Ноември толкоз е далече, а бебче ни се гушка вече! (тема 3)

  • 60 726
  • 757
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 639
Дам, ходих и аз два пъти:) Засега са добре тоновете. Аз все живея в някакъв страх че ще родя по рано. Колкото до килограмите с предната бременност качих 20 кг и ги свалих после, но все пак хич не ми е приятно сега че съм такова слонче:)

# 256
  • Мнения: 165
И аз имам такива страхове и покрай контракциите - съвсем. Не съм сама, ух. Иначе знам, че ще сваля кг, това не ме притеснява. Имам доста воля на тема храна : ) Ти щеше да си с операция, нали? Имаш ли дата за секциото?

# 257
  • Мнения: 1 639
О споко не само не си сама ами мнохо майки ги е страх че ще.родят по-рано:) Ами първото ми е със секции и май май и това, нямам още.те ще.ми кажат сигурност чак средата на Окт, но предполагам че ще е сед между 23 ти и 30-ти Окт ако издържа дотогава:) А ти,.къде ще.раждаш?

# 258
  • Мнения: 165
Във Франция съм аз. Но след 37г.с мисля, че ще съм доста по-спокойна. Даже мисля тогава и магнезия да спра. Ще се справим : )

# 259
  • Мнения: 1 639
Хехе, и аз живях 6 години във Франция. Как е там да си бременна, добре ли се грижат за бременни?

# 260
  • Мнения: 170
Леле, момичета, имате ли проблем с киселините? Не знам какво ми стана от вчера, но на моменти чак е нетърпимо усещането. Имах малко киселини към 3-4 месец, но отшумяха от самосебе си, и в сравнение с това сега - нищо не е било. Не ми се иска да взимам лекарства, така че ако знаете някакви "бабини рецепти" ще съм много благодарна. Върти ми се в главата нещо за прясно мляко, ще пробвам...ужас направо

Същата работа от няколко дни, будят ме през нощта и ме изгарят 😟
Такова чудо не съм очаквала.
Преди пиех Талцид и то при по-леки киселини, сега ме изненадаха

Аз съм + 15 кг, като с първата бременност качих 21 кг 😒
Още нищо не съм купувала и като че ли започва да ме обзема паника, че съм доникъде.
Събота и неделя ще се пазарува с помощници, че от около две седмици трудно се побирам зад волана 😄


# 261
  • Мнения: 141
За щастие относно киселините и запека не мога да взема отношение, тъй като засега нямам и се надявам силно така да си остане до края.
Относно йога за бременни не съм ходила на курс, но няколко пъти правих вкъщи от клипчета в ютюб и много добре се чувствах след това, но не съм редовна никак.
Аз също взех течния препарат за почистване на пералня от промоцията на дм, но не съм го пробвала още.
Кажете сайтове за пазаруване на дрешки и одеялца, от които сте доволни, аз за изписването някаква дрешка и по дебела пелена или чувалче трябва да взема.

Може ли дс споделиш линк към тези клипчета. Аз намерих няколко, но не ме грабват особено 😀 Аз съм била досега веднъж на тонове, в петък пак Simple Smile

Бебето беше последно 1.500 преди 2 седмици.


Аз от време на време имам киселини и не взимам нищо, изправям се в седналл положение и пия вода....

# 262
  • Дания
  • Мнения: 313
Съчувствам ви искрено за киселините. Имах за около седмица в 6ти месец и беше ужасно. С нищо не съм ги борила, изчезнаха сами.
Тук при мен всички перилни препарати за деца са без аромат. Не ми харесва особено идеята, но нямам избор. Имат си разни скандинавски марки, противоалергични и тн, но ми се искаше да миришат на нещо дрешките. Иначе нищо не съм прала още. Всичко е готово, само количката ми остава да поръчам. Спрях се на Stokke, но още го мисля. Пробвах и една Mutsy igo, която ми се стори доста по- маневрена от Stokke-то, но и доста по- груба. Не знам. Ще го мисля още седмица- две.
Все още не съм стегнала багажа за болницата. Идея нямам какво ще трябва да нося. Аг-то ме праща на курс Get ready следващият месец и там ще ми обяснят.
Момичета, вечер след баня пускам по малко мляко. 😊Вие имате ли?

