Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 70 196
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • На село
  • Мнения: 873
Не е въпроса в писането на букви на съответния чужд език, а в броя часове седмично. В държавната детска градина едва ли учат чужд език по 10 часа на седмица Wink.

# 376
  • бургас
  • Мнения: 624
Здравейте, искам да ви питам дали имате представа приблизително каква сума е необходима за един първокласник? Нашата родителска среща предстои, а вече се чувствам притисната от времето. Засега съм взела само дрехи и обувки за физическо, поръчала съм и раницата.

# 377
  • Мнения: 427
В детската градина имаха английски. Съвсем основно и елементарно - цветове, плодове, зеленчуци, броене ... Учителката каза, че същите неща се учат и в първи клас, без писане, оцветяват в учебника.

# 378
  • София
  • Мнения: 13 204
В детската градина имаха английски. Съвсем основно и елементарно - цветове, плодове, зеленчуци, броене ... Учителката каза, че същите неща се учат и в първи клас, без писане, оцветяват в учебника.
И след има-няма 7 г. започват същото в гимназията, само че от азбуките Wink

# 379
  • Мнения: 1 345
Златна ябълка, зависи си от училището. Ако трябват униформи , ако има ентусиасти родителите да събират по 25-30 лева за касата на класа, ако помагалата са повечко от стандартните, ти трябват  немалко пари. Колкото по-малко елитно се води едно училище, толкова по-малко пари са необходими.Аз не се притеснявам за първокласника, интересна ми е сумата за батко му . Там само униформите са поне 70 лева.


# 380
  • Мнения: 765
Нашия първокласник е почти готов. Това са ни разходите до момента.
За униформа съм  дала 100 лв.
Тетрадки, моливи, боички, флумастери и т.н(по списък от училището)-около 50 лв.
Раница-70 лв.
Есенно яке-30 лв
Дрехи-7 комплекта(анцузи), 2-3 бр.дънки, гащи, потници, чорапи, ризки-2-3 броя-около  200 лв
Останаха за купуване обувки и маратонки.Утре ще ходим за тях.
Родителската ни среща е на 11.09, за там трябва да си приготвя 60- 70 лв за помагала.

# 381
  • София
  • Мнения: 13 204
Хора, защо специално купувате дрехи за училище? Аз нито преди, нито сега смятам да го правя. В смисъл, че детето си има дрехи, купувам периодично като омалеят, ама това го правя по принцип, не заради първи клас.

# 382
  • Мнения: 1 345
Аз купувам най-често анцузи, защото трябват за физическо. През лятото ходят с къси панталони и не носят. Тези от предходната учебна година вече са малки. Вероятно и есенни якета ще трябват, дънките също сякаш са къси. Краката  растат с бесни темпове.  През лятото са по-често с кецове, но за есента  ще трябват нови маратонки. Освен това и моите нищо не пазят. И аз не съм перфектната домакиня, та нещата се усложняват.
Това е по-скоро сезонно купуване, не за училище, но си трябват нови неща.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 18:32 от Аmanda

# 383
  • Мнения: X
На мен униформата ми излезе около  85 лв., но тя не включва пола или панталон. Това са само блузите и суичър. На първата родителска казаха, че помагалата са около 60 лв. За раницата, тетрадки, боички, моливи и т.н. отидоха 100 лв. Остава ми анцуг за физическото, маратонки взех в началото на лятото и ѝ стават за сега. Мисля, че големите харчове ги направих, но все ще излезе нещо непредвидено. Оптимист съм. Не ми се мисли за каката. Там за учебници се надявам да стигнат 150 лв. за втора употреба. За съжаление не можем да продадем миналогодишните, защото следващия випуск са по новата система. Евентуално само някои от тези по специалните предмети, освен ако не иска да ги запази за държавния изпит.

# 384
  • Мнения: 29 254
Аз съм купила нови дрешки, не защото няма, а да се почувства по-специално на първия учебен ден.

# 385
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моите покупки са по-скоро сезонни, но и не са много. Но повечето неща от пролетта май са му малки.

При наличие на униформи обаче ми се струва почти излишно пазаруването на други дрехи - все ме е било яд на неизносените дрехи на сестра му, докато носеше униформа. Буквално нямаше кога да си носи останалите дрехи - събота и неделя колко да ги износи.

# 386
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз съм купила нови дрешки, не защото няма, а да се почувства по-специално на първия учебен ден.

Е, естествено, че за първия учебен ден трябва да са пременени. Аз имах предвид ежедневните дрехи.

# 387
  • Мнения: 29 254
За ежедневните купих само дотолкова, доколкото е израсъл миналогодишните. Плюс 4-5 чифта дънки, понеже в градината ходеше повече с анцузи, а сега ще си е само с дънки и панталони, а екипа в допълнителна чанта. Peace

# 388
  • София
  • Мнения: 13 204
За ежедневните купих само дотолкова, доколкото е израсъл миналогодишните. Плюс 4-5 чифта дънки, понеже в градината ходеше повече с анцузи, а сега ще си е само с дънки и панталони, а екипа в допълнителна чанта. Peace
Аха! Всъщност прави сте, че в градината повечето дечица ходят с анцузи. Може би, защото аз имам момичета и те имат поли, рокли, клинове не съм ги обличала в анцузи и си имат разните там вжедневни дрешки. Но момчетата с анцузи и къси гащи ходеха. Сега за училище им трябват друг тип дрехи. Simple Smile

# 389
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Нашата класна помоли като имат физическо, децата да са облечени с екипи и да им остане само маратонки/гуменки да обуят. Така беше и с баткото, когато беше в началните класове. Трябваше да се преобличат в класната стая, а той не искаше да се съблича пред момичетата. Едва в 5- ти клас започнаха да ползват съблекалните към салона.
Да не говорим,че за 10 мин. междучасие трудно ще се преоблечат и стигнат до салона.
Затова моят първокласник като има физическо ще ходи с анцуг, а панталони и дънки - в дните без физическо.

Общи условия

Активация на акаунт