Случи ми се нещо странно XVІ

  • 151 221
  • 766
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Ами не, имам си мъж, а и въпросния не съм го виждала от горе долу 9 години, та няма как да е това. Просто лятото вкъщи усещах аромата на парфюма му, ей така от нищото и за капак онази вечер го сънувах, тъкмо бях забравила за това, че съм усещала парфюма
И това, че имаш мъж нищо не значи 😋
Ако връзката ви е приключила без време. Имате несподелени чувства, неща които не сте успели да направите... Нещо има!

# 241
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 281
Случи се преди около 2месеца, лятото. Свечеряваше се. Излязох за нещо на терасата и вниманието ми се прикова от някаква червена светеща точка, която летеше сравнително ниско над града. Стори ми се интересно,защото можех да преценя,че обекта е сравнително близко, нищо общо със самолет или звезда. Реших,че е фенер, до момента,в който светлинката спря на едно място и просто си седеше в пространството.Нямах обяснение,но и не обърнах внимание. Прибрах се и след малко отново ми се наложи да изляза. Този път определено бях стаписана, обектите бяха станали два. Светеха в червено и летяха. Единият както си летеше и изведнъж просто се изпари,сякаш с магическа пръчица. Другият обект спря,поседя известно време без да помръдне,след което отпраши с бясна скорост и се изгуби в далечината. По принцип съм разумен човек и търся логика във всяко нещо,но тогава се уплаших до смърт и не посмях цяла вечер да изляза навън.

# 242
  • София
  • Мнения: 11 478
Вероятно са били дронове, снабдени с осветление?

# 243
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 281
И аз си го помислих, обаче като видях как едната точка се изпари и изчна в нищото малко се замислих. А пък другата отпраши доооста далеч,към съседния град, не знам дистанционните на дроновете с какъв обхват са. Дано наистина да са били дронове 😃

# 244
  • България
  • Мнения: 3 621
Хахаха, когато аз за пръв път видях дрон и то посред бял ден доста се поблещих Joy

# 245
  • Мнения: 3
Наскоро бях във Велико Търново и видях същата червена светлина , която се движеше.Лично аз веднага си помислих, че е дрон и не се уплаших.Стоеше на едно място, след това се движеше в различни посоки и накрая изчезна.Иначе на мен странни случки не бих казала, че са ми се случвали.За сънища няма да пиша.Странно ми беше, че си намирах изгубени вещи, като забода клечка за зъби в саксия с цвете.Някой ми беше казал, че това помагало.Още като малка си бях изгубила една моя любима книга, като претърсих навсякъде, но все не я намирах.Забодох клечката и след няколко дена съвсем случайно я намерих зад един шкаф.Така съм си намирала и други вещи, странно , но действа.Друго което ми се случва често е да си помисля, нещо -примерно яде ми се пица и човека с който съм да ми предложи да ходим да ядем пица.Доста пъти за доста неща ми се случва, все едно ми прочитат мислите.Иначе другото странно е за предчувствие за нечия смърт.Сещам се че като бях тийнейджърка имаше едно момче, което харесвах и беше от съседния квартал.Доста често се засичахме , но никога не сме си говорили и не сме се познавали.По едно време сякаш потъна вдън земя.Не го бях виждала от много време и имах едно усещане, че го няма.Ама много странно усещане все едно не е на тази Земя.Казах си тогава, какви са тези глупости , може да е заминал в чужбина и т.н.След още някой месец му видях некролога, оказа се че бил наркоман и починал.В друг случай имаше една съседка, която беше при

# 246
  • Мнения: 3
В друг случай, на селото ми имаше една баба, приятелка на баба ми, която доста често ни идваше на гости.Аз лично не съм била кой знае колко близка с нея, но последния път когато бях там, тя искаше да ме види.Аз бях много срамежливо дете и все гледах да избягвам срещи с хора.Но този път имах някакви странно усещане, че трябва да отида, отидох и след няколко месеца тя почина, все едно е трябвало да я видя за последен път.Когато пък баба ми почина, аз за съжаление бях в друг град, и тази вечер някакви много странни усещания изпитах, не мога да ги опиша, като някакви тръпки, които преминават по тялото.След това разбрах, че е починала.И дядо ми като беше умрял имах някакви такива усещания, но ми е трудно да ги опиша с думи.Може би се дължи на някаква интуиция.

