Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 611
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 2 640
  • Мнения: 5 462
Моите родители са ми дали начален старт, като са ми дали образование. Повече не - нямали са възможност. Обичам ги и ги уважавам и не разчитам на техните имоти - да са живи и здрави и да си ги ползват. Каквото притежавам е резултат от работата ми и от тази на съпруга ми. Сами се справяме, мисля, че синът ни трябва да е като нас. И не скита немил недраг, у нас си има стая, просто избра да е самостоятелен. Което не значи, че аз трябва да му плащам консумативите за жилището - той се справя сам. Далеч съм от мисълта, че ще експлоатирам едни имоти и няма да му дам нищо, ако така сте ме разбрали, имам достатъчно, за да му осигуря добър старт, просто това, което притежавам в момента той не може да го поддържа без чужда помощ, а и смятаме, че не му е нужна тази площ, защото живее все още сам. И се получава така, че давам под наем, пък той живее под наем, но в доста по-малко и непретенциозно жилище.
На каква възраст си ? newsm78

# 2 641
  • Мнения: 1 701
Тези от познатите ми, които получиха гръб от родителите си още след пълнолетие, са на светлинни години от връстниците си без подкрепа. Имаха възможност спокойно да се развиват професионално, да имат деца по-рано (или с едно дете повече) и подобни... Разбира се, всеки може да разполага с имотите си както си реши.  
Аз това масово го наблюдавам в Германия. Децата от стабилни и неразведени семейства, масово получават финансова помощ и подкрепа от родители. Изкарват си образованието на спкойствие, започват работа, спокойни са, уравновесени.
Живеят си в апартамент на родителите, не плащат наем. Като са готови, апартаментът се продава, стри се къща. Заемите са минимални-10 години.
Отделно купуват апартаменти за инвестиция на 100 процента финансиране и ги отдават под наем, защото в Германия, ако апартаментът е с кредит и е под наем, не се плащат никакви данъци. И така без 1 евро инвестиция, апартаментите се самоизплащат, и след 20 години техните деца ще получат изплатени апартаменти.

А без помощ изплащаш апартамент или къщаза 20-30 години, лихвите големи, никакви данъчни облекчения, понеже ти живееш вътре, а не е под наем. И така пълниш гушките на банкерите и ги правиш по-богати и по-богати, уж с възпитателна цел на децата, пълни глупости за мен.

# 2 642
  • Мнения: 54 738
Защо правите сметка на чуждите имоти?
Всеки си има собствена теория и право да си я прилага спрямо собствената ситуация.
Никой на никого не е длъжен.

В случая на milittana , съм напълно съгласна с нея, че синът ѝ няма причина да ползва площ, която за момента не му е нужна.

# 2 643
  • София
  • Мнения: 2 995
Ох, не мога Satisfied
Да осигуриш скъпо и качествено образование и след това половин форум да вряка: Ама що не си купила кола на туй дете???

Шарки Hands Thumbsup

# 2 644
  • Мнения: X
Ох, не мога Satisfied
Да осигуриш скъпо и качествено образование и след това половин форум да вряка: Ама що не си купила кола на туй дете???

Шарки Hands Thumbsup
Е, не, не е толкова трудно да се схване, че не това беше въпросът за колата.

# 2 645
  • Мнения: 54 738
Много си е права Шарки за колата. Peace

# 2 646
  • Мнения: X
След като обясни какви са ѝ били мотивите, аз също подкрепям Шарки. Като майка на 24-годишен любител на спортни таралясници няма как да не я подкрепя. Но това стана ясно едва след като тя обясни. Преди това съвсем нормално беше да се попита за мотивите ѝ. И не, въпросът не беше "Ама ти защо не си купила кола на детето?" Чак пък толкова да не може човек да схване не вярвам.

# 2 647
  • Мнения: X
Абе какви таралясници, никой не е говорил за коли даже. Говорехме за това да имаш излишен имот и да го даваш под наем, а детето ти от своя страна да плаща наем, щото ти си супер оправен и на 45 години си изплатил два имота, обаче рязко ти притрябвали парите от наема. И не ставайте смешни с това скъпо образование, защото в ЕС е пълно с качествено напълно безплатно образование, в това число и магистратури. Да не говорим, че ако детето наистина е умно има и стипендии, които покриват и такси ако има такива. Важното обаче е да се правите на интересни сега след изцепката, защото ние трева пасем и може и да се вържем.

# 2 648
  • София
  • Мнения: 2 995
Уиш, ама много си буквална. Кола, апартамент - се тая.
Чек, друг случай коментирах. Там изобщо не е ставало въпрос за наеми.

