Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 736
  • 736
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 15
Зелено човече, защо не взимаш от джъмбо тетрадки? Не ви харесват или заради качеството им?

# 346
  • София
  • Мнения: 5 292
Има резерви у дома, ако се сети навреме. Ако не - носи последствия и в някакъв момент се научава. Чудеса от храброст в ежедневието заради нечия немърливост? Тичане от другия край на града, за да донеса в училище забравеното домашно? Вдигане на другиго на аларма, щом никой не умира? Не, благодаря.

# 347
  • София
  • Мнения: 13 211
Е, точно затова имам тетрадки с големи квадратчета и тесни и широки редове от каката, дето ще бъде 9 клас Wink Сега с малкото нямам намерение да се запасявам. Купувам десет, като видя, че намаляват, взимам 2-3 резерва и толкова. Това не са тетрадките, които после се ползват до гимназията. Но който има още деца няма проблем да си ги пази Simple Smile

# 348
  • Мнения: 1 265
Вашите родителски срещи минаха ли?

Изцяло ли дават в първи клас и учебници и учебни тетрадки или помагалата се закупуват от родителите?

Тетрадките с малки квадратчета от втори клас ли се ползват?

# 349
  • Бургас
  • Мнения: 16 310
Нашата родителска среща е на  4ти.
Мисля,че купувахме някакви дребни помагала,когато баткото беше 1ви клас,които госпожата ни искаше.
Сега ще видим как ще е с малкия.

# 350
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Според мен и 10 бройки тетрадки са много. Като знам колко учебни тетрадки и помагала ще имат за попълване, че обикновените едва ли ще са много.
Учебниците и учебните тетрадки за часовете по задължителната подготовка са безплатни, но има т.нар. ИУЧ - избираеми учебни часове, които са 3 за първи клас по хорариум, се купуват допълнително. Тези часове са различни за различните училища, обикновено са БЕЛ, математика или чужд език.
Отделно за часовете по ЧК има спусната програма за т.нар. гражданско образование, което включва права и задължения, безопасност на движението, действия при бедствия, аварии и катастрофи. Та за тези часове също се купува допълнително помагало.
Обикновено се купуват и тетрадки за трениране на фината моторика - писане на цифри, букви.
Нашата класна ни предупреди юни,че около 50 лв. ще струват горе-долу тези допълнителни помагала.

# 351
  • София
  • Мнения: 13 211
Тетрадките с малки квадратчета от втори клас ли се ползват?

Имам много далечен спомен, че моята голяма дъщеря изобщо никога не е ползвала малки квадратчета.
Нашата родителска е на 4-ти

# 352
  • Мнения: X
Нашата класна беше изчислила, че 56 лв. ще струват учебните тетрадки и помагалата, на първата родителска среща в края на юни се разбрахме с родителите, че някой ще събере парите и ще направим колективна поръчка, при през някаква борса. Отстъпката е 10%. Дано се намери съвестен родител, който има достатъчно свободно време и се съгласи да поеме ангажимент.

# 353
  • Мнения: 68 935
То не си заслужава  много за 5-6 лева... Confused

# 354
  • Мнения: X
Да, обаче 5-6 лв. по 24 деца ще останат в касата на класа. Може топки да им вземем или други неща.

# 355
  • Мнения: 68 935
Оф...аз съм много против тези дарения...

# 356
  • Мнения: X
Тете, с каката в малките класове, училището осигуряваше една топка, в началото на учебната година, която до десет дни беше спукана. След това родителите купувахме още две, с които, с малки изключения, изкарваха цялата учебна година, но определено не ги купувахме от магазините за 1 лв.
На мен не ми се нрави дарението, което искат под формата на периферна техника, но ако само аз съм против, нали знаеш какво се получава.

# 357
  • София
  • Мнения: 5 292
Близо сто лева общо беше на баткото, помня още... по английски нещата се купуваха от родителите и бяха най-скъпи. По свое желание събрахме по десетина лева за течен сапун (да си имат в стаята) и малко игри за занималнята: топки, обръчи, въжета и подобни, също някои родители донесоха от къщи.


Препоръчвам този наръчник!
Асоциация Родители/ Association Roditeli: Ако все още не сте поръчали Наръчника за родители на първокласници, побързайте! Скоро е първият учебен ден Simple Smile. Наръчникът е безплатен. Нужно е само да подадете заявка на office@roditeli.org, като задължително посочите: броя на заявените наръчници, точен пощенски адрес на училището или организацията, име и телефон на човек за контакт.
https://www.roditeli.org/index.php?option=com_content&view=a … -07&Itemid=11

Последна редакция: чт, 30 авг 2018, 05:55 от зелено човече

# 358
  • София
  • Мнения: 181
Вашите родителски срещи минаха ли?

Изцяло ли дават в първи клас и учебници и учебни тетрадки или помагалата се закупуват от родителите?

Тетрадките с малки квадратчета от втори клас ли се ползват?
Купуват се - помагала, учебник по език.Предполагам, че не са по-малко от 60-70лв, може и повече. Ние ще разберем на 12ти когато ни е втората родителска.
За тетрадките, зависи от темпото на класа, някъде почват от вторият срок, други във втори клас, или такива като нас - директно от началото на учебната година Simple Smile

# 359
  • На село
  • Мнения: 873
Сигурни ли сте, че в първи клас се учи чужд език? Мислех, че започват с езиците от втори. Или греша?

Общи условия

Активация на акаунт