# 247
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Когато почина моят прадядо аз бях студентка в чужбина. Беше февруари месец и сънувах прабаба ( тя почина 2,3 гд преди него) и прадядо да вървят един до друг и дядо беше нарамил една тояга с  бяло вързопче в края , тоест с някакви вещи и целият ми род вървяха зад тях сякаш ги изпращаха.
Сутринта звъннах на майка да я питам дали дядо е добре и тя ми каза, че всичко е наред.
След 3 седмици майка дойде при мен и ми каза, че като съм я питала за дядо той вече е бил починал 2,3 дни преди това,но не са искали да ми кажат по телефона. Тогава й разказах  и съня си.
А прабаба преди да почине беше на легло няколко месеца. Ние знаехме, че краят й наближава,но нощта в която почина не можах да мигна изобщо. Бях ученичка 16,17 годишна. Имах натрапчиви мисли за нея. И сутринта като звънна телефонът в 06:00 знаех кой и за какво се обажда. Починала е около 04:00 сутринта.
Баба беше болна от паркинсон . Разболя се след като на 82 гд я нападнали 2 кучета, докато отива на лозето и си чупи двата крака.
В един момент не даваше вид , че нещо разбира,че ни разпознава. Не се движеше. Лекарите казваха също казваха, че е така и често пред нея се коментираше, че скоро ще умре и какво казват лекарите.
Два,три дни преди да почине, отидохме с родителите ми да я видим , защото те щяха да пътуват по работа извън града. Тогава баща ми я хвана за ръката и каза: Бабе, ще ме чакаш да се върна ,нали!? И тя тогава стисна очи в знак на съгласие и потекоха 2 сълзи.
Тогава разбрахме​, че през цялото време всичко е разбирала.
Почина след 2 дни и не го дочака!
Бяха добри хора и много се обичаха!

# 248
  • Мнения: 2 692
Pipppa, твоя разказ ме просълзи.

# 249
  • Мнения: 1 961
тези червени точки са лазери. едно време като бях ученичка много пъти съм виждала такива червени точки и бяха на мода

# 250
  • Мнения: 22 867
Pipppa, твоя разказ ме просълзи.


И мен, много трогателно, сетих се и за моите баби и дядовци, хубави и добри хора бяха.  bouquet

# 251
  • Мнения: 11 569
В Търново специално, скоро сложиха нови лед червени лампи на стадиона, и аз като го видях от нас доста се зачудих.

Pipppa- имах подобен на твоя сън. Може и да съм го разказвала преди. На изпит съм в Търново, и една вечер се сънувам булка- седнала съм на една зелена поляна, с една прекрасна рокля. На другия ден звъня в нас и питам случайно как е дядо- добре бил.
Вечерта сънувам дядо- с една торбичка, тръгнал към нивите /живееха накрая на селото/ и ме кара да отида да извикам татко от съседите и да му кажа че той тръгва.
Прибирам се и разбирам че като съм се сънувала булка, него ден татко го намира обесен /не можа да прежали баба/, а като съм го сънувала него е било погребението. Нашите не са ми казали да не ме тревожат.

# 252
  • Мнения: 71
В къщата ни постоянно изчезват неща. Има доста случаи назад във времето, но напоследък зачестиха доста и започвам да се плаша. Лошото е, че изчезват и пари, а няма начин някой да ги е взел, защото живеем само двете с майка ми. Последното, което стана, в петък взимам заплата, скривам ги в гардероба между дрехи и одеала, снощи майка ми ми казва, че са и изчезнали 10 лв., не съм ги взимала аз. Реших да си проверя моите и 60 лв. липсват, другите са си там. И съм забелязала, че винаги изчезват, когато ми трябват за нещо важно и винаги, когато нещо в отношенията ни не е наред, скарали сме се или нещо такова. Освен парите са изчезвали супер много неща. Имаме в къщата една стая, в която стоят разни багажи, обувки, дрехи. Цялото лято не бях тук и един ден майка ми решила да ми прибере разни обувки, които стояха на етажерката в една торба и да ги занесе във въпросната стая. След лятото като се прибрах исках да си обуя едни мои любими обувки, майка ми каза, че са били най-отгоре в тая торба като ги е прибрала и ги няма. Къде ли не ги търсихме и двете, изчезнали са безследно. Имало е случаи, в които тя си оставя вечерта нещо, което оставя всяка вечер на едно и също място, никой друг не влиза в стаята през нощта, става сутринта и го няма! Преди около седмица ми трябваше нож, отивам в кухнята и гледам двата ножа ги няма, пак къде ли не търсихме, на предната вечер ги бяхме използвали. Така и не се появиха. Няма да разказвам всички случки, за да не ви отегчавам, само още една. Заминавахме някъде за 3 дни, в къщата няма никой, никой друг няма ключ. Много ясно си спомням как си оставям един пръстен в кутията за бижута. След 3 дена се връщаме и пръстена го няма. Наистина почвам да се плаша, преди не обръщахме толкова внимание, но много често взе да се случва. Като бях 3-4 клас с едно приятелче си играхме и викахме духове, може и друг път да съм разказвала за това. Не знам какво да мисля, може да сме привлекли нещо друго, имам чувството, че това нещо се храни с негативна енергия, защото наистина винаги се случва, когато има някакво напрежение в къщата. И все пак си мисля, ако е просто дух как ще кара материални неща да изчезват?

# 253
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
В едни приятели така изчезваха неща и се оказа, че съседа прескача през терасата и ги краде.Живеят на 6 етаж.

# 254
  • Мнения: 11 378
Купуваш си камера и записваш какво става в дома ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт