДЕБИЛНА и МАЛОУМНА е неоспорим факт.

# 188
  • Мнения: 36 666
А, не я знам как се приготвя сутрин, но тя по принцип си обръща внимание. При такъв график аз не само няма да се гримирам, но сигурно и ще спра да се реша...
А аз като студентка пътувах за около половин час до СУ от квартал Стрелбище - не че транспортът е бил толкова бавен, но се е случвало да го чакам 10-тина минути, а след това и да заседне в някое малко задръстване...

# 189
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 071
За градския транспорт в София, засичали сме го, от Люлин до Ботевградско шосе, които са срещуположни точки е 1,30 часа. Три превозни средства. Няма шанс да се пътува 4 часа до където и да е.  Peace
Ние сме с кола, ставаме около 7 часа, до 8 излизаме, детето е на ясла, в 9 часа започваме работа.

# 190
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакай малко, кой ти говори за молове и нощен живот? Става въпрос за възможности за развитие. Ако щеш дори за това, че за добро или лошо, в софия са концентрирани много болници, всякакви компании, учебни заведения. Има сигурно повече от 10 театри, ако те влече високото изкуство, има и опера и т.н. Но дори човек да си живее мирно и кротко, без да е почитател на нощния и молския живот, има повече възможности за развитие.

Колкото до хората - просто в малкия град човек си свиква с тамошните грубости и нрави, някак по-любовно му е, не е съвсем анонимен. Но простащината и комплексите виреят навсякъде, ако погледнеш статистиката, от милион живеещи в София, още толкова идват на работа всеки ден. И преди някой да каже, че пиша всичко това, защото не зная предимствата на маллкия град или на градовете извън София, ще отбележа, че съм провинциалистка и за себе си мога да направя раззликата, а тя е огромна и в полза на София. Зная му предимствата и недостатъците на провинциалния град, зная ги и на София. Няма как хем всичко да ти е близо, сигурно, по комшийски, хем да разчупваш рамката откъм възможности. Провинциалните градове ги спасяват ВУЗовете като приток на млади хора и някоя голяма приватизирана фирма. Останалото са основно държавни и общински структури и бизнесът е повече от услуги.. Дори да си много мотивиран, много квалифициран, много дисциплиниран и т.н.,по-ограниченият пазар ако щеш, си казва думата.Зависи човек какво иска, но да си фантазира, че хората в София били не знам какви, повече прилича на нещо друго, на и на основателна причина. А представяш ли си в градове от по десет милиона какво е?

# 191
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 071
Скрит текст:
Чакай малко, кой ти говори за молове и нощен живот? Става въпрос за възможности за развитие. Ако щеш дори за това, че за добро или лошо, в софия са концентрирани много болници, всякакви компании, учебни заведения. Има сигурно повече от 10 театри, ако те влече високото изкуство, има и опера и т.н. Но дори човек да си живее мирно и кротко, без да е почитател на нощния и молския живот, има повече възможности за развитие.

Колкото до хората - просто в малкия град човек си свиква с тамошните грубости и нрави, някак по-любовно му е, не е съвсем анонимен. Но простащината и комплексите виреят навсякъде, ако погледнеш статистиката, от милион живеещи в София, още толкова идват на работа всеки ден. И преди някой да каже, че пиша всичко това, защото не зная предимствата на маллкия град или на градовете извън София, ще отбележа, че съм провинциалистка и за себе си мога да направя раззликата, а тя е огромна и в полза на София. Зная му предимствата и недостатъците на провинциалния град, зная ги и на София. Няма как хем всичко да ти е близо, сигурно, по комшийски, хем да разчупваш рамката откъм възможности. Провинциалните градове ги спасяват ВУЗовете като приток на млади хора и някоя голяма приватизирана фирма. Останалото са основно държавни и общински структури и бизнесът е повече от услуги.. Дори да си много мотивиран, много квалифициран, много дисциплиниран и т.н.,по-ограниченият пазар ако щеш, си казва думата.Зависи човек какво иска, но да си фантазира, че хората в София били не знам какви, повече прилича на нещо друго, на и на основателна причина. А представяш ли си в градове от по десет милиона какво е?

Сестра ми живее в мегаполис, шантаво е. Черни, жълти, латиноси, луди, всичко има. И да, или свикваш, или бягаш.

# 192
  • Мнения: 5 835
   Когато човек попадне в такава среда, няма избор. Трябва да свикне и да се адаптира.

# 193
  • Мнения: 6 013
Аз лично, никога не бих си наложила да живея в град, който не понасям, само заради евентуалните възможности за по-добра работа.
Точно заради такова масово мислене, че София е България и, ако не работиш там, значи губиш всякакви шансове за хубава работа, хората се блъскат да ходят в столицата и после слушаме оплаквания колко е шумно, мръсно и т.н.

ПП: Не искам да обидя никого, просто изразявам своето мнение.

# 194
  • Мнения: 5 835
   И какво да правят хората, които не могат да си намерят работа в техните градове? Стоят с години без работа. Не знаете колко зле е Северна България.

Общи условия

Активация на акаунт