91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 2

  • 104 718
  • 773
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 035
Немско-немски речник е чиста проба тълковен речник. Ползва се от по-големите ученици. Има  такъв на Лангеншайдт със сигурност, има май и на Понс. Има и онлайн версия Дуден Wink

ПП Може ли някоя майка на тази година завършил дванадесетокласник да припомни, че аз вече съм забарвила покрай каката как беше, кои речници даваха на изпита за ДСД : немско-български и българо-немски или коментирания горе немско-немски? Просто се присетих..

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 18:57 от пенсионирана русалка

# 31
  • Мнения: 57
Немско-немски речник е чиста проба тълковен речник. Ползва се от по големите ученици. Има  такъв на Лангеншайдт със сигурност, има май и на Понс. Има и онлайн версия Дуден Wink

Благодаря! Наистина ми звучеше странно...

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
    Става въпрос за тълковен речник.

    # 33
    • Мнения: 487

    Нещо не можах да разбера. Започват от ниво B2, така ли? И какво правим с децата, които до момента не са учили английски език? Моята дъщеря няма проблем за започне от B2, но нейни приятели не са учили английски,

    Тези деца ,които не са учили английски ще наваксват сами.Имайте предвид,че 80-90% от децата ,които влизат в НЕГ са с доста добро владеене на английски език.Когато моята дъщеря беше в 9 девети клас, им направиха тест и се оказа,че всички,с изключение на 2 деца са на ниво В2. Тези 2 деца ,обаче бяха учили немски 7 години . Не помня дали в 8 клас или в 9-ти клас,но  тези 2 деца ходиха почти всеки ден на уроци,за да наваксват(справиха се до 12клас).Така,че всяко зло за добро.Ако тези деца не бяха попаднали сред толкова знаещи,нямаше как да научат английски език.Преподавателката по английски е толерантна и оценява усилията на децата. Няма какво да правят масата от децата в час по английски,ако започнат от по-ниско ниво да го учат.Те въобще няма да идват,ако е така.Започвайки от по-високо ниво те научават  доста и в училище. За децата,които не знаят английски,ще им бъде трудно ,но ако се отнесат сериозно към предмета,това ,че другите знаят повече от тях ,дори ще им помогне да напредват по-бързо.То това е най-ценното на немската гимназия- децата се дърпат едни други. Иначе ,ако заради тях ,всички започнат да учат езика от по ниско ниво,ефекта ще бъде обратен-незнаещите няма  да научат езика,защото знаещите няма да имат търпението да слушат до болка познати и елементарна неща и тогава няма да има никаква дисциплина, или стаята по английски ще бъде празна.
    Ще имат  достатъчно време и за учене ,и за купони.

    # 34
    • София
    • Мнения: 18 035
    Вале, не е точно така. Аз нямам причина да се оплаквам,напротив,  изгодно ми е сега /беше ми изгодно и при каката, че  се почва от това ниво и че се свършва с максималното, понеже от малки учат английски. Но въпросът е принципен. Какво значи наваксват с почти ежедневни уроци другите? Това са  извънредни средства (които може би не всеки може да си позволи), стрес и натоварване  за детето (водещи понякога да негативна нагласа към езика), ниски оценки, рефлектиращи в дипломата.. Да, английският в днешни дни е учен от болшинството деца и ще е мъка за напредналите да почнат от АВ. Но може винаги да се помисли за разделение по групи, специално в НЕГ има  много учители по предмета.

    # 35
    • Мнения: 56
    Мен много ме притеснява нивото английски, от което почват, тъй като синът ми не е учил и един ден, но се въздържам от летен курс, за да не му изигре лоша шега - да забрави пък немския.

    # 36
    • Мнения: 626
    Мен много ме притеснява нивото английски, от което почват, тъй като синът ми не е учил и един ден, но се въздържам от летен курс, за да не му изигре лоша шега - да забрави пък немския.
    Ееее, чак да забрави немския Smile , още повече , че в осми клас ще имат достатъчно часове по немски
    /дай Боже учителите да са здрави/. Всеки сериозен час по английски във ваканцията ще му е от помощ,
     макар да не е приятно . Ако имате възможност и детето е съгласно, помагайте .Hands Plus1

    Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 14:54 от ROKI_MAKI

    # 37
    • София
    • Мнения: 1 154
    Мен много ме притеснява нивото английски, от което почват, тъй като синът ми не е учил и един ден, но се въздържам от летен курс, за да не му изигре лоша шега - да забрави пък немския.
    Според мен трябва да наблегнете на английския през ваканцията - да не се окаже точно той препъни камък за отлична диплома. Няма как да се получи отлична оценка по езика, при условие че не се покриват изискванията за ниво В2.

    # 38
    • Мнения: 56
    Мен много ме притеснява нивото английски, от което почват, тъй като синът ми не е учил и един ден, но се въздържам от летен курс, за да не му изигре лоша шега - да забрави пък немския.
    Ееее, чак да забрави немския Smile , още повече , че в осми клас ще имат достатъчно часове по немски
    /дай Боже учителите да са здрави/. Всеки сериозен час по английски във ваканцията ще му е от помощ,
     макар да не е приятно . Ако имате възможност и детето е съгласно, помагайте .Hands Plus1
    Той мина 8-ми клас Simple Smile . Даже съм намерила учител, но мислех да почне от началото на учебната година. Пак ще говорим, поне да го проверят на какво ниво е, защото покрай игрите си се справя не зле с английския, но това едва ли е достатъчно.

