Искам да кажа ... (135)_14.08-20.08

  • 58 734
  • 936
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 22 540
Жаки, водиш ги на ортопед, ще им направят отливка на краката и по тях стелки. Най-добре е година да се ходи с тях.

Много г

# 856
  • София
  • Мнения: 11 806
Белинда, като каза краката криви, моята Миа много криви навътре, има ли някакви специални обувки, дето държат крака и не позволяват да се криви? Или лекар ортопед, който "изписва" такива?
Не съм Белинда,но ще споделя,че и моите деца са с проблемни крака,особено голямото.Има плоскостъпие /дюстабан/.За целта носи специализирани стелки.Като по-малък го водихме в Горна Баня и там му бяха предписали стелки,които се изработваха специално за неговите крака.За съжаление проблема не можА да се преодолее.През последните години му правят комп.диагностика на краката и според нея си купува стелки.
Лошото е,че и дъщеря ми е склонна към плоскостъпие.Поради това и за двамата трябва да се търсят обувки,които освен да им харесват външно,да са качествени и да са удобни.
Оплаках се.
От мен съвет,ако позволите.Взимайте мерки навреме,ако забележите,че децата ви имат проблем с походката!

# 857
  • Мнения: 12 043
       Отдавна не съм писала.Честити празници на всички, които имат повод днес и скоро са имали, на болните- бързо оздравяване.

      Искам да попитам- случвало ли се е да объркат пола на детето ви и до каква възраст?
Моето дете го бъркаха като беше на две-три-пет.Но вече е почти на 12 и вчера на спирката един дядо го пита "СамичкА ли си?" и т.н. още въпроси в женски род.Беше облечен в къси панталонки и тениска в бежово-кафявата гама, с плажна шапка тип бомбе на главата.Единственото "женско", ако въобще е смущаващо- коса, дълга до врата. Но права, клечеста, не са някакви букли, да кажем.Иначе- рус, светъл, с дълги мигли, но какво не- момчешко има в това?

     Питам, защото и на мен се е случвало да объркам пол на дете но все си мисля, че е било когато детето е откровено изтипосано като за другия пол.Например- момче с всевъзможни ластички и фибички на буклите, трябваше да се извинявам сто пъти, защото на майката и стана неприятно-Изпращахме деца на лагер и се заговорихме, като аз питах-"А малката не иска ли да ходи?" - то било малкиЯТ.Но все пак- на около 5-6г.

      Не ми е приятно на дете на 12 да му бъркат пола , но искам да си сверя часовника да не би аз да бъркам нещо с визията или се е случвало и на други и да не обръщам внимание.

# 858
  • София
  • Мнения: 18 679
Жаки, стелки носи, специално за него направени по отливка, но засега все така си ги криви. Тези дни ще го водя пак на ортопед, да видим има ли нещо ново. Уж обещават, че лекувано навреме, се оправяло, ама не виждам...
Светкавица, ами да ти кажа, не, никое от децата ми не са бъркали, нито аз съм бъркала, може би освен съвсем малки бебета. А теб нещо притеснява ли те, че така ти е станало неприятно? Защото ако не, какво ти пука, недоскив старци колкото щеш😊

# 859
  • Мнения: 12 043

Светкавица, ами да ти кажа, не, никое от децата ми не са бъркали, нито аз съм бъркала, може би освен съвсем малки бебета. А теб нещо притеснява ли те, че така ти е станало неприятно? Защото ако не, какво ти пука, недоскив старци колкото щеш😊

Да,не ми е приятно да го вземат за момиче. И се чудя дали аз не бъркам нещо, ама съвсем мъжки си беше облечен- тениска, къси гащи.Старецът си беше доста наблизо, а и освен това ми припомни времето, когато детето ми го бъркаха почти до петата година, че е момиче.

Освен това- идва малко по малко пубертет и разни глупости ми се въртят в главата...да не би визията му да му създаде неприятности. Отива му дълга коса и засега не искам да я режем, а и е само до врата, не кой знае колко дълга.