# 2 649
  • Мнения: 1 701
Абе какви таралясници, никой не е говорил за коли даже. Говорехме за това да имаш излишен имот и да го даваш под наем, а детето ти от своя страна да плаща наем, щото ти си супер оправен и на 45 години си изплатил два имота, обаче рязко ти притрябвали парите от наема. И не ставайте смешни с това скъпо образование, защото в ЕС е пълно с качествено напълно безплатно образование, в това число и магистратури. Да не говорим, че ако детето наистина е умно има и стипендии, които покриват и такси ако има такива. Важното обаче е да се правите на интересни сега след изцепката, защото ние трева пасем и може и да се вържем.
Образованието в Германия например е безплатно- бакалавъра. А магистратурите за някои специалности може и да са безплатни, но има други които са по 12000 евро за 4 семестъра, но са специално направени за студенти, които работят на цял работен ден.
Но в Англия доколкото съм чувала са много, много скъпи.
Но ако човек има възможностти, инвестицията в образование е най-добрата инвестиция.
Но то не е само таксите, има и наем, учебници, храна, месечни и т.н. и то в чужбина, от там стават много скъпо образованието.
От собствен опит мога да кажа- завърших образованието си в чужбина без абсолютно една стотинка пмощ от родителите. И резултатът накрая е блестящ и си е струвало. Но ми костваше много години постоянен трзд без никакви други удоволствия. Загубих си младите години само в работа и учене.
А и хората, които не работят по време на следването, са по отпочинали, имат овече време и спокойствие за пдготовка. А аз през цялото време само страх- ще имам ли за наем, ще имам ли време за изпити и т.н., никакво спокойтвие, само гърч.

# 2 650
  • Мнения: 10 212
Но в Англия доколкото съм чувала са много, много скъпи.
Точно така е. Особено ако си учил преди присъединяването на БГ в ЕС, със статут международен студент на най-високите такси на университетите. Родителите ми платиха супер скъпото образование, за което им целувам ръцете. Жилище не ми купиха. Аз за 10 години работа след завършването изкарах пари за жилище без ипотека, обиколих света, водих и тях по разни места и ми беше много сладко, че сама постигам каквото ми е важно.

# 2 651
  • Мнения: X
Не мисля, че има значение как точно са подкрепили родителите децата си. Важното е какъв човек са направили преди това от него. Уиш не виждам да е станала лешпер след подаряване на апартамента от техните.

Магистратурата в Англия не е непосилна, между другото в момента.

# 2 652
  • Мнения: X
Ама то и аз изкарах пари за пет жилища и за поне още толкова ще изкарам и не спирам да пътувам, без да съм завършила в Англия. На всичкото отгоре нашите ми подариха апартамент преди да вляза в университет.
Да платиш образованието на детето си изключва ли опцията да му дадеш и жилище ако можеш? Не знам какво изобщо искате да кажете. То и вие не знаете, просто ръсите клищета с опърпани от времената краища.

# 2 653
  • Мнения: 5 462
Но в Англия доколкото съм чувала са много, много скъпи.
Точно така е. Особено ако си учил преди присъединяването на БГ в ЕС, със статут международен студент на най-високите такси на университетите. Родителите ми платиха супер скъпото образование, за което им целувам ръцете. Жилище не ми купиха. Аз за 10 години работа след завършването изкарах пари за жилище без ипотека, обиколих света, водих и тях по разни места и ми беше много сладко, че сама постигам каквото ми е важно.
Да не забравяме , че тук старите постове си стоят и не се трият. Mr. Green

# 2 654
  • Мнения: 6 978
Но в Англия доколкото съм чувала са много, много скъпи.
Точно така е. Особено ако си учил преди присъединяването на БГ в ЕС, със статут международен студент на най-високите такси на университетите. Родителите ми платиха супер скъпото образование, за което им целувам ръцете. Жилище не ми купиха. Аз за 10 години работа след завършването изкарах пари за жилище без ипотека, обиколих света, водих и тях по разни места и ми беше много сладко, че сама постигам каквото ми е важно.
То въпроса не е да ти купят жилище задължително. Просто в случаите, в които родителите имат повече имоти (в повечето случаи поне част от тях наследствени) могат да спестят на децата си удоволствието от наем/ипотека.

Например, имам позната, чиято баба й подари приживе апартамент от 3те, които имаше - в един живееше, друг даваше под наем. Моята позната в момента пътува, ходи на интересни места - направи си невероятно пътешествие из Африка. Ние плащаме ипотека и ремонтираме. Grinning Африка ще видя... надявам се един ден след години. Simple Smile Парите, които сме дали за самоучастие, такси, комисионни и ремонтите досега са напълно достатъчни за поне 2 такива пътешествия, но... в друг живот. Simple Smile Ама пък съм егати оправната, нали. Grinning

*Тиквен медал.

Общи условия

Активация на акаунт