Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 584
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 13 206
Ние сме готови с бюрата, собствено производство, от-до Wink Столовете не съм ги мислила още, но ще са от типа офис столове, защото направих бюрата височки Simple Smile Раница вече има госпожицата. Подарък от Щатите. Най-хубавите раници на голямата ми дъщеря са на Children's place. За съжаление, когато майка ми беше там нямаше ученически раници по магазините. При тях няма такива купуваници месеци преди учебната година. Въпреки всичко след много обикаляне й донесе чудесна раница, розова, кифленска Wink

# 196
  • На село
  • Мнения: 873
За раница/ученическа чанта за малкия заложих на немската марка McNeill. Двамата големи бяха с такива чанти от 1ви до 7ми клас. С по една изкараха и двамата 7 години! Отлично качество! Цената им е твърде висока (има защо) и в България не ги предлагат, но в немския ebay се намират доста сносни предложения и на модели от предишни години. Нашата я издебнах още през февруари, модел отпреди няколко години е,  но детето много си я хареса.

# 197
  • София
  • Мнения: 4 035
Не помня дали съм писала, но раницата на Ема е Арс Уна, тя си я хареса, мери я, пасна й, на мен ми покрива всички изисквания и я купихме. Не е кой знае колко скъпа, но не е и никак евтина. 150лв беше, от по-старите модели. Каката беше с Херлитц, доволна бях, да видим тази как ще е.
Стол имат анатомичен пред бюрото, но така като гледам колко е ученолюбива и концентрирана и тя като сестра си, ще виси до мене в хола за да подканям и подвиквам Simple Smile

# 198
  • Мнения: 29 321
…….ще виси до мене в хола за да подканям и подвиквам Simple Smile

 hahaha  май това ни чака повечето.....поне мен, де!

# 199
  • София
  • Мнения: 13 206
…….ще виси до мене в хола за да подканям и подвиквам Simple Smile

 hahaha  май това ни чака повечето.....поне мен, де!

Е, че това е задължително. Но тя няма да виси до мен, аз ще надвисвам над нея и ще крякам... до бюрото Simple Smile))))))))))

# 200
  • София
  • Мнения: 4 035
Нямам кръст аз да стоя толкова права, пък до бюрото само един може да седи Simple Smile Сестра й поне вече взе да е самостоятелна и да пише и учи сама, само ми носи за проверка или ако има въпрос, така че явно тя ще е на бюрото, а дребното ще седи на масата в хола при мене. За две бюра място у нас няма, но си мисля, че ако върви със същото темпо, докато вземе и тя да ползва бюро, каката ще изкласи Grinning

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На мен миналата Коледа от работа ми подариха раница и веднага я предадох на детето. На голямата всяка година й се купуваха раници - все нещо не беше ок или пък на нея ѝ омръзваше, така че сега изобщо няма да се занимавам с това. Така или иначе първите години сигурно аз ще я нося.
Ще наследи бюрото на сестра си, когато я преместим в друга стая, но и се съмнявам да го ползва. Тази година писа домашни на земята, въпреки наличието на маси и бюра от всякакъв калибър. Сестра му също използва бюрото основно за склад.

# 202
  • София
  • Мнения: 1 638
Маринова, ще проверя после как се казваше препрарата, защото не го помня вече. Но ние пробвахме много докато най-накрая измряха гадините.

Vache, я дай линкове за раниците. На малката каква е всъщност?

В момента има намалени раници в mytoys.de, включително и на сносни цени DerDieDas... но аз още не съм решила какво ще е.

# 203
  • София
  • Мнения: 13 206
Бубчето, ако трябва да съм честна, с каката изобщо не знаех какво учи до 4 клас. Буквално не съм отваряла учебник. Когато стана в 5 клас и смени училището, рязко разбрах какво значи да учиш с детето Simple Smile))))))))))))) Тя си мислеше, че може да учи като студентка.. на сесии. Преди тест направо целия раздел накуп. Да видиш как разбрах аз за какво говорят хората Wink Сега се надявам какичка вече да оказва контрол на сестра си, поне по математика много разчитам на нея.