# 860
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Светкавица,заради  дължината на косата е, сигурно  newsm78...пък и тоя дядо,като го е напекло какво видял-какво разбрал.Ако не се е случвало и друг път, не бих се тревожила. Важно е синът ти как го  е приел, дали се е засегнал/сконфузил...
Добре поспортувах, загледах един филм и смятам да поплажувам, ако младежът не ме привика да го прибирам от бабиндом.
Ша, хубава почивка да имате  Hug!
Като малка и аз стъпвах навътре...ама ми мина  Mr. Green.Мама постоянно ми обръщаше внимание, изтърквах си подметките и ги изкривявах. Суетата поправи кривостъпието ми,както и курсът за моделки  Laughing.

# 861
  • Бургас
  • Мнения: 7 466
Моите ги бъркаха докато бяха бебета. После не. Обаче на мен ми се случи скоро да сбъркам едно момче в автобуса. То ми се разсърди, сякаш аз съм виновна,че косата му е до средата на гърба и в гръб прилича на момиче

# 862
  • Мнения: 6 742
Сесили, ние няма да сушим на терасата, затова не ни бърка, че е топло.
Мм купи дехидратор и там ще сушим.Купихме вече контра филе и го заринахме в едра сол, утре ще продължим.

Тарти, нали няма да се задържат дълго, ще ги изтърпите. Hug
Светкавица, що се връзваш?Детето ти явно е с нежни черти и е станало недорозумение.Не си го слагай.

# 863
  • Мнения: 22 036
Ако само дядото го бърка не е кой знае какво. Ако по-често го бъркат, сигурно просто е по-нежен и миловиден и явно не му е избил пубертета.

Ти казваш, че не искаш да му режеш косата, а той иска ли?

# 864
  • София
  • Мнения: 11 806
Светкавица сигурно е заради дължината на косата.Възрастните хора са по-консервативни и вероятно не могат да допуснат,че на тази възраст момчетата могат да не бъдат съвсем късо подстригани.А и ако е с по-фини черти на лицето пак може да го обърка.
Важното е детето ти как се чувства!

# 865
  • Мнения: 22 036
Кате, внимавайте с температурата, защото стават като готвени на по-висока. Имам сушилня, но предпочитам да правя пастърма в хладилника.

# 866
  • Мнения: 12 043
Ако само дядото го бърка не е кой знае какво. Ако по-често го бъркат, сигурно просто е по-нежен и миловиден и явно не му е избил пубертета.

Ти казваш, че не искаш да му режеш косата, а той иска ли?

Не, харесва си я по-дълга. За началото на учебната година ще я режем, но засега -не.

Косата му не е някаква кой знае каква- права, клечеста, тъмноруса и едва покрива врата.
Имам роднински деца с коси до раменете, но по-големи, тях никой не ги бърка.

И аз не зная защо ми стана толкова неприятно, просто си спомних времето в ДГ, че все трябваше да се обяснявам, а тогава дори си беше със съвсем момчешка прическа дори и редичка му беше косата.

# 867
  • Пловдив
  • Мнения: 1 595
Имала съм доста отити мои и на децата. Антибиотика трябва да е широкоспектърен . Важен е много, има силни антибиотици които обаче не действат на отити. Само за облекчаване на болката без да лекува ползвам отипакс , фуроталгин .

# 868
  • Мнения: 6 742
Даун, мм от вчера чете за това в нета, и той ми каза същото.

# 869
  • Мнения: 22 036
Светкавица не си спомням да съм виждала снимка на детето ти, но има момчета, които "възмъжават" по-късно. Просто са красиви и нежни като момичета. Не виждам драма, освен ако той не се чувства зле от това.

Кате, за мен не стават в сушилнята, поне не са като БГ колбасите. Аз моята я купих от Южноафриканци, а те се славят с билтонга си (джърки/пастърма) и нещо като суджук. Те го правят на висока температура. американците на ниска, а ние и Канадците на студ Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт