Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №7

  • 83 289
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 23
Сериозно ли го спират? Какъв беше смисълът изобщо да го пускат, при положение, че така историята на Кьосем остава недовършена.... Дали ще има поне как да гледаме втори сезон с бг субтитри?

# 106
  • Мнения: 18 569
Стига де!Ужас.Няма рейтинг сигурно.И сега къде ще се гледа.Тъпанари!!!Без извинение!Като започват нещо да го приключат.Сигурно ли е?И откъде се разбра?Че изтриха и Квартала на богатите и малки тайни от нета-и малки тайни ми стана така интересен.и не можах да го догледам..
Много мразя така.

# 107
  • Мнения: 14 837
Редовния номер на БТВ.Спират сериалите винаги.После пускат продължението, а така губят зрителския интерес.
Да попитам Хюмашах ще се върне ли.Не я харесвам особено, ама зарди Зюлфикяр искам да се върне.

# 108
  • Мнения: 4 872
Най-вероятно ще го спрат заради някое реалити, което би трябвало да конкурира Биг Брадър .Confused Фермата?
 Хюмашах се връща и , на мен поне, много ми харесва като персонаж. Няма да се обосновавам , защото ще е спойлер, а пиша през телефона и няма да мога да го сложа в скрит текс.

# 109
  • Мнения: 1 056
На мен ми идват в повече хитростта и интригите на Кьосем. Великият везир хубаво я предупреди да внимава да не стане като враговете си. Всички останали бледнеят пред нея. Не мога да й съчувствам за това, което й се случва и ще й се случи.
 По повод спирането на сериала - не съм против. Трябва да има разнообразие. В Турция дават всяка вечер различен сериал. В нормалните европейски държави един сезон е от порядъка на 10 серии.

# 110
  • Мнения: 31 326
Абсолютно сигурна бях, че втори сезон на този сериал няма да се излъчи сега в България. Нисък рейтинг и абсолютен провал е за БТВ. Никой не го гледаше дори и големи любители на турски сериали. Евентуално другото лято, ама и това много не ми се вярва.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 287
Големи любители на турски сериали - още ли има такива  Mr. Green  Laughing

Очаквах подобно нещо, спирането имам предвид, но все си мислех, че като се имат за сериозна медия ще излъчат и втори сезон. Жалко за което, за мен лично е по-добър и интересен. Дано поне по Voyo го продължат.  Rolling Eyes

Дали ще има поне как да гледаме втори сезон с бг субтитри?
Ако някой екип се навие да го преведе, може би. Но не вярвам. За капак, всичките епизоди от втори сезон са блокирани в ютюб за нашата държава. Поне в оригинал да можеха да се гледат, но и това вече не може.

# 112
  • Мнения: 1 056
Четох, че не е закупен втори сезон и затова сега го спират. Защо не са го закупили не знам.

# 113
  • Мнения: 1 168
Май ще се наложи да го гледаме с руските субтитри. Не, че много разбирам...

 
Скрит текст:
Тъжно ми стана за Кьосем. Изигра я Сафието и я накара сама да разпореди смъртта на сестра си.

# 114
  • Мнения: 18 569
Значи ако тома,които пишеш в СКРИТИЯ текст е вярно,Кьосем съвсем ще ми падне в очите.Ужасна гаднярка,това ще ми дойде прекалено.

# 115
  • Мнения: 4 872
Мис Каролин Бингли,
Скрит текст:
Кьосем не знаеше, че ѝ е сестра. Иначе Сафието много лошо я изигра , както с баща ѝ , така и със собствената ѝ сестра. Майсторка е на тези неща.  

Аз от любопитство отворих сайта със сериите на руски,  не издържах и прегледах последната на този сезон Persevere Направи ми впечатление качеството, което  е много добро и въпреки , че с руския съм на вие , мисля да изгледам втория сезон. Разбира се какво се случва така или иначе, а и качеството  ме спечели  , тъй че ще се гледа Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 18 569
Ами тя Сафие й каза в  43 епизод.Аз не съм стигнала до там,тъй че още не знам
какво ще стане със новата хатун.Но Сафие й каза коя е.

Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 22:08 от Мис Каролин Бингли

# 117
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Абсолютно сигурна бях, че втори сезон на този сериал няма да се излъчи сега в България. Нисък рейтинг и абсолютен провал е за БТВ. Никой не го гледаше дори и големи любители на турски сериали. Евентуално другото лято, ама и това много не ми се вярва.
И т'ва де го прочете?

за юли, за август 1, за август2

А иначе нище изненадващо: бтв винаги залагат лятото на комедии, младежки сериали или в случая на исторически. За есенно-зимния сезон остават "тежките" драми Wink, собствена продукция (ако имат такава) и реалити формати... спестих "тъпи"

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Възможно ли е да го спрат заради нисък рейтинг? Мислех, че даже ще мине ВИП брадъра заради спомена на феновете за предишния ВВ. И има ли данни дали този е по-гледан от предишния ВВ?

# 119
  • Мнения: 15
Благодаря ви за топлия прием!
Гледах трейлърите на 2 сезон и ми се стори много сив и кървав. Дори покоите на султана са доста мрачни.
Кьосем е интересен и много противоречив образ. Но е факт, че е защитник на принцовете. Лобирала е за Мустафа, за да може да спаси и своите принцове. Но има и една теория, че след като Ахмед сяда на трона без да възмъжал, то османската династия е поставена в опасност и за това Мустафа е изпратен в кафез, а не на смърт - като вид резерва.
Иначе мога да ви споделя историческа справка за Кьосем и битката й с Хатидже Турхан, но не знам как се поставя в скрит текст.
Сценаристите и при първия великолепен век прокараха свой поглед. Намалиха доста от величието на Хюррем и омаловажиха факта,  че Сюлейман се е съветвал с нея по държавните дела и дори стаичката, от която понякога наблюдаваше дивана, е била създадена за Хюррем, за да може да изслушва заседанията. Придружавала го в приема на пратеници, както и е поддържала и кореспонденция. Изобщо..нейното влияние в двора и политиката са били далеч по-големи и значими.
Друг факт, който са променили е, че не Михримах султан представя Сафие на Мурад, а дъщерята на принц Мехмед - синът на Хюррем и Сюлейман. Като дъщеря на един от най-обичаните принцове, се е ползвала с уважение.

Общи условия

Активация на акаунт