# 204
  • Мнения: 29 321
Нямам кръст аз да стоя толкова права, пък до бюрото само един може да седи Simple Smile Сестра й поне вече взе да е самостоятелна и да пише и учи сама, само ми носи за проверка или ако има въпрос, така че явно тя ще е на бюрото, а дребното ще седи на масата в хола при мене. За две бюра място у нас няма, но си мисля, че ако върви със същото темпо, докато вземе и тя да ползва бюро, каката ще изкласи Grinning

 hahaha
Замислила съм да направим разместване и бюрото да се сложи до леглото. Така аз ще се изтягам с книга/таблет на леглото, пък той на бюрото..... Mr. Green  Крякането няма да ми се размине обаче.... Whistling Crossing Arms

# 205
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, я дай линкове за раниците. На малката каква е всъщност?
Нямам линк. Снаха ми ги купи директно от Marshalls в Щатите. Мога по марка да потърся, но те са не особено познати в Европа. Children's place мисля, че има в ToysRus, но няма как да си я доставиш. Чакай да поровя...
Аз миналата година поръчах страхотна раница на блиско първолаче от Спортсдирект. Сега няма такава, обаче. На каката също от там съм поръчвала на Hot Tuna. Много здрава се оказа.

Редактирам, за да сложа снимка Wink
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 31 юли 2018, 13:44 от Vache

# 206
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Аз раница Габол ще взимам. Баткото е с такава от 5- ти клас и сега, вече ще е 9- ти, още е с нея.
Ние в детската стая имаме две бюра, но не мога да си представя двамата заедно да учат по едно и също време, в една и съща стая - абсурд просто. Те ще бъдат в една и съща смяна, а първокласникът няма да ходи на занималня.
С малкия ще учим на масата в трапезарията най- вероятно. Холната масичка е ниска, няма да се прегърбваме.Simple Smile

# 207
  • Мнения: 1 821
Аз раница Габол ще взимам. Баткото е с такава от 5- ти клас и сега, вече ще е 9- ти, още е с нея.
Ние в детската стая имаме две бюра, но не мога да си представя двамата заедно да учат по едно и също време, в една и съща стая - абсурд просто. Те ще бъдат в една и съща смяна, а първокласникът няма да ходи на занималня.
С малкия ще учим на масата в трапезарията най- вероятно. Холната масичка е ниска, няма да се прегърбваме.Simple Smile
И аз се бях засилила за Габол, но една продавачка много ме разубеди и каза, че последните 1-2 години са имали няколко случая на рекламация- материята с която ги шиели не издържала . За това ми препоръча ето тези Simple Smile  https://lumar-bg.com/catalog-details-bg-1.html?orderField=date&a … amp;brand%5B%5D=8 Не искам раници с твърдо дъно и от тези обемните.. още повече , че моето момче със сигурност ще е в една класна стая по цял ден и ще могат да си оставят нещата там - т.е. надявам се вкъщи да се носят само учебни тетрадки и там където има за дописване и не е успял в занималнята да се справи. Тези CoolPack ми харесаха , защото имат страшно много варианти като големина и десени, не са някакви с бебешки герои ( така , че другата година да ми каже , ама вече не я искам)  и въобще не са толкова скъпи.

# 208
  • София
  • Мнения: 1 638
Нямам кръст аз да стоя толкова права, пък до бюрото само един може да седи Simple Smile Сестра й поне вече взе да е самостоятелна и да пише и учи сама, само ми носи за проверка или ако има въпрос, така че явно тя ще е на бюрото, а дребното ще седи на масата в хола при мене. За две бюра място у нас няма, но си мисля, че ако върви със същото темпо, докато вземе и тя да ползва бюро, каката ще изкласи Grinning

 hahaha
Замислила съм да направим разместване и бюрото да се сложи до леглото. Така аз ще се изтягам с книга/таблет на леглото, пък той на бюрото..... Mr. Green  Крякането няма да ми се размине обаче.... Whistling Crossing Arms

Много смели мечти имаш Simple Smile

# 209
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз съм харесала едно тапицирано въртящо се столче от Икеа, но леко ме притеснява “въртящият момент”. Като си го знам какво шило ми е детето, дали писането на домашни няма да е едно безкрайно врът наляво-врът надясно Smiley.

Движението е от изключително значение за децата и всъщност чрез движението мислят. Simple Smile Движението има пряка връзка с развитието на интелекта и паметта. Така че връткането си е бонус. И аз обичам да се връткам докато работя и шавам много и сега ми е страдално, че стола ми е статичен в момента. Simple Smile

Нямам никакво намерение да вися до някого и да подканям, подкряквам и т.н. Домашното си им е тяхно задължение и ако не го направят си получават съответните санкции в училище. Ако не му се занимава - пише се на тяхната сметка. Simple Smile Моята работа е да им дам пример и да обсъждаме, ако имат затруднения, но пъдар не съм със сигурност. Simple Smile
И да не решите, че моите са някакви примерни ученици, дето с прибирането си сядат да пишат домашни, нищо подобно, хаха. Колко са ме послъгвали, че нямат нищо за домашно и после ми се прибират с начервени въпросителни по тетрадките.

Общи условия

Активация на акаунт