Ние, Нашите и Вашите!

  • 15 901
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте!
Ето я и моята история. Наскоро се нанесохме да живеем заедно с моя приятел, с който сме от повече от година. И двамата сме след развод. Аз имам 3 деца, а той две от предишните ни връзки. До тук добре. С него се разбирахме идеално, любов, вече улегнали и двамата и не желаем повече грешки. Обаче, моите деца са при нас, а неговите ги вижда само уикендите. Започвам да усещам как той се дразни от моите, а неговите глези и позволява всичко. Аз не деля неговите деца и се дразня на неговото поведение. Мога да изброя много примери, но детайлите не са важни. Моя въпрос е как се справяте с всичко това. Разбирам, че е част от процеса на адаптация. Все пак всеки трябва да свикне да живее и да приема другия, за да има мир и разбирателство. А и няма как иначе да се опознаят и да си напасват характерите. Аз знам всичко това и се опитвам да говоря на всеки и да ги уча да са по-толерантни един към друг, но накрая аз съм виновна за всичко. Все пак целта ми не е да заема страна в спора между децата и приятелят ми, а да създам най-добрата и хармонична среда за всички ни. Аз обичам този човек, но не знам до кога ще издържа на караници и дразги у дома. Моля помагайте със съвети! Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Колкото и да не ти се вярва, няма как да не глези своите- не само че са негови, но и са останали при майката.
Той винаги ще е доброто ченге и ще "купува" обичта им.
Ако се опиташ просто да не правиш сравнения между държанието му към тях и към твоите деца, ще е най- добре за всички.
Дори ако можеш, пращай децата при баща им за уикендите.
Трябва време за напасване, права си, но по- добре да не се налага всяка седмица да се събират всичките деца на куп.

# 2
  • София
  • Мнения: 163
Отстъпки,толерантност,разбирателство.Няма начин всичко да е идеално.Но с желание и от двамата ще постигнете хармония и ще се чувствате добре заедно.

# 3
  • Мнения: 46 520
Трябва време за напасване, да.

А може и да гледаш субективно на случките.

# 4
  • Мнения: 444
Не се събират накуп. Моите са един уикенд при мен и един при баща си, а неговите са 3 уикенда при нас и един при майка си( плюс през седмицата пак са при нея). И аз не искам да сравнявам, но не е никак лесно. На техните позволява своеволия като лягане в 2-3 сутринта и така изглеждам като цербер за моите. Не съм съгласна да се разваля дисциплината поради факта, че той иска да угажда на децата си на 100% през малкото време в което ги вижда..

# 5
  • Мнения: 46 520
Не разбрах - той кара твоите деца през уикенда да си лягат рано, а на неговите позволява да стоят до късно?
Или той разрешава на неговите си, а за твоите не се намесва?

# 6
  • Мнения: 19 905
Никакви такива, ако иска да си му стопанка на дома, ще ти позволи да възпитаваш и неговите деца. Двойните стандарти са вредни.

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839
Не се събират накуп. Моите са един уикенд при мен и един при баща си, а неговите са 3 уикенда при нас и един при майка си( плюс през седмицата пак са при нея). И аз не искам да сравнявам, но не е никак лесно. На техните позволява своеволия като лягане в 2-3 сутринта и така изглеждам като цербер за моите. Не съм съгласна да се разваля дисциплината поради факта, че той иска да угажда на децата си на 100% през малкото време в което ги вижда..

Ами, щом не се събират заедно децата, какво те притеснява, че неговите си лягат по нощите?
Ако са на различна възраст- твоите да са по- малки, можеш да обясниш разликата в лягането.
Ако е обратното, поговори с него, обасни му, че вреди и на тях, и на твоите- неговите при майка си едва ли седят до толкова късно.
Обясни му, че като руши авторитета и на майката , и твоя, нищо добро не може да постигне.

# 8
  • Мнения: 46 520
Никакви такива, ако иска да си му стопанка на дома, ще ти позволи да възпитаваш и неговите деца. Двойните стандарти са вредни.
Но очевидно тя отказва той да се намесва във възпитанието на нейните.
Това не е ли двоен стандарт?

Аз на моето дете му разрешавам да си ляга късно през уикендите, който иска да си забранява на неговите, но защо то да страда от чужди принципи?

Пък и като не се засичат откъде знаят кой кога си ляга?

# 9
  • Мнения: 979
Филмчето е показателно. Ние го гледаме с голямо удоволствие и интерес, въпреки че не сме в тази ситуация. Много е образователно Shocked

# 10
  • Мнения: 19 905
Не се сърди, имам предвид, когато са заедно в дома им – с новите си мама и татко. Аз доколкото разбрах, новия татко по-скоро не се интересува толкова от децата на авторката, демек не ѝ се меси, щото е по-лесно обикновено, но държи да се прави на готин пред своите. Е, това е доста жалко. И обикновено обезсърчава жената, децата на жената, а неговите просто му се качват на главата в един момент.Smile

# 11
  • Мнения: 46 520
А защо това, че им разрешава свобода в почивните дни да се брои, че не се интересува или се прави на готин?
Не допускате ли, че просто са му такива принципите на възпитание?
Дадох пример със себе си, не го правя, защото искам да съм готин родител или защото не ми пука за детето ми. Наистина смятам, че така е правилно.

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, той също го смята за правилно, а доколкото разбирам, това са малки деца и колкото и ларж да е един родител, да ги оставя до 2- 3 часа да висят пред компа, не е нормално.
При това, сигурно е, че майка им не им го разрешава.
Друг разказ е, че би могъл да се съобрази с жената и режима на нейните деца.

# 13
  • Мнения: 19 905
Без значение на какъв се прави или не, двойният стандарт не е удачен - за едните така, а за другите иначе.
За да имат авторитет самите родители като личности в очите и на родните, и на "чуждите" деца, трябва да си го извоюват с категоричност и стабилност. Децата винаги усещат мекушавостта. И обикновено "удрят" по слабия. казвам го от собствен опит. Моето дете не живее с родния си баща, а с втория ми съпруг.
Авторитет се гради с ясни правила, а не с шикалкавене и липса на воля.

# 14
  • Мнения: 1 701
Той им е баща и могат да си идват неговите деца при него, колкото си искат. А и за възпитанието тези деца пак си имат майка и баща. Така е пачуърк фамилиите. Познавам няколко и проблемите им са едни и същи като твоите.
За това е най-добре като сте  с толкова много деца, всеки да си знае домът. Той да си има неговият, ти твоят. И неговите деца като го посещават да са с него в неговият дом. Така никой няма да се дразни.
А и за твоите деца докато навършат 18 и не се отделят, ще е най-добре никой да не им се дразни, защото те се чувстват нежелани. И така ще бъде със всеки следващ мъж. Ако беше само с 1 дете е друго, но с три, това си е голямо семейство.

Общи условия

Активация на акаунт