Неприятно ми е....?

  • 81 769
  • 696
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
 София е моят роден град, с който съм завинаги свързана, но не мога да кажа, че го чувствам като свой дом. Моят квартал, центърът, и няколко още квартала, в които ходя често ги чувствам близки и свои, но има места, където не ми е стъпвал кракът и райони, които са ме непознати все едно са в Плевен или Русе примерно. Определено не си затварям очите пред факта, че София като цяло е мръсна и грозна, особено когато човек напусне пределите на идеалния център. не съм виждала толкова прашна и кална столица в Европа, сива и запусната. Толкова прахоляк дишаме, че е невероятно как сме живи в този град. Транспортът е изключително натоварен, а кметицата слаба и неефективна. Градският транспорт често е предизвикателство. По много линии колите са стари, мръсни и бавни. Системата за таксуване е нелепа, несправедлива, примитивна и отживяла. Изобщо, не винаги е приятно да се живее в София.

 София обаче е несравнимо удобна, когато става въпрос за клиники. Всички реномирани болници в България са в София. Също така е прекрасно, че възможностите за образование са толкова добри. Летището също е много важен фактор. Аз пътувам често, и близостта на летището е важна за мен.

# 196
  • Мнения: 6 015
Jennifer_w, както казах - София не е България, може да си намериш прилична работа и в други градове, в случай, че не успяваш в своя.

# 197
  • Мнения: 5 863
Jennifer_w, както казах - София не е България, може да си намериш прилична работа и в други градове, в случай, че не успяваш в своя.

   Разбрах мнението ви. Simple Smile

# 198
  • Мнения: 36 804
Аз не бих направила компромиса да живея в град, който не харесвам - нито заради близък човек, нито заради работа или други неща. Каквато и да е алтернативата - бих предпочела нея. Няма как да попадна в такава среда, защото просто ще се отцепя от средата.

Освен ако няма някаква абсолютно фантастична възможност да живея на тихо, красиво и удобно място извън въпросния град и да имам постоянно на разположение личен шофьор. Но това, разбира се, е фантастика. Simple Smile
 

# 199
  • Мнения: 5 863
София е моят роден град, с който съм завинаги свързана, но не мога да кажа, че го чувствам като свой дом. Моят квартал, центърът, и няколко още квартала, в които ходя често ги чувствам близки и свои, но има места, където не ми е стъпвал кракът и райони, които са ме непознати все едно са в Плевен или Русе примерно. Определено не си затварям очите пред факта, че София като цяло е мръсна и грозна, особено когато човек напусне пределите на идеалния център. не съм виждала толкова прашна и кална столица в Европа, сива и запусната. Толкова прахоляк дишаме, че е невероятно как сме живи в този град. Транспортът е изключително натоварен, а кметицата слаба и неефективна. Градският транспорт често е предизвикателство. По много линии колите са стари, мръсни и бавни. Системата за таксуване е нелепа, несправедлива, примитивна и отживяла. Изобщо, не винаги е приятно да се живее в София.

 София обаче е несравнимо удобна, когато става въпрос за клиники. Всички реномирани болници в България са в София. Също така е прекрасно, че възможностите за образование са толкова добри. Летището също е много важен фактор. Аз пътувам често, и близостта на летището е важна за мен.

   Да, доста добра услуги могат да се намерят в София. В София има доста културни сгради, в които можеш да гледаш театър, опера...За летището - това е голям плюс.

# 200
  • София
  • Мнения: 62 595
насила никой никого не кара да се мести от града, в който му е добре. Някои хора предпочитат да си останат по родните места, защото обикновено там имат осигурено жилище, достатъчно роднинска иприятелска подкрепа, винаги има кой да гледа децата, а и им е познато и спокойно. Тогава може и даа не е зор работата. Всеки решава какво му е по-важно и какви компромиси иска и може да направи. То е като съотношението цена-качество- решаваш колко са близко двете и ако не си заслужава,просто не купуваш.

# 201
  • Мнения: 484
Също така ще допълня, че по-голяма част от Софиянците си мислят, че са велики и ме дразнят като нарекат, че някой е от провинцията. Присмиват се и се подиграват на хората, които не са родени и живеят в София. Но сред тях има и добри хора и съм ги срещала в София. Но мнозинството от тях са отвратителни.

