Ноември толкоз е далече, а бебче ни се гушка вече! (тема 3)

  • 60 786
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 314
Трябва си шезлонг за всяко беце, освен ако няма двоен. Като си примерно в кухнята и правиш нещо, ще трябва да можеш да оставиш някъде и двете бебета, за да ги наблюдаваш отблизо. Освен ако не са си в леглата, а ти ги гледаш бебефон с камера.

# 91
  • Мнения: 165
И аз имам проблема с краката...направо ме хванаха нервите снощи, до някое време не съм мигнала. Имам и контракции от известно време и скъсена шийка (много се изплаших) и ми изписаха някакви хомеопатични+магнезии и едно хапче приличащо на но-шпа. Хомеопатията е на Веледа, но в събота получих алергична реакция, а ги пиех от сряда. Чак днес реших да ги спра, защото имам съмнения да не е от тях. Утре съм на преглед и ще питам, а май ми помагаха за контракциите..но и беба намали движенията и не знам има ли връзка. Моите истории...Grinning А за шезлонга съм решила след раждането да го мисля, на този етап няма да взимаме.
П.с-Радвам се за нашата темичка, че потръгна. Аз също не съм във ФБ

# 92
  • София
  • Мнения: 63
За крака не знам, но мене гърбът ме боли тука от 2 дни, хич не си намирам удобни пози за седене...

# 93
  • Мнения: 314
Мен пък ме боли един зъб. Правиха му пломба, после допълнително покритие и сега пак ме боли. Направо не знам вече...Отделно още две пломби. Венците ми са яко възпалени и кървят. А ги жабуря и ползвам специална паста. Голям зор с тия зъби.

Спането и то мъка, само по гръб. Ама поне спя.

# 94
  • Мнения: 71
И на мен много ми кървят венците. А по едно време два мъдреца ми растяха. Бях се побъркала. Нищо не помага за венците при мен. Понякога по- малко, понякога повече кървят.
Момичета, вие как усещате бебчетата? Много често ли или от време на време, или рядко?

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Всеки ден различно усещам бебка. Един ден рита повече, друг ден за цал ден само няколко пъти. Общо взето май си има собствено мнение бебето по този въпрос.

# 96
  • Мнения: 834
@Zimaa, късметлийка си с това спане по гръб! Аз мога само настрани. Ако легна по гръб ми става ужасно лошо. Спира ми притока на кръв от вена кава, и на бебка и се ускорява пулса. Това последното го установиха на една ФМ, и оттогава не смея да си го причинявам. Ако се случи да се извъртя през нощта се започват едни кошмари и се събуждам моментално, за да променя позицията.
Напоследък бебка ме рита много здраво, не бих казала, че е много приятно...
Имам си едно зъбче, което от 3 месеца е за зъболекар, дано издържи още малко. Усещам мирис на гной и венеца си боли, но ще трябва снимка, което на този етап е немислимо.

# 97
  • Мнения: 314
Хитрушана, по-добре снимка си направи, отколкото да те заболи някоя нощ адски и да няма какво да направиш. Аз с предната бременност си правих снимка. И с двете бременности ми слагаха упойка при работата над зъбите. Болката е много по-рано, защото може да предизвика контракции и преждевременно раждане дори. Аз не бих рискувала такова нещо и то на тоя още ранен етап.

Бебето беше много кратко и го усещах вяло, макар и редовно досега, но от около седмица бая шава и рита.

Аз спя по гръб, но лягам върху три възглавници и реално от раменете нагоре  към надигната малко.

# 98
  • Мнения: 165
И при нас ситуацията е като при varki с ритничетата. Скорпиончетата знам, че винаги имат собствено мнение Grinning Толкова да я харесвам тази зодия, дано я дочакам Simple Smile

# 99
  • Мнения: 834
Наплашена съм от рентгенографии. Имам един аборт преди 12-Та седмица заради такова нещо. Още не знаех, че съм бременна и се снимах, а седмица по- късно след като ми закъсня, нито лл, нито гинекологът ми ми позволиха да задържа тази бременност. Толкова плаках, но гинекологът просто ми записа час за аборт и дума не даде да се издума да го задържа. Оказва се, че с рентгенографията все едно съм му пуснала атомна бомба. Дори и да се родило здраво, до към втората си година щяло да развие някакво раково заболяване и съм щяла да отровя живота на цялото си семейство...

# 100
  • Мнения: 141
И аз съм във фейсбук, не че и там съм много активна, но ми е по-лесно да преглеждам нещата.

Аз бях на преглед онзи ден и бебка уж се движи добре- 27+5 беше 830грама Simple Smile За съжаление чак след месец ще я видим. Надявах се, че прегледите ще станат на 2 седмици, но док ме викс даже след месец и седмица да му покажа тонове (преди това сме нс 3та ФМ).

Вчера влязох в 7ми официално и както не ми се иска да мрънкам, защото знам, че има абсолютно лежащи мами, така ми се разказва играта. Ако поседя права повече от 15мин започва да ме боли гърба много и то горе в плешките, малката не знам какво избутва, но нещо ми се забива в слънчевия сплит, отделно се задъхвам на няма и 15 крачки, а снощи кукундрелствах от киселини около час 🤔 Иначе всичко друго е наред, чакам само микробиология да излезе, защотото имам показатели за инфекция .

Честно казано се радвам, че сме взели количка и някой основни дрешки. Започвам дс се чудя дали да не поръчаме и леглото да ми е мирна главата.


Вие започвате ли да мислите за раждането. Аз, ако трябва да съм честна все повече го мисля и ме хваща шубето. Днес смятам да се разтърся за техники за справяне със страха, дишане и прочие


За зъба, според мен може да е засегнат и нерв. Не го казвам, защото съм зъболекар, но ми изграждаха/правеха пломба преди месец ( кариеса беше много дълбок и парчето, което се отчупи беше до под венеца). Та, лекарката ми прави тест за виталност на зъба и имаше съмнения да не е нерв, защото попадах е някакви междинни стойности на болката. Прави ми го 3 седмици- сложи лекарство само, изчакахме седмица да видим дали ще има болка, после цимент и накрая го затвори като беше сигурна, че не изпитвам дискомфорт.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Hitrushana, и аз съм на мнение, че ако може да се потърпи още малко по-добре така или дори да се наложи някакво обезболяващо по-добре отколкото да се прави ренгенова снимка....

# 102
  • Мнения: 71
Аз като лежа по гръб след това едвам се завъртам. Изпитвам много силна болка. Иначе спя настрани. Преди това винаги съм спала по корем и много ми липсва. Трудно заспивам в друга поза.
За зъбите моя зъболекър само погледна мъдреците и ми каза-"заповядай, след като родиш".

# 103
  • София
  • Мнения: 63
Hitrushana, аз също не знаех, че съм бременна, когато отидох на зъболекар и направихме панорамна снимка на зъбите. Казала съм това на АГ-то, но въобще не е и ставало дума за такива драстични мерки, направо си ме стряскаш с тая история... Моето момче все пак се развива добре, не знам в коя област си правила снимка, може би това е от значение. Иначе за спането по гръб и аз от една седмица вече не мога, след известно време ми изтръпват ръцете и ми става дискомфортно. Моето жабче, често напомня за себе си, най-вече е активен около 22ч, явно тогава се събужда. Не винаги е особено приятно, подозирам, че като порасне още малко ще стане и болезнено, ама време не остана, влязох в 28ма седмица. ☺

# 104
  • Мнения: 314
Аз правих снимка в началото на осми месец тогава.

Не съм убедена, че чак рак се хваща. Дай Боже това да не е истина!

Общи условия

Активация на акаунт