    # 39
    • Мнения: 287
    От игрите се научава основно лексика, а за да говорим за поне отчасти владеене на език трябва и граматика, която само от игри няма как да се научи. Освен, ако не си нейтив, от страната, с други думи, така както децата се учат да говорят правилно, без да го съзнават Wink Simple Smile Така, че ако детето изобщо не е учило езика до момента, септември ще е малко късно за старт.

    # 40
    • Мнения: 487
    Вале, не е точно така. Аз нямам причина да се оплаквам,напротив,  изгодно ми е сега /беше ми изгодно и при каката, че  се почва от това ниво и че се свършва с максималното, понеже от малки учат английски. Но въпросът е принципен. Какво значи наваксват с почти ежедневни уроци другите? Това са  извънредни средства (които може би не всеки може да си позволи), стрес и натоварване  за детето (водещи понякога да негативна нагласа към езика), ниски оценки, рефлектиращи в дипломата.. Да, английският в днешни дни е учен от болшинството деца и ще е мъка за напредналите да почнат от АВ. Но може винаги да се помисли за разделение по групи, специално в НЕГ има  много учители по предмета.
    Русалке, най-добре е разбира се ,разделяне по нива.Много е вероятно обаче преподавателката по английски да е с максимален хорариум часове и да няма възможност за вземане на  друг преподавател.Каквато и да е причината,в момента така стоят нещата в НЕГ и всеки трябва да прецени как да  се справя със ситуацията.Тези ,които не са учили английски е хубаво да използват лятото,когато  не са толкова натоварени. Все пак повечето от тях би следвало да са с добра подготовка по немски(щом не са учили английски),което предполага и отделяне на  повече време за 2-ри език. Често обаче се случва ,деца абсолютно начинаещи по немски ,след Нова година на 8-ми клас да настигнат и надминат тези,които са учили 7 години преди това.

    # 41
    • столицата
    • Мнения: 3 795
    Ох,дано да си права,Вале. Моето дете е толкова надъхано за новото училище,а дори азбуката не знае,та се страхувам да няма шок и ужас. Все пак прецених,че ваканцията е за почивка след тежкия 7 клас.

    # 42
    • София
    • Мнения: 18 035
    Разбира се, че е права. Немският гарантирано започва от АВ и неучили го до 7 клас деца често са  сред най-добре справилите се на НВО, на изпити за лайстунг, на олимпиадата... Лятото е време за почивка, особено след този натоварващ 7 клас. Да не ме прочетат обаче моите бъдещи единадесетокласнички, че ще ме цитират  в своя полза при всяко напомняне да подхващат задължителната литература  Simple Smile

    # 43
    • София по рождение
    • Мнения: 322

    ПП Може ли някоя майка на тази година завършил дванадесетокласник да припомни, че аз вече съм забарвила покрай каката как беше, кои речници даваха на изпита за ДСД : немско-български и българо-немски или коментирания горе немско-немски? Просто се присетих..

    Синът ми каза, че на изпита за DSD допускат използването на немско-български и българо-немски речник на Pons. Това е за 2017 г. Как ще е занапред не зная.
    Помня, че на родителската среща, обаче преподавателката изрично подчерта, че много стриктно се следи да няма нищо писано и подчертавано в речника. Без подсказки и пищови, защотото хванат ли ги - гонят.
    Вие сте гърмяни зайци с каката, така че вярвам, че си имате и речниците и всички условия за успешна позготовка за C1!

    # 44
    • София
    • Мнения: 18 035
    Мерси, Хели, просто бях забравила кой от всичките речници допускат.  Каката междувременно ми каза същото като теб, не важи само за 2017, а по принцип. Иначе, факт, имаме всичките, поне като вид.. И все пак не сме снабдени с всичко необходимо, понеже не съм взимала за всяка от малките по нов зелен рченик на ПОНС и в двете посоки или по два жълти на Лангеншайдт. В деня на изпита един ден вероятно ще ползва едната речниците на някой пораснал приятел от НЕГ. Доста такива има Simple Smile. Иначе щеше да е забава да имаме у дома 3 броя от единия, 3 от втория и 3 от третия и Дуден още от мое време в добавка..
    Скрит текст:
    Не че преди години нямахме точно 5 сборника на  Архимед за 7 клас. Един имахме, дарен ни от по-голямо дете, но  с доста писано в него, още един за школата, която посещаваше каката и който в един момент уж  се загуби (впоследствие се оказа забутан някъде из вкъщи) и беше заменен с нов. После на малките им поискаха за училище, пратих ги с два от горните, но учителката възнегодува, че не били последно издание, в което имало изпит в края по сменения формат са 24 задачи, а не с 30. И хоп - станаха 5 Simple SmileSmileStuck Out Tongue

    Общи условия

    Активация на акаунт