# 263
  • Мнения: 833
След вчерашната ЖК, бебешонката е вече 2600 гр., а аз в 8- ми месец качих 4 кг., общо 7 кг. до тук. Значително съм намалила движението, повечко съм се олежала... Появи се вече и вълчия апетит. Отвреме навреме имам ускорен пулс, който ме изтощава, но не е някаква патология. Като цяло този месец ми беше тежък - нямам толкова сила, вече съм се позаоблила и ми е трудно всичко. Като се понапрегна с работа и после страдам от контракции. Не вземам нищо, просто ги излежавам, почивката е съживяваща. И аз изпитах екстрите - киселини. Добре, че не са чести, само след портокалов сок. Не мога да се отърва от генитален херпес последните седмици. Изглежда е поспаднал имунитета ми, но ако това продължава, много е вероятно раждането да бъде секцио.
Общо взето съм си подготвила всичко за посрещането на новото човече. След седмица ще сме приключили с ремонта вкъщи. Ще остане да подредя дрешки и аксесоари. Дано да ми пристигне навреме люлеещата кошара, преди беба.

# 264
  • Мнения: 257
Аз коластра си имам още от 5-ти месец, тече яко Grinning Днес бях на преглед и бебе се отчете 2400 г. Ще го видим колко още ще качи преди да дойде време да се гушкаме Simple Smile Охх, то не остана вече, направо нямам търпение. От октомврийската тема се разраждаха, искам и аз бебче...
   И на мен вече започна да ми тежи и трудно да дишам. Особено като си завре крачетата под ребрата ми Grinning Много ми е шавлив, не ме оставя да си почивам. Единственото хубаво е, че все още ставам само по 1 път нощем до тоалетна. Дано до края да е така Grinning

# 265
  • Дания
  • Мнения: 313
Босилечка, голяма си щастливка. От началото на бременността ставам по минимум 3 пъти на вечер. Иначе и мен ме ръчка под ребрата. Обърнала се е вече и рита жестоко в дясно под ребрата. Особено, ако легна настрани. Единствено по гръб не се противи,  но така пък аз не изкарвам много. 😊

# 266
  • Мнения: 1 639
Босилечка, ти ли беше в МД заради високите левкоцити.Как си, какво ти казаха, как мина престоя? Или аз се бъркам вече:) Много Майки станаха Wink

# 267
  • Мнения: 257
Хаха, не съм аз. Много ми е далеч от Русе до София Simple Smile Иначе и мен искаха да ме натикат в болница заради скъсена шийка, но отказах и съответно ми забраниха всякакво натоварване. Обаче на ФМ доктора ми вика: Кво ти пука колко е шийката, нищо ти няма. То вече пораснало бебето, и да се роди голяма работа....Разхождай се, прави каквото искаш. И съм шах и мат. Един казва едно, друг противоположното

# 268
  • Мнения: 1 639
Обърках се вече:) Ама сега ксто каза си спомням като се оплакваше:) Радвам се че се е разминало:)

# 269
  • Мнения: 97
praskovka ето  2 линка, правила съм и други но не съм ги добавила в любими и не ми се търси има доста разнообразие, https://youtu.be/B87FpWtkIKA ; https://youtu.be/zIgT7_v4oxc  от тези първото е 10 мин. и има още епизоди от по10 мин. ще ги видиш, а второто е към 30 мин. това е за енергизиране, но ще видиш надолу има за болки в гърба, подготовка за раждане и т.н.
Относно хемоглобина се оказа, че 110 е ниска стойност и сега пия и феротон или нещо подобно, едни като сокчета.
Понеже за контракциите пък пия нош па, папверин и магнезий реших че много химия ми идва. Вчера реших да спра но шпа и папаверина, защото контракциите са нормализираха и си викам я дай да пробвам. Не ги пих вечерта и на сутринта и към 10 ч. като се започна с контракциите една след друга, не болезнени но продължителни, чести  и силни. Чак се уплаших сега съм по-редовна и отпреди на хапчетата Innocent и нещата се нормализираха.
Никой не даде линк от магазин за дрехи и пелени от който е доволен, аз все още търся.
Някой купувал ли си е някакви книги за отглеждане на бебето, за кърмене или др. под. които да може да препоръа като полезни?

Общи условия

Активация на акаунт