Повечето такива хора са точно от провинцията. Типичен пример е моя колежка от Кюстендил, но живееща в София. Веднъж така грубо се изрази за една жена от друг град, че ми идваше да питам колежката тя от къде е та прави такива изказвания. Close Не си позволявам такива коментари, въпреки че моите прапрадядовци са родени тук. Има го и обратното хората в провинцията (това не е мръсна или обидна дума) недолюбват хората от София. Не го разбирам това мразене.  Peace

По темата много са ми неприятни наглите кучкари, непочистващи след любимците си и пускащи ги където искат без намордници.

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 01:51 от Диня

# 202
  • Мнения: 67
Неприятно ми е да дойде някой у нас и да се събуе Mr. Green. Веднага го карам да се обуе Mr. Green. Чехли, налъми, подпетени стари обувки нямам в наличност за предлагане на гости Mr. Green

Абсолютно по същия начин реагирам. Laughing Даже за децата ми нямах и си стояха с обувките като ми дойдат на гости ooooh! Последният път като ходих на пазар, купих гумени чехли за тях, че голям мерак имат, като дойдат у мама, да сложат чехли и да се мотаят и излежават спокойно навсякъде. За гости нямам, длъжни са да си стоят с обувките Laughing

# 203
  • Мнения: X
Неприятно ми е да дойде някой у нас и да се събуе Mr. Green. Веднага го карам да се обуе Mr. Green. Чехли, налъми, подпетени стари обувки нямам в наличност за предлагане на гости Mr. Green

Абсолютно по същия начин реагирам. Laughing Даже за децата ми нямах и си стояха с обувките като ми дойдат на гости ooooh! Последният път като ходих на пазар, купих гумени чехли за тях, че голям мерак имат, като дойдат у мама, да сложат чехли и да се мотаят и излежават спокойно навсякъде. За гости нямам, длъжни са да си стоят с обувките Laughing

 Няма шанс да пусна някой с обувки вкъщи. Даже пред вратата ги събувам, а не в коридора. Как ли пък не, да ми влачат цялата мръсотия от улицата. То не е кал, прах, пикни, фъшкии, лепкави неща и какво ли не.  Sick

# 204
  • Мнения: 22 036
Хората са различни Пролет, а и темата с обувките е бистрена многократно.

# 205
  • Мнения: X
Хората са различни Пролет, а и темата с обувките е бистрена многократно.

 Те хората различни, ама мръсотията навън е все една и съща за всички. Стига ти да посетиш някоя външна тоалетна, където всеки пишка и пръска по земята. Сигурно е бистрена, пиша го по повод на пуснатите вече коментари и няма да задълбавам повече.

# 206
  • Мнения: 22 036
Имах предвид да не се впускаме пак в нея, защото има различни гледни точки и става сблъсак.

# 207
  • Мнения: X
 О, да, така е. А и не е моя работа кой как се събува. Всеки си има своите правила за дома си, просто споделям моето виждане по въпроса. Винаги обаче се съобразявам, когато ходя някъде. Ако домакините не желаят да се събувам не го правя.

# 208
  • Мнения: 20 222
Неприятни са ми грубите, арогантни, нахални хора.
Неприятно ми е да ми идват вкъщи хора без да се обадят или предупредят.
Неприятни са ми просещите и тези хора с гниещите рани из софийските улици. Някои от тях го правят нарочно.
Неприятни са ми една циганска фамилия, която на светофара налазва да ти маже стъклото на колата, въпреки че казваш "НЕ" по всякакви възможни начини – с жестове, думи.
Неприятни са ми мърляви хора, в буквален и житейски аспект.
Неприятни са ми изпражненията на домашните любимци по алеите и тревните площи.
Неприятни са ми хората, които на някаква опашка за ред (независимо къде) ти се лепват на врата и усещаш чак дъха им.
Неприятни са ми твърде самоуверените и припряни сервитьори (на такива не оставям бакшиш или той е минимален).
Неприятни са ми свръхпозитивните и стремящи се към някаква перфектност, както и да изглеждат прекрасни в очите на много хора.
Неприятни са ми лигави жени и мъже.

# 209
  • София
  • Мнения: 62 595
Темата на Шантала я заключиха и тази става терен за обсъждане на всичко, а и заглавието й е подходящо. Събуването на гостите не беше обсъждано тази година май.

Общи условия

Активация на акаунт