73 СОУ - гимназиална степен /тема №2/

  • 77 545
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 79
При мен информацията беше нищожна, но и аз си сглобих тази картинка. Надявах се да е грешна.  Жалко, тъй като беше добра идея, просто това са подрастващи и им трябва сериозен надзор. В такива условия домашното възпитание отива в небитието.

# 406
  • Мнения: 4 028
Не знам за екскурзията, но възрастта е много трудна. Ако трябва да се вардят, трябва като във филма, но не роднина-милиционер, а учител-дете, и пак малките хитроумци ще изтъркалят възрастните /ако решат/. Затова съм принципно против подобни масовки на този етап. Още малко да узреят, да натежат, да са наясно с причини и следствия, пък тогаз - свобода.

# 407
  • Мнения: 1 032
аз съм съвсем наясно, че възрастта е трудна и сега започва, но съм потресена как масово вече са употребявали, и то очевидно повече от веднъж, и алкохол, и цигари, и трева. съжалявам, че трябва да го кажа, но моето дете винаги е било на по няколко лагера в годината - и от училище, и от школи със съвсем непознати деца - вечер винаги са били занимавани я с лагерен огън, я с образователни филми, я с някакви увлекателни игри - според обстоятелствата и възможностите. била е и отговорник за по-малките - да са минали през банята, да не се мотаят. а това, което чух сега, беше 'ти не знаеш ли как всички тук идват, за да пият и да пушат'. явно, защото им се предлага възможност, поне това е моят прочит. съжалявам, ако деца в тази възраст имат единствено това очакване от екскурзия, наистина е тъжно, жалко и опасно. някой родител на родителската каза 'ама фирмата е с лоша репутация в интернет'. репутацията на фирмата ни е най-малкият проблем.

п.с. за пазенето, Шарлот - никой не може да ги опази от самите тях. наша работа като родители вечер и през уикенда, и на училището в учебно време, е да създаваме ценности. съжалявам, ако звучи твърде бутафорно, ама е така. не може консумация на алкохол и цигари в 8ми клас да е норма. просто не е нормално.

# 408
  • Мнения: 79
Мисля, че децата са много умни, възпитани и добри. Предполагам единици са употребявали и преди. За жалост винаги има първи път. Поставени в такива обстоятелства, обаче “дивото зове” и хормоните бушуват. Решението е постоянен надзор, комуникация и ангажираност.

# 409
  • Мнения: 920
Fairy, това екскурзията до Девин ли е била, за която се писа, че е сборна...? В гимназията вече не може да се очаква, че учителите ще ги “вардят”.  Честно казано, бих предпочела да не се организират такива екскурзии, защото учениците на тази възраст са като отвързани и си мислят, че за два- три дена “ свобода”  може да се развихрят.

# 410
  • Мнения: 1 032
до Девин, сборна, да. 7ми, 8ми и 10ти клас. ами, моето дете беше досега все на сборни екскурзии с деца от 5ти до 12 клас в старото училище. как пък нито веднъж не видя алкохол и цигари, за трева да не говорим. сега й знае цената. това, което се опитвам да обясня, е, че там нон-стоп се говореше за вредата от алкохола и наркотиците. гледаха се филми. по английски, по немски, в час на класния. за здравословното хранене. за опазването на природата. на средата около нас. да се става в трамвая, ако има бременни и възрастни. да не се нагрубяват. да уважават различния - по-пълния, по-бавно учещия, по-нервния.

не казвам, че никой не е пушил и пил, сигурно някои са, но никога на училищно мероприятие. от уважение към учителите, които висят с тях до среднощ и си говорят за нещата от живота. или просто, защото нещо им е влязло в главата от непрекъснатите примери как се проваля, или умира, човек, ако се дрогира. миналата година хванаха момче с някакво портативно наргиле - седмици наред им четоха лекции, викаха родителите, събираха децата. а тук какво - пълна абдикация на отговорни за тях възрастни, защото не могат да ги пазят - това ли трябва да приемем, и да ги спрем от екскурзии за по-сигурно? ами ако ей така напили се бяха почнали да висят от прозорците, на които са пушили?

въздържах се да отида в училището още днес, защото това нямаше да свърши добре. но съм тотално разочарована.

# 411
  • София
  • Мнения: 478
Тук картината, отразяваща екскурзията,  става все по-драматична. Допускам, че част от информацията ми се спестява, но аз научавам за преходи, екопътеки, пещера, водопад, импровизирано състезание по плуване, музей на авиацията и колко страхотна е госпожата. Дали е същата екскурзия? А дали истината не е по средата?

# 412
  • София
  • Мнения: 1 156
здравейте,
искам да попитам за евентуалната екскурзия в края на 8 клас до Австрия/Германия ... миналите години -  кога е била - по в края на юни или по към средата? Ако някой си спомни датите, моля да сподели, опитвам се да натамъня различни неща догодина през юни, като (ако има такава) и да не изпуснем и тази екскурзия.

# 413
  • Мнения: 920
Доколкото знам Г паралелка готви екскурзия до Австрия и Германия, но е през юЛи;

# 414
  • Мнения: 7
Искам и аз да споделя наблюденията си от 73то.
Дъщеря ми харесва много класа си, учителите ни са страхотни. Мисля, че имахме късмет да попаднем в това училище! Класната ни освен солидните знания по немски, които се старае да гради, прави часовете интересни и забавни предоставяйки възможност за дискусии на различни теми. Късметлии сме и с учителите си по математика, БЕЛ и философия. Дъщеря ми с голямо въодушевление прие екскурзията до Германия, надявам се да се състои. Вярвам, че до финала децата ще изградят много истински приятелства, както и ще натрупат солидни знания!

# 415
  • София
  • Мнения: 5 136
здравейте,
искам да попитам за евентуалната екскурзия в края на 8 клас до Австрия/Германия ... миналите години -  кога е била - по в края на юни или по към средата? Ако някой си спомни датите, моля да сподели, опитвам се да натамъня различни неща догодина през юни, като (ако има такава) и да не изпуснем и тази екскурзия.
Няма как такава екскурзия да е в края на учебната година, т.е. през юни. Тогава децата ги оформят, а и ще имат ВО по НЕ.

# 416
  • Мнения: 79
Но тази екскурзия едва ли ще е за всеки желаещ от 8-те класове, тъй като се организира от класен ръководител и вероятно ще си води само своя клас

# 417
  • Мнения: X
Тогава децата ги оформят, а и ще имат ВО по НЕ.
Може ли да споделиш как се организира и провежда? Може да се окаже полезен опит и за други училища. Преди имаше НВО по чужд език в осми клас, но беше отменено, а вероятно училищата, в които има профил чуждоезиков биха искали да тестват учениците си по някакъв начин.

# 418
  • София
  • Мнения: 5 136
Под ВО се разбира оценяване, което не се провежда от учителя, преподаващ съответния предмет.
То може да бъде организирано от Директора, от комисия от други учители и пр.
Да, НВО по език няма, но в 73-то от миналата година Директорът прави такова за 8 клас. Идеята е да се установи нивото на учениците.

# 419
  • Мнения: X
Въпросът ми беше дали знаеш как е организирано при вас. Какви учители са членове на комисията? Как се определя форматът? Как точно се разработват спецификациите и изпитните задачи, самите изпитни материали, критериите за оценяване.
Скрит текст:
Нормативната уредба я познавам. Даже понякога отнасям подигравки затова.

Общи условия

Активация на акаунт