Да изчезнеш като дух/ghosting

  • 31 374
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
Или "любимото" ми и често срещано в чужбина поне е ненадейното събирането на багажа и изнасяне без предупреждение, докато партньорът го няма, и оставянето на писмо (ако изобщо). Познавам няколко жени, които са преживели този шок.

Това си представях, че само по филмите се случва.  Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Или "любимото" ми и често срещано в чужбина поне е ненадейното събирането на багажа и изнасяне без предупреждение, докато партньорът го няма, и оставянето на писмо (ако изобщо). Познавам няколко жени, които са преживели този шок.

Това си представях, че само по филмите се случва.  Shocked

О, винаги го е имало, явно!
Така направи свекърва ми с втория мъж, с когото заживя.
Влезе човекът в болница за изследване и тя извика сина си да ѝ събере багажа, и си би дузпата.
Каза, че според нея той комай ще да има рак и не иска да се ангажира.

# 17
  • Испания
  • Мнения: 37 503


О, винаги го е имало, явно!
Така направи свекърва ми с втория мъж, с когото заживя.
Влезе човекът в болница за изследване и тя извика сина си да ѝ събере багажа, и си би дузпата.
Каза, че според нея той комай ще да има рак и не иска да се ангажира.

Това пък е още по-гнусно.

# 18
  • Мнения: 18 866
Кухи лейки колкото искаш. Някои постъпват така дори при наличието на дете, така че...

# 19
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Случвало ми се е. Само че не съм имала интимна връзка с този човек. Познавахме се, виждали сме се на живо, покрай компания, но повече наблягахме на писането. Пишехме си денонощно по приятелски. Един ден, установих че ме е баннал. Нито сме се карали, нито нищо, предния ден си писахме много и за разни филми си говорехме. Така и не разбрах защо ме заличи от живота си от раз. Сменил си е и номера. Абе, точно изчезна. По принцип имам идея къде живее, но никога не съм ходила да го търся или дебна, за да ми даде обяснение. Явно така е решил.
В началото ми липсваше много самия контакт с него, защото ми беше адски приятен събеседник. Тресеше ме гняв към него, защото не смятам, че това е нормално отношение към някого, особено ако никога не си имал проблем с него. С течение на времето ми мина де.

# 20
  • Мнения: 29 914
Чак така не ми се е случвало. Да се чудя какво аджеба се е случило на този човек. Но съм имала познати, с които пътят ни се разделя и просто не се виждаме. Но все пак това е различно...

Би ми било голям стрес, ще се опитам да издиря човека, защото ще ми се въртят в главата само разни глупости - катастрофи, болести и т.н. Като разбера, че е добре, ще се отдръпна, щом не иска да контактува с мен.
Проблем е, когато човекът не ти е само приятел/познат, а например годеник/ца или съпруг/а. Чак не искам да вярвам, че може да се случи нещо подобно, но животът е шарен....

# 21
  • Мнения: 12 473
Да, случвало ми се е. Изчезване без дума и грам обяснение.
Много гадно - на-вече защото не знаеш "защо".
Ама..прежиява се. В един момент просто спираш да се питаш вече и продължаваш напред.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 388
Моя близка роднина, разведена на 70 години се събра с един мъж, също разведен на същата възраст да живеят заедно и така си живееха половин година в къщата и в селото, в което тя живее. На събора на селото гости, роднини всички излизат на площада да празнуват, включая и той. По някое време заявява, че ще се прибере за малко вкъщи да си почине. Другите остават да празнуват в центъра. След един час като се прибира жената заедно с останалите гости, той си събрал всички багаж натоварил се на колата и оставил къщата отключена даже, какво му пука дали може да влязат крадци. Дим да го няма - ни вест, ни кост. Нито си вдигна телефона, нито я потърси повече. За нея това беше голям шок.

# 23
  • Мнения: 3 149
Случвало се е. България е пълна със страхливци и недостойни мъже.

# 24
  • Мнения: 1 487
Боклуци има от всякакви народности.

# 25
  • Мнения: 3 819
Точно по този начин "изчезнах" изчезнах и аз, когато се влюбих в неподходящ човек.
Два месеца след като бяхме започнали отношенията си и почти не се прибирах вкъщи, а бях все у тях, просто си дадох сметка, че съм захапала сериозно въдичката и ако не изчена тотално, нищо добро няма да излезе от тази връзка.
Смених телефонния номер, напуснах града и все едно никога не е имало нищо между нас.
Общи познати ми казваха, че се опитва да ме намери и да поговорим, но аз категорично не желаех.
Това беше правилното решение според мен в онзи момент.

# 26
  • Мнения: X
За добро или лошо, приключвам отношенията с хората, с които съм решила да приключа, точно по този начин. Без много приказки се изнасям, съвсем тихо затварям вратата след себе си, изтривам и блокирам контактите отвсякъде и съм до там. Досега не ми се е случило да погледна назад. Вярно е, че преди да стигна до приключване на отношенията съм подавала сигнали, че нещата не са ми ОК и всъщност гледам да не се стига до ампутация. Но, ако се стигне, ампутирам без много-много приказки и изчезвам яко дим. Отнася се далеч не само до интимни връзки, а за отношенията ми с хората въобще.

# 27
  • Мнения: 301
Случвало ми се е няколко пъти - не е приятно. Винаги е било в началото на връзката. Първите пъти се обвинявах, мислейки си че явно аз съм виновна. Но животът ме срещна с доста мъже, с 'тефтерчета' и листове с брой жени минали през леглото им и си мисля, че това е една от основните причини - поиграх си, сега следващата.

# 28
  • Мнения: 213
Случвало ми се е няколко пъти - не е приятно. Винаги е било в началото на връзката. Първите пъти се обвинявах, мислейки си че явно аз съм виновна. Но животът ме срещна с доста мъже, с 'тефтерчета' и листове с брой жени минали през леглото им и си мисля, че това е една от основните причини - поиграх си, сега следващата.

 Да, при неангажираща връзка. Ако отношенията са дълбоки и с история- ситуацията е била без изход. Мога да преглътна себе си за връзката- до един момент. Дойде ли момента и няма ли промяна- тръгвам.

# 29
  • Мнения: 36 100
имах един приятел, който твърдеше, че всичките си кратки връзки е приключвал така
за една от тях дори ми беше разказал, че на сутринта станал да прави кафе, но в кухнята нещо му прищракало и изчезнал през прозореца
доста се смях, защото той го разказваше забавно, но ми стана жал за жената

Общи условия

Активация на акаунт