Отговори
# 255
  • Мнения: 30 802
Мен пък баш самотата ми се струва най-готиното на остаряването. Никой нищо да не ти иска и да правиш каквото си искаш. Е ако здравето и парите позволяват де.

да бе, самота, да няма с кого да се скараш дори ... Innocent
Е нали няма да ни спрат нета, като станем на 60?

# 256
  • Мнения: X
Нaтъжих се...не искaм дa остaвaм сaмa.Ужaсно е.

# 257
  • София
  • Мнения: 24 839
Никой не иска, но истината е, че от 50 години нагоре, всяка годинка на мъжа е подарена, по нашите ширини.
При жените около 60 минава първата коса.
Затова винаги реагирам, когато някой почне да ми обяснява как имало време и на 40 да родим, щото животът се бил удължил.
Само на книга е така- около мен е буквално леш.

# 258
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
След една определена възраст, рядко всеки е с половинката си..)
Или поне докато не си намерят нова.
То пък един избор има  Simple Smile Пълно е със сами мъже, които си търсят жена да им готви и да ги обикаля, не за нещо друго. На това често съм свидетел напоследък.
Търсих, ама не мога да я намеря една снимка, възрастен мъж е дал обява за запознанство с цел брак. И написал - "и аз искам да ям готвено"  Mr. Green Някъде във Фейсбук го гледах.

# 259
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, на 70- 80 години потентността намалява драстично, а глада си е глад! Mr. Green
Но пък, да имаш за кого да сготвиш, кой да ти разтрие гърба, с кого да изпиеш аперитивчето преди вечеря, не е за пренебрегване.
Духовната близост е особено важна от един момент нататък, а такава с бабите и дядовците, куцайки по баирите, няма как да имаш.

# 260
  • Мнения: 12 473
Никога не съм де оплаквала от липса на избор. И хората около мен - също.
Особено с тия бързи и ледни комуникации.

# 261
  • Мнения: 46 573
Така е, но и днешните баби са модерни. Освен да има на кого да сготвят, искат и човек, който тях да глези, и на тях да им готви.
А това явно не ги устройва дядовците, искат само да си лежат, да си пийват аперитивчето, а бабата да тича около тях като млада булка, т.е. обслужване само в една посока.
Обърка́ли за времето Joy

# 262
  • Мнения: X
Кандидати има, но времената са опасни. Чета в-к "Пенсионери", когато съм при баба ми, и редовно има статии и писма от читатели за това какъв бизнес се върти със самотата. Измамници, крадци, търсачи на издръжка - все на възраст 60-70 и нагоре. Отчаяни обяви в съответния раздел...

# 263
  • Мнения: 12 473
Е, по обява - много ясно, че е рисково..))

# 264
  • Мнения: 54 714
Съвременните баби ходели по чалготеки, отглеждали трева по терасите и се събирали да я пушат. Mr. Green Mr. Green
Това научих скоро от една тема за отглеждане на внуците. Sunglasses

# 265
  • Мнения: X
Съвременните баби ходели по чалготеки, отглеждали трева по терасите и се събирали да я пушат. Mr. Green Mr. Green
Това научих скоро от една тема за отглеждане на внуците. Sunglasses
Laughing
Значи, аз ще съм от консервативните баби, ще ходя по френски бистра, ще слушам шансони и ще пия шампанско.     Mr. Green   КаТ не си падам по чалгария и тютюно/тревопушене, тъй ще е ....    Joy 

# 266
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Миналото лято си лежа на плажа и вятърът ми довя част от вестник, нещо от рода на " Лична драма" беше. Гледам аз - обяви за запознанства от пенсионери, повечето си живеят по села някакви. За главата да се хванеш!  Написани претенции до небесата. Един беше писал и колко гъски и патици гледа, както и овчици. Също беше написал бъдещата булка в колко часа трябва да става, за да ги храни - в 4.30, че той да си поспи. Ми нали затова се жени на тази възраст де. Той пък подсигурява къща с чист въздух. Отне ми време да се сетя, че това не е майтап някакъв, а е съвсем сериозно. Манталитетът български е това, жената е родена за слугиня и това е. Ако има глупачки да му се вържат де.

# 267
  • Мнения: X
За "Лична драма" е нормално, такава е читателската маса, а повечето обяви са от затворници. "За съжаление в момента съм в затвора", адрес в Ловеч, отделение еди кое си Joy Там съм срещала и "На 60 съм, търся жена да ми роди дете, да е между 25 и 30". Успех, дет' се вика.

# 268
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
А, това си беше с адрес от някакво село, имаше и телефон за връзка. Затворниците от скука се чудят какво да правят, те са ясни.

# 269
  • Мнения: X
Няма жени на село, пълно е с мъже, които живеят с майките си... Пък и си се знаят кой какъв е, от какъв род е, и да има жена - ще знае с какво се захваща. Търсят се жени с малки пенсии, които трудно оцеляват в града. Така че не ме изненадва.

Общи условия

Активация на акаунт